Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Süreç Dökümanı

BıraktıkGardaş

Yeni Üye
Selamün aleyküm dostlar! Neredeyse 2 sefer 180 güne yakın bir süreç yapıp bozmuş birisiyim.
Evet, küçük tavizler büyük yıkımları meydana getirir. Aynı bir tekneye ufak bir delik açıp bütün tekneyi alabora etmek gibidir.
Dışarıda pusuda bekleyen kurtlar sürüden ayrılan koyunu yerler. Bende uzun süre Neverfap içeriklerinden uzak kaldım ve PMO kurdu beni yedi. Ve son relapsimde artık kendi başıma değil de siz arkadaşlarla işbirliği edip hareket etmenin ne kadar lüzumlu olduğunu öğrendim ve günlüğümü açıyorum. (Saat 23:43)

1-2.Günler

Sürecimi bozduktan sonra yattım ve 15:00 gibi kalkıp duş aldım ve o vaktin namazını kıldım. Sonrasında biraz tarihle ilgili videolar izledim ve not tuttum. İkindi namazını kıldıktan sonra evde Nofap içeriklerini tükettim ve Kur'an-ı Kerim okudum ve Yatsıyı da kılıp günü nihayete erdirdik. Cheaser Effectten gelen krizler olsa da farkındalığın bizlere sağladığı bilinç ile çok şükür sürecimizi bozmadık. Gece yatmadan önce oruca niyet ettim ve diğer günü oruçlu geçirdim.

2.gün ise kalktım sabah namazını kıldıktan sonra kız kardeşimle (küçük kendisi ) biraz oyun oynadıktan sonra yine tarihle ilgili video izleyip not tuttum. Öğlen namazını kıldıktan sonra biraz dinlendim Youtube de video izledim. ( keyfî ve eğlence amaçlı tetikliyiciler yok ) İkindi namazını kıldıktan sonra kitabın başına geçtim ve yarım sayfa kadar not tuttuktan sonra biraz sıkıldım ve bir arkadaşımın tavsiyesi üzere Beyhan Budak'ın 2 videosunu izleyip not tuttum. Ondan sonra iftara dek oyun videoları izledim ve iftarımı suyla açıp direkt namaza durdum ve ardından yemeğimi yiyip yine oyun videoları izlemeye devam ettim ve Yatsı okunduğunda camiye gittim ve sonrasında bir kulaklık satın alıp bir şeyler dinleye dinleye eve gittim.Krizleri hafife almayın ve tavizler vermeyin. Pek şiir nazım nesir bilmem lakin bir şiir bırakmak isterim...

Denmiş ki, merhamet edinmez zarara kendi rızasıyla girene
Çunkü müstehaktır o kimse ki atmıştır kendini boşluklar içine

( Önerilerinizi beklerim arkadaşlar... )

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6