Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Spor Hakkında

GAZAP

Deneyimli Üye
Selam aleyküm beyler,

Ortaokulda 7. ve 8. sınıfta yoğun bir şekilde spor yapardım; okuldaki tüm spor etkinliklerine katılır, sürekli hareket halinde olurdum. Ancak ortaokuldan sonra spor yapmayı bıraktım. Yaklaşık 8 sene geçti ve çok kilo aldım ve hantalaştım.

Bu durumdan kurtulup estetik bir vücuda sahip olmak istiyorum. Vücut hatlarımın belirgin olmasını ve biraz kalıplı olmayı hedefliyorum. Son bir haftadır güneş doğmadan önce koşu yapıp, eve dönüp soğuk duş alıyorum ancak tek başına yeterli olmuyor.

İnternetten araştırdım fakat bilgiler anlaşılabilir değil ve sürekli ürün pazarlanıyor. Bu yüzden sizlere danışmak istiyorum. Evimde dambıllarım var. Başlangıçta tüm vücudu çalıştırmam gerektiğini öğrendim, ilk 1-2 ay böyle yapmak gerektiği söyleniyor.

Sormak istediğim bir konu ise yeme içme düzenim nasıl olmalı? Proteinleri uygun maliyetle nasıl sağlayabilirim? Ayrıca estetik ve biraz cüseli bir vücut için ne yapmalıyım? Bu konuda hiçbir bilgim yok, adım adım neler yapmam gerektiğini ve nelere dikkat etmem gerektiğini anlatır mısınız?

Linchx

Ay Yolcusu
Çiğ hayvansal gıdalar ye (et,yumurta,süt,yağ) Cüsse için yağı arttırabilirsin. Çiğ yemek kötü bir şey zannedilir ancak etten %100 verim alırsın. Pişirirsen neredeyse hepsi gider vitaminlerin ve proteinlerin. Sebze falan yemene gerek yok suyunu sıkıp içebilirsin böylece selülözden ayırmış olursun vitaminleri.
Karbonhidrat için sulu meyveler yiyebilirsin.
Kesinlikle protein tozu, suplement vs kullanma.
Çiğ yiyeceksen taze ve doğal olmasıan dikkat et yoksa zehirlenebilirsin.
Soğuk duş almana gerek yok boşuna strese sokma vücudu. Vücudun istemediği bir şey varsa o zararlıdır
Spor yapacaksan kesinlikle kendini aşırı yorma. Ne kadar stres o kadar kötü olur.
Güneşle birlikte kalk onunla birlikte gez. Ne kadar güneşe maruz kalırsan testesteronun o kadar artar.

dediklerimi deneyebilirsin sana kalmış

fapmaster

Çifte mezun
Çiğ hayvansal gıdalar ye (et,yumurta,süt,yağ) Cüsse için yağı arttırabilirsin. Çiğ yemek kötü bir şey zannedilir ancak etten %100 verim alırsın. Pişirirsen neredeyse hepsi gider vitaminlerin ve proteinlerin. Sebze falan yemene gerek yok suyunu sıkıp içebilirsin böylece selülözden ayırmış olursun vitaminleri.
Soğuk duş almana gerek yok boşuna strese sokma vücudu. Vücudun istemediği bir şey varsa o zararlıdır
Spor yapacaksan kesinlikle kendini aşırı yorma. Ne kadar stres o kadar kötü olur.
Güneşle birlikte kalk onunla birlikte gez. Ne kadar güneşe maruz kalırsan testesteronun o kadar artar.

Protein tozu ve supplement neden kullanılmasın?

Soğuk duşun zararlı olduğunu ilk kez duyuyorum. Elinizde bir kaynak varmı bunun hakkında?

fapmaster

Çifte mezun
Spor salonuna yazılabiliyorsan yazılmanı tavsiye ederim. Beslenme programını da kalori hesabıyla internetten halledebilirsin. Tavuk göğsü, somon benim en çok tükettiklerimden ucuz olmaları sebebiyle tabii bir sürü alternatifi mevcut. Pirinç tüket kalori hesabı ne kadar tüketmeni söylüyorsa tabii. YAZIO diye bir uygulama var orda hepsini takip edebilirsin ben onu kullaniyorum genelde. Her şeyin protein ve karbonhidrat değerini yaziyor.

Antrenman programı için ege fitness gibi bir sürü kanal var. Bilgilendirici videoları var. Evde fitness için birebir. Göz atmanı tavsiye ederim. Supplement konusuna gelirsek protein tozu ve kreatin zararsız dozunda kullandığın sürece. Tavsiyem sporu düzenli olarak 3 ay yap sonrasında karar verirsin alıp almayacağına. Çok da gerekli değil tabii ki.

YaşamSanatı

Yeni Fapstronot

Dediklerini bize deneterek kanıtlayabilecek g!te sahip misin yoksa boşa mı sıkıyorsun?
Diyorsun ki sporu abartma vücudu strese sokma o stresin zararlı olduğunu bize nasıl kanıtlayabilirsin?
Dediklerinin arkasında bir anlam yoksa bir kişinin sözlerine inanarak buraya gelmişsen demek ki yeterli akla sahip değilsin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6