Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sosyal Fobi (Soru)

SENSEY

Ay Yolcusu
Merhaba bu soruyu sosyal fobisini yenmiş veya büyük ölçüde azaltmış kişilere sormak istiyorum.

Sosyal fobinizi yenmek için neler yaptınız?

Sizce sosyal fobimi yenmek için kendimi zorlamam mı gerekli yoksa süreç ilerledikçe dahadamı azalır?

Parander

Yeni Fapstronot
Her şeyi sürece yüklememek lazım. Eğer nofap yapıp sabah akşam pc başında oyun sosyal medya yapiyorsan hiç bir şey değişmez. Net bir şekilde korktuğun şeylere kendini maruz bırakmab lazım. Tavsiyem insanlarla iç içe olabileceğin bir işte çalışmak olur. Böylece insanların seni umursamadığının farkına varırsın. Daha dün bir yerde bulunmaktan çekiniyordum. Beynim boşver ayrılalım rahatsızsın diyordu bana. O anki mentaliteyle rahatsız olduğum şey buysa onu yapmalıyım dedim ve yaptım. Kısaca konfor alanından çıkman lazım seni en rahatsız eden hareketler bunu en çok azaltır

devrimciyeniçeri

Venüs Yolcusu
Merhaba bu soruyu sosyal fobisini yenmiş veya büyük ölçüde azaltmış kişilere sormak istiyorum.

Sizce sosyal fobimi yenmek için kendimi zorlamam mı gerekli yoksa süreç ilerledikçe dahadamı azalır?
Bence sosyalleşmek tabiri çokça kullanılsa da içi aşırı boş bir tabir. İnsan sosyal bir yaratık. Bizim örneğin bir mekanda kimseyle konuşmamamız da sosyal bir anlama sahip, konuşmamız da. Her türlü sosyaliz yani. Eğer kastedilen insanlarla arkadaşlık etmek, paylaşım yapmaksa, bunu yaparken ne için yaptığını biliyorsan, ne istediğini, ne beklediğini biliyorsan güzelce olur her şey bence. Mesela bu forumda AslaPesEtmeZ dostumla şınav meydan okumasını başlattık. Birbirimizle zaman zaman özelden mesajlaştık, zaman zaman forumda konuştuk. Ve iyi ki de o konuyu açmışım dedim. Ha forumdan eleştirenler, kötü yorum yazanlar, umursamayanlar vs. çıksaydı da pek umrumda olmazdı. Kendimi kötü de hissetmezdim çünkü benim amacım belli, ne beklediğim de belli. Bunların hepsi sosyal olaylara dahil.

Bakış açımı umarım paylaşabilmişimdir.

arslan yürekli richard

Yeni Fapstronot
Ben bundan 2 sene önce 180 gün semen retention yapmıştım. Sosyal fobimi büyük ölçüde yenmiştim. Hatta kafede otururken bir kızın yanına gidip merhaba demiştim. Kendim bile şaşırmıştım bu duruma. Yalnız nofap'la olacak iş değil kendini zorlaman lazım. İnsanlarla tanışma denemeleri yap ya da topluluk içinde konuşacak birşeyler bul. Kendini zorlamadan bu sosyal fobiyi yenemezsin.

Asd

Ay Yolcusu
Travmalarımla yüzleşerek aştım. Sanki kafamın içinde kocaman bir taş vardı da düşmüş gibi hissetmiştim. Mükemmel bir his.

Antifapderneği

Merkür Yolcusu

En basitinden ortak bir tanıdık yardımıyla başka kişilerle temasta olabilirsin, sadece insanlara günaydın demek bile sana özgüven verir ve tutukluğunu alır

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6