Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Süreci Sekteye Uğratmayacak Keyif Alacağınız Film Tavsiyeleri

Whiplash

Satürn Yolcusu
Merhaba arkadaşlar, uzun yıllardır düzenli olarak film izleyen ve sinemayla ilgilenen birisiyim. Arada sırada sinemada veya televizyonda film izleyen birine göre "sinefil" sayılabilecek düzeyde olduğuma inanıyorum. :D Japonya,İran,Hindistan,Fransa,Kore,ABD vs. birçok ülkede "kült" diye nitelendirilebilecek birçok filmi izledim ve bu izlediklerimden bazıları hayatımda çok önemli yerler edindiler. Beğendiğim bazı filmleri sizlerle de paylaşmak istedim, umarım izler ve beğenirsiniz.

Öncelikle film izlemeden önce dikkat ettiğim şeyler:

1-)IMDB puanının Yüksek Olması

Puanın yüksek olup da filmin kötü olduğu çok nadirdir. Bazı filmler için bazı topluluklar harekete geçip o filme çok yüksek veya çok düşük puanlar verirler veya "Kara Şövalye" tarzı filmler gibi hitap ettiği kitleler o filmi çok yücelttikleri için beklentiniz yüksek olur ve hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

2-)Filmdeki Müstehcen Sahnelerin Düzeyi

Bunu çok uzun yıllar önce forumun adı başkayken "Astronot" nickli bir arkadaşımız sayesinde öğrenmiştim ve yeni forumda da bununla ilgili konu olduğunu sanıyorum. Filmi izlemeden önce filmin IMDB sayfasında "All Topics" bölümünde "Storyline" ın altında "Parents Guide" diye bir yazı göreceksiniz. Buradan çok fazla da filmle ilgili spoiler yemeden müstehcenlik düzeyini görüp ona göre izlemenizi tavsiye ederim. Cinsellik, tabii ki kötü bir şey değil ve yaşadığımız dünyanın en önemli donelerinden ancak bazı filmlerde çok fazla müstehcen sahne yer alıyor ve bu süreci olumsuz yönde etkileyecek bir şey diye düşünüyorum.

3-)Filmin Girmiş Olduğu Listeler ve Aldığı Ödüller

Bu bazen IMDB puanından bile önemli olabiliyor ama burada da tabii ki yanılsamalar olabiliyor. Bu konuda icheckmovies.com isimli siteyi tavsiye ederim, uzun yıllardır kullanıyorum ve burada en fazla listeye girmiş oscar vs. almış filmler çoğu zaman çok kaliteli filmler oluyor. Aynı zamanda film izlerken, o filmle ilgili notlar almanızı da öneririm, yıllardır bu şekilde film izliyorum ve almış olduğum çok fazla not var.(Filmde söylenen çok anlamlı bir söz, filmin müziği, jeneriği vs. her şey olabilir bu.)

Film Tavsiyeleri

1-) (Diri Gömülenler)

Beni çok çok derinden etkilemiş, muhteşem bir filmdir. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

2-) (Ölü Ozanlar Derneği)

Bu filmi buradaki birçok kişi seyretmiştir sanıyorum. Seyretmediyseniz Robin Williams ve Ethan Hawke'in harika ve doğal oyunculuklarıyla çok beğenerek izleyeceğiniz kült bir filmdir.

3-) (Bay Evet)

Komedi filmlerinin en beğenilen aktörlerinden Jim Carrey'in canlandırdığı "Carl" karakteri birçoğumuz için çok tanıdık gelecek. Film, senaryosu itibariyle diğer tavsiye ettiğim filmlerden daha düşük olsa da eğlenceli ve severek izleyebileceğiniz bir film.

4-) (Büyük Firar)

Esaretin bedeli filminden sonra izleyebileceğiniz en mükemmel hapisten(burada hapsedildikleri yer bir kamp) kaçış temalı film olabilir. Her dakikası ve her saniyesiyle muazzam bir film.

5-) (Kalbin Arzusu)

Üniversiteden yeni mezun olan ve çok farklı karakterlere sahip üç arkadaşın hikayesinin anlatıldığı film, Bollywood(Hint Sineması) 'un en kıymetli filmlerinden. Tek sıkıntı film dans sahnelerinden kaynaklı biraz uzun malumunuz hintliler dans etmeye bayılan ve gerçekten de çok iyi dans eden bir toplum ancak bunun dışında sizi sıkmayacak ve severek izleyeceksiniz.

6-) (Asabiyim ben)
Birbirinden farklı 6 kısa filmden oluşan filmi izlediğiniz de etkilenmemeniz mümkün değil. Hikayeler oldukça çarpıcı ve etkileyici. Önerdiğim filmler içinde sadece bu filmde rahatsız edici çok kısa bir sahne var(yol verme ile alakalı bölüm) bilginize.

7-) (Yukarı Bak)
Çok severek izleyeceğiniz bir animasyon filmi. Ben bu filmi ilk izlediğimde Türkçe dublaj olarak izlemiştim ve rahmetli Erol Günaydın tarafından seslendiriliyordu Carl Fredricksen karakteri, sevgilinizle izlerseniz çok daha fazla hoşunuza gidecektir.

:cool: (Yapımcılar)
Yönetmenliğini ve Senaristliğini Mel Brooks'un yaptığı film, zaman zaman kahkahalar atarak izleyeceğiniz bir komedi filmi.

Şimdilik bu kadar eklemenin yeterli olduğunu düşünüyorum. Konuyu zaman zaman güncelleyeceğimi umut ediyorum.

Dizi Tavsiyeleri

Dizi Tavsiyesi olarak ayrı bir konu açmayı düşünüyorum şimdilik çok hoşunuza gidecek ve sizi zaman zaman gülme krizlerine sokacak bir dizi önereceğim sadece o da "Mind Your Language" birbirinden farklı ülkelerden İngiltere'ye gelen insanların ingilizce öğrenmek için geldikleri dil okulunda sınıfta yaşadığı komik olaylara şahit oluyorsunuz. Bu dizinin sadece Türkçe Altyazı olmaması kötü ama zaten gayet anlaşılır bir dil kullandıkları için altyazı ile gayet rahat bir şekilde izleyeceğinizi umut ediyorum. Herkese iyi seyirler dilerim.

Son düzenleme:
Harikasınız emeğinize sağlık her birini izleyeceğim. Whiplash çok iyi filmdi. Şimdi listeye alacağım. Bay evet çok eğlenceli, Aman Tanrım ın Jim Carrey versiyonunu seviyorum. Bu arada Jim’in hayatını değiştirmesi ve düşünür moduna geçmesi de beklediğim bir şeydi. Truman Show filminde ve bazı drama filmlerinde yaptığı roller bunun sinyalini veriyordu.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6