Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Süreci Bozduktan Sonra Etkiler Hemen Gider Mi ?

lordErwinn

Yeni Üye
Arkadaşlar yaklaşık 3.5 haftalık nofap sürecimi bozdum. 3. haftadan sonra gerçekten de uyanırken çok enerjik kalkıyordum aşırı mutluydum. Ancak bir anlık krize yenildim ve sürecimi bugün bozdum. Bu olumlu etkiler bundan sonraki günlerde de devam eder mi yoksa bozuldu diye her şey eskiye döner mi ? O enerjik olamadığım günlerden bahsediyorum. Lütfen bilgilendirirseniz sevinirim aşırı vicdan azabı çekiyorum.

Çözüm
Hayır, ayrıca etki denen bir şey yok ortada. Sen bağımlılık durumundan çıktın ve uzun bir aradan sonra enerjik bir insan gibi hissettin. Yani olması gereken hale geldin. O yüzden olaya şöyle bakalım:

Kötü etkiler tekrar gelir mi?

Ne kadar fazla bağımlılık olursa kötü etkiler o kadar fazla olur.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Kazandığın etkiler yok ortada, sadece büyük oranda normalleşmiştin. Bozduğun iyi olmamış ancak büyük bir kayıp yaratmaz. Kötü etkileri görmemek için sürece devam :)

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Hayır, ayrıca etki denen bir şey yok ortada. Sen bağımlılık durumundan çıktın ve uzun bir aradan sonra enerjik bir insan gibi hissettin. Yani olması gereken hale geldin. O yüzden olaya şöyle bakalım:

Umarım açıklayıcı olmuştur. Kazandığın etkiler yok ortada, sadece büyük oranda normalleşmiştin. Bozduğun iyi olmamış ancak büyük bir kayıp yaratmaz. Kötü etkileri görmemek için sürece devam :)

Çözüm

Real Slim Shady

Mars Yolcusu
Arkadaşlar yaklaşık 3.5 haftalık nofap sürecimi bozdum. 3. haftadan sonra gerçekten de uyanırken çok enerjik kalkıyordum aşırı mutluydum. Ancak bir anlık krize yenildim ve sürecimi bugün bozdum. Bu olumlu etkiler bundan sonraki günlerde de devam eder mi yoksa bozuldu diye her şey eskiye döner mi ? O enerjik olamadığım günlerden bahsediyorum. Lütfen bilgilendirirseniz sevinirim aşırı vicdan azabı çekiyorum.
Eğer sürecini bir kere bozarsan ufak bir düşüş yaşarsın ama bozduktan sonra 2 3 kez mast yaparsan dibe vurabilirsin

lordErwinn

Yeni Üye

Teşekkürler ederim yanıtın için. Benim bir sorum daha olacak ben 2 defa yaptım o gün içinde o ikisinde de hiçbir şekilde zevk almadım yaparken de. Çünkü sürekli vicdan azabı duyuyordum. Aklımda hep şu soru vardı bi anlık zevk mi yoksa ömrünün sonuna kadar güzel bir hayat mı? 2. Defa Yapmamın sebebi ise şu : bu süreçte aklıma en çok gelen şey neydi ona bakarak yaparsam belki bi 2. süreçte bi daha aklıma gelmez diye düşündüm ve öyle yaptım. Yani gerçekten samimi bi şekilde diyorum bu sebepten yaptım. Doğru mu yaptım? 2. defa yapmam benim için daha mı kötü oldu?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6