Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soğuk Duşlar Bana Korkuyu Kucaklamayı Öğretti

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
Hepimiz sabahın erken saatlerinde sıcak, rahat yatakta uyanmanın nasıl bir şey olduğunu biliyoruz... Orada biraz daha fazla takılmak için fazladan bir veya iki dakika arıyorum. Bu duyguyu çok iyi biliyordum ve onu bir sonraki seviyeye taşımak istedim. Günün başında bu rahatlık duygusunu ezmek. Ne olacağını bildiğiniz zaman bu gerçek bir psikolojik sefalettir... Beyniniz size bunu yapmamanız için milyonlarca mantıklı sebep verecektir. Kaygılı ve korkmuş hissedeceksiniz. Hepsi sizi korumak için biyolojik bir mekanizma. Beyniniz, kendinize zararlı veya hoş olmayan bir şey yapmanızı istemez. Yemek yemeli, uyumalı, dışarı atmalı ve doğurmalısın. Evinizin çatısından atlamamak veya kendinize buz gibi soğuk su dökmemek. Yani kıyafetlerini çıkar, hemen duşunuzun altına atlayın ve elinizi suyun sıcaklığını ayarlayan düğmeden çekin. O sıcak akıntının ayaklarınızın altından aktığını hissediyorsunuz ve "Belki de bu sefer rahatlayıp ılık bir su almalıyım..." diye düşünüyorsunuz.
Bunun hakkında ne kadar çok düşünür ve tereddüt ederseniz, o kadar çok zaman geçer ve bunu gerçekten yapma konusunda kendinize daha az güvenirsiniz. Tüm bu rasyonalizasyon süreci kontrolü ele alıyor, o noktada beyninize inanmaya başlıyorsunuz. Tek yapman gereken - "**ktir et..." demek ve gerçekten yapmak. İşte cesaret budur. Herkesin içinde bir korku vardır, korkusuz olduğunu iddia eden kişi ya yalan söylüyordur ya da sadece akıl hastasıdır.
Korku senin düşmanın değil, seni korumak için burada. O sadece senin güvende olmanı, başka bir gün yaşamanı istiyor. Korkunuzu gerçekten dinlemek ve yoğun bir otoyolda yürümekten veya yanan evleri keşfetmekten kaçınmak kesinlikle sorun değil, ancak korktuğunuz veya rahatsız olduğunuz bazı "normal" günlük aktiviteleri düşünün. Onlara yaşamı tehdit eden durumlar yerine zorluklar gibi davranın. Günün sonunda rahat, sıcacık yatağınıza uzanmış olacaksınız, ya kendinizle gurur duyacaksınız - yeni ve bilinmeyen bir şey denediğiniz için ya da "kolay" ve rahat çıkış yolunu seçtiğiniz için utanacaksınız.
Korkunun arkadaşınız olmasına izin verin, nasıl çalıştığını kabul edin ve sorumluluğu üstlenin. Hayatını kontrol etmesine izin verme, ona yeri senin yönettiğini göster.
Cesur olmak için eğitin.

tetragrammaton

Yeni Üye
Soğuk suya ilk başlarda kendimi alıştırmaya çalıştım ancak beynime kabul ettirememiştim. Bir ara öfkeliydim ve hiç düşünmeden soğuk suyun altına girdim. Birkaç kez bu tekniği kullandıktan sonra vücudum alışmıştı. Son aylarda tekrar sıcak suya döndüm, tekrar bunu yapmam gerekecek.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6