Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sosyal Medya Bağımlısıyız

Hodor

Yeni Üye
Sosyal medyadan kurtulamıyorum ben onu bırakmaya çalışşam da o beni bırakmıyor çok sıkıldım derslere odaklanamıyorum sanki sosyal medya bi parçam olmuş gibi

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Forumda onlarca kez olmasa da çok kez konuşuldu dostum. Bir anda kesmiştim ben, işe yarıyor. Yeter mi yerini yararlı bir şeyle doldur.

BetraS

Mezun
Sosyal medyadan kurtulamıyorum ben onu bırakmaya çalışşam da o beni bırakmıyor çok sıkıldım derslere odaklanamıyorum sanki sosyal medya bi parçam olmuş gibi
benim böyle durumlarda yaptığım bir taktik var o da instagram, twitter veya facebook artık hangisini kullanıyorsan hesabını dondurmak ve uzunca bi süre kafanı dinlemek. Denendi onaylandı daha uzun süren bir ders çalışma olanağı sağlıyor ve ders çalışmak daha çok zevk veriyor

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Tüm bağımlılıklardaki mekanizma belirlidir, kurtulmak için bırakıp bir süre gelen o sıkıntıya o acıya dayanıp geçmesini beklemekdir ve inan bana sosyal medya seni en fazla 1-2 gün zorlar, sosyal medyanın yerini boş bırakma ama başka bir eylemle doldur.

mustafa78

Mars Yolcusu
ss alıp biriktirme video biriktirme gibi huyların var mı reis? bir iki gün internete girmeyince iç sıkıntısı bir şey kaçırdım vs gibi his geliyor mu?

Apollon

Ay Yolcusu
Bunun için birkaç şey var. Kullanmak ama faydalarından mahrum kalmak istemiyorsan Instagramı tarayıcıdan kullan Reels yok keşfet o kadar kolay kullanışlı değil story atamıyorsun. Buda ilginizi çekebilir gibi postlar çıkmıyor. YouTube Short içinse YouTube Vanced yüklersen kapatabilirsin.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Herhangi bir ilaç,sihirli formül yok siliceksin. Hayatına sosyal medya olmadan devam ediceksin. En az 30 gün tamamen bırak sonra işin olduğunda vs bakarsın

mustafa78

Mars Yolcusu
evet aynen bu durum
dijital istifçilik deniliyormuş ben bırakmaya karar verdim uzak durmaya çalışıyorum kitap okumak faydalı olabilir veya başka bir aktivite işte ne olursa.Bırakmak için bir şey denedin mi reis? dersin başına hiç mi oturamıyorsun yoksa az mı çalışabiliyorsun?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6