Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sistemli Bir Defter Tutma Arayışı

The King

Deneyimli Üye
Herkese merhaba...

Çok farklı alanlardan çeşitli şeyler okuyor, izliyor ve dinliyorum. Bazen tanık olduğum durumlar ya da kendi düşüncelerim de ayrı olarak bu kategorilere dahil edilebilir. Bu noktada uygulamaya karar verdiğim şeyleri ya da öğrendiklerimi fiziksel defterlere kaydetmek istiyorum. Ancak bunu net olarak nasıl yapacağım konusunda kararsızım.

Yani her alan için basit, orta ebatlarda defterler alıp o şekilde tutayım diyorum. Ama bir taraftan o eğitim ve bilgilerde yer alan uygulamaları nasıl adapte edeceğimi, unutmadan hayatıma uyarlayacağımı kestiremiyorum.

Dijital defter tutmak yeteri kadar verimli gelmiyor maalesef. Notion kullanıyorum ama uygulamayı kapattığım an hiçbir şey ortada yok. Bu sürdürülebilirliği azaltıyor.

Herhangi bir yöntem deneyen var mı bu tarz?

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Hocam düzensiz ve anlık şeyler için ben defter tutma taraftarıyım. Onun dışında notion'dan şaşmam. Benim mantığım o uygulama içerisinde aylık yıllık ve günlük ve görevsel boluntuleme ile olmuştur. Onun dışında araştırmalar adlı bir sayfa açtım ve içine faydalı gördüğüm siteleri atıyorum. Bu arada notion sayfasına bakmiyorsan deftere hiç bakmazsin. Yani bende defter ekstra bir verimlilik katmadi. Zihin toplama ve boşaltma anlamında defter mantıklı ama düzen notionda .

B

Brock

Misafir
Herkese merhaba...

Çok farklı alanlardan çeşitli şeyler okuyor, izliyor ve dinliyorum. Bazen tanık olduğum durumlar ya da kendi düşüncelerim de ayrı olarak bu kategorilere dahil edilebilir. Bu noktada uygulamaya karar verdiğim şeyleri ya da öğrendiklerimi fiziksel defterlere kaydetmek istiyorum. Ancak bunu net olarak nasıl yapacağım konusunda kararsızım.

Yani her alan için basit, orta ebatlarda defterler alıp o şekilde tutayım diyorum. Ama bir taraftan o eğitim ve bilgilerde yer alan uygulamaları nasıl adapte edeceğimi, unutmadan hayatıma uyarlayacağımı kestiremiyorum.

Dijital defter tutmak yeteri kadar verimli gelmiyor maalesef. Notion kullanıyorum ama uygulamayı kapattığım an hiçbir şey ortada yok. Bu sürdürülebilirliği azaltıyor.

Herhangi bir yöntem deneyen var mı bu tarz?
Kendinize bir cep defteri alın ve cebinizden ayırmayın. Eğitim ve bilgilere gelince de : size özel bir sır : a4 ü 2 defa katladığınızda tam cep defteri boyutunda oluyo :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6