Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Son 45 Gün Kala

back to the roots

Yeni Üye
Pandemiden bu yana gerek akademik gerek normal hayat içerisindeki durumlar açısından tamamen başarısız birisi oldum. Günün tamamını boş geçiren biri haline geldim. Sınava girdik, sonuç alamadık. Mezuna kaldık, yine yapmadık ve kaldı 45 gün. Hepsine kabulüm ama son bir şans yok mu?
Bence var.

Evet 45 gün kalmış olabilir ancak sıfır bir öğrenci değilim sonuç olarak. TYT 65-75, AYT kısmında 20-30 arası yapabiliyorum. Hedeften çok uzak netler. Çünkü hedef Boğaziçi - Yönetim Bilişim Sistemleri.
Benim karakterime en uygun olup kendimi en çok geliştirebileceğim bölüm olduğu için boğaziçi-mis'i gerçekten deliler gibi istiyorum. Artık tamamen hedefime odaklanmak istiyorum. Belki %1 şans bile vermeyeceksiniz o seviyeye çıkmama ama ben gerçekten yemeden içmeden uyumadan bu kalan 45 günü kovalayacağım. Bu zamana kadar rakiplerim hangi kitap hangi deneme çözdülerse hepsini süpüreceğim. Yıllardır herkesin bahsettiği potansiyelimi bu sefer ortaya çıkaracağım ve hayat boyunca bu düzeni devam ettireceğim. Çok çalışmak, sevdiklerimle vakit geçirmek. İleride çocuklarıma bir hikaye bırakmak..

Boğaziçi Yönetim Bilişim Sistemleri (2022 Son Giren Kişi) :
TYT Türkçe : 36,3
TYT Sosyal : 17,5
TYT Matematik : 28,5
TYT Fen : 7,5
AYT Matematik : 37,5
AYT Edebiyat : 20,5
AYT Tarih : 7,8
AYT Coğrafya : 6

Evet netler bu şekilde. Son giren kişi oldukça iyi yapmış zaten bölüm 1025 sıralamayla kapatmış. Bunlar benim umrumda değil, ben sınavı ciddi manada yerle bir etmek için çaba vereceğim. Ezberlenmesi gereken ne varsa her şeyi yutacağım. Matematikte çözmediğim soru kalmayacak. Piyasadaki tüm sağlam denemeleri süpüreceğim. Sınavdan çıkınca yapılabileceğin en iyisini yaptım, daha iyisi yapılamaz diyeceğim kendime. Kendime söz veriyorum artık her şey farklı olacak. Sonuçtan bağımsız olarak mücadeleyi bir dakika kesmeyeceğim.

3 MAYIS 2023 BAŞLANGIÇ.
back to the roots %

back to the roots

Yeni Üye
3 Mayıs 2023 (1. Gün) :
Lanet olsun, gece 2 defa kustum. Hiç uyku alamadım ve tüm gün hasta halimle yattım. Yani bomboş geçti gün. Kardeşim sağolsun, 3 4 gün önce aynı şekilde olmuştu. Bana da bulaştırdı xd. Kaldı 44, her dersi her gün 1 net arttırma mentalitesindeyim. Yani 44 gün sonunda full donanım..

Umarım bu gece bir sorun olmaz. Her dersi ezmek istiyorum, sınavda karşıma gelecek her soruya acı çektirmek istiyorum. Sabah 5te uyanıp gece 1e kadar 18+ saat çalışmayı hedefliyorum. Bakalım yarın ne olacak.

back to the roots

Yeni Üye
4 Mayıs 2023 (2. Gün) :

Hastalığın izleri var ama düne göre iyiyim. 7'de ders başına geçtim ve geometri çözmeye başladım. Aydın Tyt Geometri kitabından 10 test civarında çözdüm. Kahvaltıdan sonra TYT denemesine geçtim.
Okyanus TYT Denemesi sonucu şöyle geldi.
Türkçe : 33D 7Y (31.25)
Sosyal : 14D 3Y (13.25)
Matematik : 33D (33)
Fen : 11D 2Y (10.5)
Total : 88 Net.

Günün geri kalanında yaptığım şeyleri liste halinde buraya yazacağım. Her gün her dersi 1 net arttırma kafasında insanüstü bir çalışma ortaya koyacağım.

- Orijinal AYT Karmaşık Sayılar
- Acil AYT İkinci Dereceden Denklemler
- 345 AYT Polinom, Parabol, Eşitsizlikler
- Aydın AYT Polinomlar
- Karekök AYT Trigonometri
- Edebiyat 15, Tarih 15 sayfa civarında konu okuması.

Gün değerlendirme : Hastalığın etkileri bugün de vardı ama çalıştım. Yarın çok daha iyi olacağım. AYT sınavına 44 gün kalmış oluyor bu gecenin bitmesiyle. O sınavı paramparça etmek zorundayım. Boğaziçi işletme veya yönetim bilişim sistemleri tutmak zorunda. Daha yeni başlıyoruz, 5 Mayıs 2023'ü bekleyin.

Son düzenleme:

back to the roots

Yeni Üye
TYT matta nasıl hızlıca net arttırabiliriz hocam netlerim şu an 10 civarı geliyor ama problemler ve sonrasını bilmiyorum dogru duzgun.
Hocam açıkçası bu denemede matematik basitti normal seviyeye göre. Geometride konu eksiğim olmasa 36-37 olurdu. Benim reel matematik netim 20-25 civarında geliyor. Zorluğa bağlı olarak tabii ki.. Problemler normalse yapıyorum zaten, zorsa yapacak pek şey yok ancak bence en önemlisi geometri. Geometri direkt olarak 6-7 neti bedavadan getiriyor eğer biliyorsan. Misal katı cisimler, dörtgenlere falan hakim olsam bugün daha fazla net gelecekti. Onun dışında TYT matematiği yapamama sebebimiz vakitten dolayı. Türkçeyi erken bitirmek çok öne çıkarıyor burada. Türkçe sosyal feni aradan çıkardığında matematiğe 1 saat 30 dakika ve üstü süre kalırsa iyi net yapabiliyorsun. 1 saat gibi bir sürede her insan çok çok zorlanıyoe zaten, o yüzden süreyi iyi ayarlamak lazım. Bunun için de denemeler önemli. Sınava kadar her gün genel deneme çözeceğim gerçek sınav gibi. Sınav zorsa herkese zor olur ama en zoruna hazırlanmak lazım. Bu oyunun parçası değil, bu oyunun kendisi olacağız.
Umarım başarırsın. Hakkında hayırlısı olsun.
Teşekkürler hocam <3 :)

zerotohero

Yeni Fapstronot
Hocam açıkçası bu denemede matematik basitti normal seviyeye göre. Geometride konu eksiğim olmasa 36-37 olurdu. Benim reel matematik netim 20-25 civarında geliyor. Zorluğa bağlı olarak tabii ki.. Problemler normalse yapıyorum zaten, zorsa yapacak pek şey yok ancak bence en önemlisi geometri. Geometri direkt olarak 6-7 neti bedavadan getiriyor eğer biliyorsan. Misal katı cisimler, dörtgenlere falan hakim olsam bugün daha fazla net gelecekti. Onun dışında TYT matematiği yapamama sebebimiz vakitten dolayı. Türkçeyi erken bitirmek çok öne çıkarıyor burada. Türkçe sosyal feni aradan çıkardığında matematiğe 1 saat 30 dakika ve üstü süre kalırsa iyi net yapabiliyorsun. 1 saat gibi bir sürede her insan çok çok zorlanıyoe zaten, o yüzden süreyi iyi ayarlamak lazım. Bunun için de denemeler önemli. Sınava kadar her gün genel deneme çözeceğim gerçek sınav gibi. Sınav zorsa herkese zor olur ama en zoruna hazırlanmak lazım. Bu oyunun parçası değil, bu oyunun kendisi olacağız.
Kalan zamanda problemler ve sonraki konuları halledip 20-25 bandına cikabilir miyim acaba var mı bi umut? Geometriyi de bir yandan götürüyorum

smt.dmr_

Ay Yolcusu
Bu sene sınav kolay yapılır büyük ihtimal. Bence her konuya hakim olmak çok önemli. Permütasyon kombinasyon olasılık gibi uyuz konuları az da olsa bilmekte yarar var. Bu konularla TYT'de 2 AYT'de 2-3 net kazanabilirsin.

back to the roots

Yeni Üye
Kalan zamanda problemler ve sonraki konuları halledip 20-25 bandına cikabilir miyim acaba var mı bi umut? Geometriyi de bir yandan götürüyorum
Çıkarsın hocam. Seri denemelerle kendini zorla sınırları aş. Çaba verelim sonuçsuz kalmayacak.
Bu sene sınav kolay yapılır büyük ihtimal. Bence her konuya hakim olmak çok önemli. Permütasyon kombinasyon olasılık gibi uyuz konuları az da olsa bilmekte yarar var. Bu konularla TYT'de 2 AYT'de 2-3 net kazanabilirsin.
Bence hiç o muhabbetlere gerek yok, sınava en iyi şekilde hazırlanmak lazım eksiksiz. 2022 sınavı çok çok basitti, 2021 zordu, 2020 ortaydı, 2019 orijinaldi falan diyoruz ama hepsinin ortak yönü çalışanın koşuk fark etmeksizin iyi sıralama yapması. Ben kendimi olabildiğince en zora hazırlayacağım. Sınava girerken özgüvenim yerinde, tüm konuları yalayıp yutmuş olacağım umarım hocam.

zerotohero

Yeni Fapstronot
Çıkarsın hocam. Seri denemelerle kendini zorla sınırları aş. Çaba verelim sonuçsuz kalmayacak.
1-2 haftaya tüm TYT mat konularım bitecek şu an ilk 12 konu tekrar yapıyorum bir de problemler basladım aslında biliyorum ama pratik lazım orta ve üstü soruları yapamıyorum bundan dolayı.

1-1 buçuk hafta sonra TYT mat denemesi çözmeye başlamak geç olur mu ? Bu arada en kötü haftada 3-4 tane çözebilecek durumdayım cunku haftanın 6 günü AYT mat calisiyorum.

back to the roots

Yeni Üye
1-2 haftaya tüm TYT mat konularım bitecek şu an ilk 12 konu tekrar yapıyorum bir de problemler basladım aslında biliyorum ama pratik lazım orta ve üstü soruları yapamıyorum bundan dolayı.

1-1 buçuk hafta sonra TYT mat denemesi çözmeye başlamak geç olur mu ? Bu arada en kötü haftada 3-4 tane çözebilecek durumdayım cunku haftanın 6 günü AYT mat calisiyorum.
Hocam tyt matematikte konu çalışman verimli olmaz. Deneme çözmen daha isabetli olur. Denemedeki hatalarını izleyerek öğrenebilirsin.

zerotohero

Yeni Fapstronot
Hocam tyt matematikte konu çalışman verimli olmaz. Deneme çözmen daha isabetli olur. Denemedeki hatalarını izleyerek öğrenebilirsin.
Öyle de bilmedigim yerdeki hatayı nasıl ögrenecem hocam simdi problemleri 1 haftada bitirip direkt seri denemelere geçecem zaten. Orda da yanlış yaptıgım problem konusuna göre tekrar etmeyi düsünüyom.

back to the roots

Yeni Üye
5 Mayıs 2023 (3. Gün) :

Çalıştım ama psikolojik olarak çok zor bir gündü. Aile ve arkadaş ortamında bazı anlaşmazlıklar oldu. Hayatımı tamamen değiştiriyorum. Farklılaşmaya gidiyorum.

42 gün var. Her gün tyt 3 net, ayt 2 net mentalitesinde bir yoğunlukla çalışmak zorundayım. Fark yaratmaya başlıyorum.. İzleyelim artık yeni tempo nasıl olacak. Bambaşka bir şey geliyor hazır olun.

back to the roots

Yeni Üye
6 Mayıs 2023 (4. Gün) :

06.25 gibi masa başına geçtim. Yeni hayat bambaşka bir yoğunlukta olacak diye kendime söz vermiştim ve çalışmaya başladım.

- Aydın AYT Matematik Parabol, 2.Dereceden Eşitsizlikler ve Sistemleri bitti.
- Bilgi Sarmal TYT Denemesi yaptım.
Sonuçlar :
Türkçe : 31D, 5Y (29,75)
Sosyal : 14D, 2Y (13,5)
Matematik : 36D, 1Y (35,75)
Fen : 15D, 2Y (14,5)
TOTAL : 93,5 NET.

Deneme zorlayıcı değildi. Bu yüzden netimi 60 gibi görüp daha çok odaklanacağım. Paragrafta soru kaçırma gibi bir lüksüm yok, kitap okuma alışkanlığı elde edeceğim. Hem süre hem dikkati toplama adına büyük önem taşıyor. Bugün Kuyucaklı Yusuf'u okumaya başlayacağım. Ayrıca dil bilgisi kötü durumda, hemen dil bilgisi konularını sindireceğim. Sosyalde coğrafya kanayan yara, eksikleri gidereceğim. Felsefe ve dinde kavram eksiklerim var. Matematikte zorlanmadım, basitti deneme ama katı cisimler eksikliğim direk belli oluyor. Fen de aynı şekilde zorlamadı devasa konu eksiklerime rağmen ama belli ki çok yoğun çalışmam lazım her derse.

Deneme analizini de yazdım, şimdi çalışmaya devam. Tüm eksikleri kapatıp tam donanımlı olmak zorundayım. Günün geri kalanında yaptıklarımı listeleyeceğim sırasıyla.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6