Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Stresle Başa Çıkamama

Herkese merhaba. Bana stres veren şeyleri karışık olsa da yazmaya çalışacağım.

Son bir haftada okulda hocalar proje ödevleri verdi ve ödevlerde ne yapmam gerektiğini anladıktan sonra ödevi yapabilmek için kısıtlı bir sürem var. Bu durum beni strese sokuyor. Bunun yanında dönemi ve okulu 3 ortalamaya yakın bitirmenin çabası içindeyim ve kaygılanıyorum açıkçası. Ve bununla beraber kariyer hedefim olan alan için de çalışıyorum kendi başıma, bu da ayrı bir stres kaynağı oluyor. Stresli olduğumdan ve insanlara karşı önyargılı davrandığımdan etrafımda pek insan yok. Kimseye güvenim kalmadı. İnsanlarla konuşurken temel iletişimi yüzeysel kurup sonra yoluma devam ediyorum. Ayrıca kadınlarla da iletişimim sıfır ve Neverfap yaptığımdan dolayı biriken cinsel enerjiyi bir alana aktarabilmekte de zorlanıyorum. Etrafımdaki erkeklerin kız arkadaşı, sevgilisi vs. var ama benim yok. Müzik dinlemeyi bırakmaya çalışıyorum ama başarısız oldum ve dün akşam 1 saat boyunca müzik dinledim ve başım kazan gibi oldu.

Yazı biraz karışık oldu ama durum bu. Bunların hepsi birleşip muazzam bir stres ortaya çıkarıyor. Bazen üstesinden gelebiliyorum ama bu sefer proje ödevleriyle birlikte bu stres ile başa çıkamadım. Ne yapmalıyım?

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Benimde uyguladığım ve diğer insanlara önerdiğim o stresini o enerjini spora yönlendir fitnessa başlayabilirsin dövüş sporu ögrenebilirsin tavsiyem boksa veya güreş yönünde bazen stresli hissettiğim zamanlar iki kum torbasını yumrukladığımda stres filan kalmıyor

BloodRien

Yoda
Herkese merhaba. Bana stres veren şeyleri karışık olsa da yazmaya çalışacağım.

Son bir haftada okulda hocalar proje ödevleri verdi ve ödevlerde ne yapmam gerektiğini anladıktan sonra ödevi yapabilmek için kısıtlı bir sürem var. Bu durum beni strese sokuyor. Bunun yanında dönemi ve okulu 3 ortalamaya yakın bitirmenin çabası içindeyim ve kaygılanıyorum açıkçası. Ve bununla beraber kariyer hedefim olan alan için de çalışıyorum kendi başıma, bu da ayrı bir stres kaynağı oluyor. Stresli olduğumdan ve insanlara karşı önyargılı davrandığımdan etrafımda pek insan yok. Kimseye güvenim kalmadı. İnsanlarla konuşurken temel iletişimi yüzeysel kurup sonra yoluma devam ediyorum. Ayrıca kadınlarla da iletişimim sıfır ve Neverfap yaptığımdan dolayı biriken cinsel enerjiyi bir alana aktarabilmekte de zorlanıyorum. Etrafımdaki erkeklerin kız arkadaşı, sevgilisi vs. var ama benim yok. Müzik dinlemeyi bırakmaya çalışıyorum ama başarısız oldum ve dün akşam 1 saat boyunca müzik dinledim ve başım kazan gibi oldu.

Yazı biraz karışık oldu ama durum bu. Bunların hepsi birleşip muazzam bir stres ortaya çıkarıyor. Bazen üstesinden gelebiliyorum ama bu sefer proje ödevleriyle birlikte bu stres ile başa çıkamadım. Ne yapmalıyım?
Kağıda yaz bir mantık çerçevesi içinde yaklaş zamanı yönetmeye çalış kız işlerinde bir fikrim yok bende başarısızım

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Meditasyon yapman sana yardım edecektir. Ama unutmamak lazım, meditasyon belirli kuralları olan ve sadece nefesle yapılan bir şey değil. Mesela resim yaparken sakinleşen birisinin resimle duygularını ifade etmesi, farkına varmak için resmi kullanması da bir meditasyon görevi görür. Burada önemli olan meditasyondan neler kazanacağın aslında. Güven problemi konusunda bir uzmana gitmen iyi olabilir bence. Çünkü hayatımızdaki herkes güvenilir olmayacak, bundan dolayı yıllarca bu şekilde bir şey yaşamak seni yorar. Bir uzmana derdini anlatmak ve tavsiyelerini & analizlerini almak bu konuda bence sana yardımcı olur. Mindfulness yapabilirsin ancak derslerin konusunda hırsına etkisi olabilir, bunu derslerinde tavsiye etmem.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6