Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Skolyoz Ve Fitness

Herkese merhaba. Aranızda tıp okuyanlara ya da sağlıkla ilgilenenlere bir soru sormak istiyorum.

Ben ağırlıklarla spor yapmak istiyorum ancak omurgamın servikotorakal bölgesinde sağa doğru 8 derecelik eğim var. Ve şu an yaşım 21. İki sene önce bu sonuç çıkmıştı ve bu sonuç çıktıktan sonra barfiks ile dengelemeye çalıştım. Ama artık ağırlıklar ile spor yapmak istiyorum. Bir sorun olur mu?

851962

Ay Yolcusu
Ben fizyoterapistim 8 derece yüksek bir derece değil zaten bir çok insanda 2-3 derecelik eğrilikler çok yaygın spor yapabilirsin herhangi bir engel teşkil etmez geçmiş olsun

BloodRien

Yoda
Ben fizyoterapistim 8 derece yüksek bir derece değil zaten bir çok insanda 2-3 derecelik eğrilikler çok yaygın spor yapabilirsin herhangi bir engel teşkil etmez geçmiş olsun
Dik durmayınca ne sorunlar çıkıyo herzaman duramıyorum ben elimden geldiğince kafamıda umurgamıda dik tutmaya çalışıyorum ne gibi sorunlar olur

Targetlock

Deneyimli Üye
Doktıra gitmekte fayda var. Mischa janiec isimli sporcuya bak. Skolyozu vardı. Tabi bu doktor önerisi demek değil. Yine de danış.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6