Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Süreci Bozunca Çok Kötü Hissediyorum

Junjın2112

Yeni Fapstronot
Cümleten meraba arkadaşlar. Yaklaşık 1 yıldır sayfayı ziyaret etmiyorum. Çünkü bir kısır döngü içerisindeyim. Şuan relapse olmuş durumdayım,fakat pmo ile olmadı. 25 günümde bu kez relapse oldum sanırsam, bu 1 yıl içerisinde süreçlerim nasıl geçtiğini anlatmak istiyorum. Yaklaşık 3 defa 90 günlük süreçlerim oldu,90 günden sonra relapse oluyorum. Faydaları elbetteki var 90 gün boyunca tertemizim. Cinsel birliktelik olduktan sonra bir pişmanlık sarıyor. Bu pişmanlık öyle sıradan bir pişmanlık deil intihar düşüncelerine götüren pişmanlık diyelim. Nasıl anlatsam bilemiyorum, kendinden iğrenme büyük bir utanç, keşke yapmasaymışımda ölseymişim gibi bir duyguya kapılıyorum. Bu olay dün oldu, buqün ise masturbasyon, yaptım ardından tekrardan, cinsel istek geldi neyse buldum bir eskort gittim. Tekrar aynı duyguları yaşadım. Bazen kendimi kontrol altına alamıyorum her birlikteliğimde sanki ilk defa ilişkiye giriyormuşum heyecanı içerisindeyim. Yaşım 25 ne yapacağımı bilmiyorum.Bir karar veremiyorum.Cinsellikmi psikolojimi etkiliyor.? Psikolojimi cinsel hayatımı etkiliyor bilemiyorum. cinsel ilişki bağımlısı olabilirmiyim.? Araştırıyorum bazen netten cinsel ilişki bağımlılarıyla ortak noktalarımız var. Terapist’e gittim bütün yaşadıklarımı tek tek anlattım. Bana tek söylediği şey bir sonraki randevuyu ne zaman istiyorsun oldu.
Lütfen tecrübeli arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum. İlginiz için şimdiden teşekkürler.
SAYGILAR…

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Bana tek söylediği şey bir sonraki randevuyu ne zaman istiyorsun oldu.
Başka bir terapist bul, hayırsızın tekini bulmuşsun. Böyle paragözler bilerek yardım etmeyip daha fazla para almaya çalışırlar. Araştırıp yorumlara bak internetten, iyi bir terapist gerçekten sana çok iyi gelecek.

Cinsel birliktelik olduktan sonra bir pişmanlık sarıyor. Bu pişmanlık öyle sıradan bir pişmanlık deil intihar düşüncelerine götüren pişmanlık diyelim. Nasıl anlatsam bilemiyorum, kendinden iğrenme büyük bir utanç, keşke yapmasaymışımda ölseymişim gibi bir duyguya kapılıyorum.
Süreci bozunca böyle hisler olmaması gereken hisler. Emin ol süreçte olmayıp bir bağımlı olsan bile kendini sevmen bu mentaliteden daha iyidir. Doğru bakış açısını bulman lazım. Forumda "Doğru Bakış Açısı" diye bir yazı var, onu okuyarak başlamanı tavsiye ederim. Kendine aşırı olumsuz yaklaşıyorsun ancak ulaştığın günler de güzel bence.

Bazen kendimi kontrol altına alamıyorum her birlikteliğimde sanki ilk defa ilişkiye giriyormuşum heyecanı içerisindeyim.
Gerçek bir kadınla ilişkiye girerken zaten böyle olur. Gerçek ilişki PMO'ya benzemez. O kısımda hiçbir sorun yok bence. Buradaki asıl sorun senin duygusal anlamda bağlanabileceğin bir kadın bulmak yerine bu işi parayla halletmen. İşin zorluğu, sıklığı kalmayınca bu yine relapse tarzı bir şey sayılıyor. Bunu kesinlikle yapma demiyorum ama sıkça yapman gerçek bir sorun halini alacaktır.

Çevremizde sıkça gördüğümüz tipler var: PMO yapıp, sigara içip üstüne başarılı olabilen insanlar. Tabi her gün yaptıklarını sanmıyorum ama bu tipler haftada ikişer ilerler genelde. Bütün bunlara rağmen de enerjik görünürler. Bunun tek sebebi kendilerini sürece obsesif hale getirmemiş olmaları ve kendilerine güvenmeler. PMO ve sigara onlara dikkat hatası ve üşengeçlik vs. verse de emin olun sürece takıntılı olmak bize daha fazlasını kaybettiriyor. Burada demek istediğim şey kesinlikle "PMO yapın süreçten daha iyidir" gibi bir şey değil. Asıl kastettiğim şey "Sürece takıntılı olmadan ilerleyin, relapse olunca da kendinizi hırpalamayın. Analizinizi yapın ve hiçbir şey olmamış gibi yeni sürecinizden devam edin."

Terapist olarak da doğru bir seçim yapıp ondan devam etmeniz gerek. Maalesef her terapist danışanının iyiliğini düşünmüyor, bazıları son derece paragöz oluyor. Buradaki suç terapi bilimine ait değil, terapist olacak o arkadaşa ait. Terapistten çıktığınız zaman kendinizi azıcık da olsa rahatlamış, birisi sizi harbiden dinlemiş gibi hissetmeniz gerekir.

Junjın2112

Yeni Fapstronot
Kesinlikle baştan sona kadar haklısınız. Buqün dünden çok daha iyiyim. Ama bu yazınızı okuduktan sonra kendimi çok daha iyi hissediyorum. Terapist seçiminde oldukça kötüyüm çünkü,internet üzerinden arıyorum ama hakkındaki yorumlara bakmıyorum,tasfiye ediliyormu edilmiyormu diye. Sorun deil tecrübe kazanmış oldum. Defalarca 90 güne ulaştım, bir defasında 110 güne’de ulaştığım oldu. Elbetteki farkedebiliyorum değişimi sonra bişey oluyor inancımı kaybediyorum. Sanki bir buz parçasıymışım gibi güneşe çıkıp eriyorum bir anda. Doğru bir terapist bulduğumda çok daha iyi olacak herşey. İlginiz için çok teşekkürler. 🙏🙏

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Günün nasıl geçiyor genel olarak neler yapıyorsun gün içerisinde ondan biraz bahseder misin

B

Brock

Misafir
Cümleten meraba arkadaşlar. Yaklaşık 1 yıldır sayfayı ziyaret etmiyorum. Çünkü bir kısır döngü içerisindeyim. Şuan relapse olmuş durumdayım,fakat pmo ile olmadı. 25 günümde bu kez relapse oldum sanırsam, bu 1 yıl içerisinde süreçlerim nasıl geçtiğini anlatmak istiyorum. Yaklaşık 3 defa 90 günlük süreçlerim oldu,90 günden sonra relapse oluyorum. Faydaları elbetteki var 90 gün boyunca tertemizim. Cinsel birliktelik olduktan sonra bir pişmanlık sarıyor. Bu pişmanlık öyle sıradan bir pişmanlık deil intihar düşüncelerine götüren pişmanlık diyelim. Nasıl anlatsam bilemiyorum, kendinden iğrenme büyük bir utanç, keşke yapmasaymışımda ölseymişim gibi bir duyguya kapılıyorum. Bu olay dün oldu, buqün ise masturbasyon, yaptım ardından tekrardan, cinsel istek geldi neyse buldum bir eskort gittim. Tekrar aynı duyguları yaşadım. Bazen kendimi kontrol altına alamıyorum her birlikteliğimde sanki ilk defa ilişkiye giriyormuşum heyecanı içerisindeyim. Yaşım 25 ne yapacağımı bilmiyorum.Bir karar veremiyorum.Cinsellikmi psikolojimi etkiliyor.? Psikolojimi cinsel hayatımı etkiliyor bilemiyorum. cinsel ilişki bağımlısı olabilirmiyim.? Araştırıyorum bazen netten cinsel ilişki bağımlılarıyla ortak noktalarımız var. Terapist’e gittim bütün yaşadıklarımı tek tek anlattım. Bana tek söylediği şey bir sonraki randevuyu ne zaman istiyorsun oldu.
Lütfen tecrübeli arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum. İlginiz için şimdiden teşekkürler.
SAYGILAR…
Kendini eleştirmek gelişim açısından iyi ; neden ne zaman niçin hata yaptığını görmeye çalışmak. Bende geçen bir terapiste gittim ruh halim iyiydi tesadüfen gittiğimde ama çıkınca anksyete ve depresyon oldum. Buda bişey katıyor insana aslında

B

Brock

Misafir
Ne katti dicek olursanda hani parayi verince ve hani bu isi yapan birine gidince şunu bekliyon ya ; seni karşında purdikkat hiçbir önyargısı olmadan dinleyen ve tamamen senin sorunlarina yönelik çözümler üretmeye kendini adamış biri ; işte bunu beklememek gerek

Junjın2112

Yeni Fapstronot
Ne katti dicek olursanda hani parayi verince ve hani bu isi yapan birine gidince şunu bekliyon ya ; seni karşında purdikkat hiçbir önyargısı olmadan dinleyen ve tamamen senin sorunlarina yönelik çözümler üretmeye kendini adamış biri ; işte bunu beklememek gerek
Aynen böyle birini bulmak dileğiyle İnşlh. En azından yapıyormuş gibide yapsa iyidir ama oda yok.

Junjın2112

Yeni Fapstronot
Günün nasıl geçiyor genel olarak neler yapıyorsun gün içerisinde ondan biraz bahseder misin
Kitap okuyorum yürüyüşe çıkıyorum ama düzenli olarak deil. Yanlız kalıyorum sosyal ortamdan uzağım diyebilirim. Bazen almanca çalışıyorum, Twitter hesabım vardı sadece ülkenin durumunu takip etmek için kullanıyordum. Kendimi fazla kaptırmıştım galiba,bi kaç kez tetikleyici fotolar gördükten sonra, yani relapseden sonra uygulamayı sildim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6