Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sınava Az Kaldı Hala Çalışamıyorum

Merhaba arkadaşlar.
Son 2 ayım kaldı ve daha yapmam gereken bir sürü iş var ve ben kaçıyorum 2-3 gün çalışıp sonraki günler youtubede sağda solda boş boş volta atıyorum. Stresse girip istemeden mastürbasyona başvuruyorum her defasında kendime sözler verip yeni sayfa açıp hatalarımı bir daha yapmamak üzere yeni başlangıçlar yapıyorum ama nafile.
Çevrem benim için çaba gösterip emek verirken karşılığını vermediğimi hissettiğimden kendimi nankör gibi hissediyorum.
Yapmam gereken çok kolaymış gibi görünüyor 60-70 tyt 50-60 ayt kendime güvenim sürekli değişiyor düşüncelerim çok hızlı değişiyor.
Kendimi derse odaklamam sürüyor 2-3 gün çalışmayınca tüm düzenim gidiyor.
Kendimi geliştirip kitap okuyup verimli ders çalışacağım demiştim. ne kitap okuya bildim ne de çok verimli ders çalışabildim.
3 tane orucu tutmadım stressten son gönlerde göğüsüm daralıyor kalbim sıkışıyor. Kendimi kötü hissediyorum bana yardım edin kendi kendime düşünüp vazgeçemiyorum hatalarımdan.

fapmastertikz

Çifte mezun
Öncelikle stres yapmanı gerektircek bir durum yok ortada. Bu yazıyı yazarken bile içerden bu çocuk ders çalışıyormu ya diye bir ses geldi. Akrabaların ve ya çevren uğruna bu hayatı heba etme onlar seni hiç bir zaman anlayamayacak, anlamalarına da gerek yok. Stresin ana kaynağı çevrendeki baskı. Öncelikle gelecekte nasıl biri olmak istediğine, sonrasında ise ne iş yapmak hoşuna gideceğine karar vermelisin. Hayatını gözden geçirip nerde hata yaptığını, nelerin yanlış gittiğini bir kağıda yazmalısın. Illa kağıt olmasına gerek yok bir yürüyüşe çıkıp ve ya yatakta uzun uzadıya da düşünebilirsin bunu. Derslerin yetişmeme konusuna da gelirsek elinden geleni yap. Yapamazsan da bir sene mezuna kalıp hedeflediğin üniversiteyi kazanırsın. Bu dünyanın sonu değil. Bende çalışmıyorum sürekli bahane bulup. Şurada 2 ay kaldı geçmişe bakıp kahrolmaktansa ben derslerime çalışmaya başladım. Olmazsa da mezuna kalacağım. Mental sağlığın kimseden önemli değil bu hayatta. Hiç bir şey için geç kalmadık daha yaşımız çok genç. Mastürbasyon konusuna gelirsek de pbky kitabını tekrar tekrar oku🫡
Hayatında başarılar, iyi çalışmalar.

BloodRien

Yoda
Hedefin gerçekci değil

eğer hedefin gerçekci olsaydı bağımlılığıda bırakırdın dersinide çalışırdın

örneğin mimarlık istiyorsun ama istiyorsun sadece
bende uzaya çıkmak istiyorum ama istiyorum işte aksiyon almıyorum

eğer gerçekten isteseydin yapardın
nofap zekaya direkt etki ediyor

bir arkadaşım cinsel ilişki yapıp boşalmadı süreci bozulmasın diye yks ye çalışıyor

görüyormusun hedefini gözden geçir

gerçekten ne yapmak istediğini düşün
ve gerçekci ol dostum

tamamiyle istediğinde sadece ders çalışıyor olacaksın

achilles

Yeni Fapstronot
Bir tane daha arkadaş vardı senin gibi iki ay kaldı ne yapacağım diyen, aynı şeyi söyledim iki ayda ciddi bir yol kat edersin yeter ki bir şeyler başarmak iste. Ki ayrıca bu sınav dünyanın sonu değil inan bana. Biliyorum herkes bu lafı söylüyor, zamanında bana da söylüyorlardı inanmıyordum ama doğruymuş. Sen sadece bu iki ayda elinden geleni yap gerisi kendiliğinden gelecek dostum. Önüne bir sürü şanslar çıkacak. Başarılar

Sen sadece bu iki ayda elinden geleni yap gerisi kendiliğinden gelecek dostum. Önüne bir sürü şanslar çıkacak. Başarılar
Hayatını gözden geçirip nerde hata yaptığını, nelerin yanlış gittiğini bir kağıda yazmalısın.
Hedefin gerçekci değil

gerçekten ne yapmak istediğini düşün
ve gerçekci ol dostum
Düşünceleriniz benim için çok değerli size minnettarım. Haklısınız başarmam gereken yapmam gereken bir sorumluluk ulaşmam gereken bir hedefim var ortada stress yapacak bir şey yok. Hedeflediğim netlere çok yakınım konuların çoğunu bitirdim geçen seneye göre kendime göre çok yol kat ettim ve değişim gösterdim.
Benim kafamı kurcalayan şeyler üniversiteye gitmemin sadece hayalde kalacağı bu güne kadar olan başarısızlığın peşimi bırakmayacağı.
yani bile bile kendi topuğuma sıkıyorum.
Beni tanıyan hocalar ders aldığım öğretmene o çocuktan bir şey olmaz söz dinlemez kafasının dikine gider dediklerini yapmaz gibisinden sözler.
Bu insanların benim hakkında nasıl bu kadar cüretkar laflar edebiliyor ben buna nasıl izin verebiliyorum eğer buna devam edip bu düzeni değiştirmezsem asla kendimi kanıtlayamayacağım.
Sözlerim ve düşüncelerim mantıklı ama bir şeyi yanlış yapıyorum. (uygulama)

Hukuk okuyacağım istediğim üniversite de belli kesin ve net hadi toparlanalım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6