Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sürecimin Dönüm Noktası Tavsiyeniz Nedir

Son zamanlar halim berbat. Uyuşuk , Pasif , Umursamaz , Korkak biri oldum. Halim o kadar kafa karıştırıcıki ben bile ne hissettiğimi bile bilmiyorum. Bugüne (182) gelene kadar çok zorluk çektim panik ataklar , korkaklıklar , eziklikler.. Belki kurtulurum diye Neverfap'e başladım çokta iyi geldiği zamanlar oldu, olmadı değil ama artık yorulduğumu hissediyorum. Sonra günler geçti bir işe girdim işin stresi olsun üzerime uygulanan mobing olsun artık zihnim kaldırmaz oldu. Ve gelelim bu güne: Bir anda instagrama girip engellediğim modellerle baş başa buldum kendimi ve sonra edging yaptım. Beynim şuan o kadar uyuşmuş o kadar yanmış halde ki hiçbir şey yapasım yok. Eski bağımlılık durumuna geldiğini hissettim beynimin. Bu duruma nasıl geldim bilmiyorum galiba çok yorulduğumdan yaptım tüm bunları. Sürecede acımak istemiyorum onca yol gelmişim onca kazanımlar elde etmişim hepsini boşa harcamak istemiyorum. Bana tavsiye verebilecek var mı? Bir şeyler yapayım mı? Yoksa şu sıralar bir şey yapmamak mı daha iyidir sizce?

Gölge

Ay Yolcusu
Neverfabin pasif yönü ile ilgileniyorsun anladığım kadarı ile. PMO yapmamak her sorununu çözecek algısını yıkmalısın. Her insan ayrı bünyeye sahip. senin libidon çok yüksek olabilir ve sürecinde motivasyonunu hep kendini kontrol etmeye vermiş olabilirsin. Benim fikrim neverfap ile kazanılan enerjinin boyutu çok büyük. Şehir hayatında fiziksel olarak efor sarfedeceğimiz alan olmadığı icin enerjiyi mental aktivitelerle tüketmek biraz zor. Her gün ağır spor yapmak da çok mümkün degil. Geriye sağlıklı cinsel ilişki ya da travmatik olmayan M yapmak kalıyor. Optimum fayda sağlayacak ve dopamin geri çekilme sancılarını da dikkate alacağın bir yol haritası seçebilirsin.

Skirmisher

Jüpiter Yolcusu
Gölge'ye katılıyorum çoğu konuda ama şunu ekleyeyim, bir süre kafa dinle. Dinlemezsem vakit geçecek ve hiçbir şey yapamayacağım, insanlar beni bilgileriyle, ilerlemeleriyle ezecekler diye düşünme. Zaten toplumun çok büyük bir çoğunluğu uyuşmuş, sinirli ve kendini geliştirmek için hiçbir şey yapmıyor, yapsa da bundan pek verim almıyor ve çabuk vazgeçiyor. Bu konuyla alakalı yapılmış bir çalışmayı atayım sana özelden, dinlendiğin süreçte yol haritası çıkartmaya bak. Yüksek ihtimalle bir burnout yaşıyorsun ayrıca, sakin kalmaya ve boş eğlencelere bir süre odaklan.

SDG

Yoda
Son zamanlar halim berbat. Uyuşuk , Pasif , Umursamaz , Korkak biri oldum. Halim o kadar kafa karıştırıcıki ben bile ne hissettiğimi bile bilmiyorum. Bugüne (182) gelene kadar çok zorluk çektim panik ataklar , korkaklıklar , eziklikler.. Belki kurtulurum diye Neverfap'e başladım çokta iyi geldiği zamanlar oldu, olmadı değil ama artık yorulduğumu hissediyorum. Sonra günler geçti bir işe girdim işin stresi olsun üzerime uygulanan mobing olsun artık zihnim kaldırmaz oldu. Ve gelelim bu güne: Bir anda instagrama girip engellediğim modellerle baş başa buldum kendimi ve sonra edging yaptım. Beynim şuan o kadar uyuşmuş o kadar yanmış halde ki hiçbir şey yapasım yok. Eski bağımlılık durumuna geldiğini hissettim beynimin. Bu duruma nasıl geldim bilmiyorum galiba çok yorulduğumdan yaptım tüm bunları. Sürecede acımak istemiyorum onca yol gelmişim onca kazanımlar elde etmişim hepsini boşa harcamak istemiyorum. Bana tavsiye verebilecek var mı? Bir şeyler yapayım mı? Yoksa şu sıralar bir şey yapmamak mı daha iyidir sizce?
İrade kampına katılmayı dene dostum. İrade de kas gibi çok kullanınca yorulunca başka şeylere İrade göstermek zorlaşabiliyor. İnsansın iş yaşamında tükenebiliyorsun normal bunlar. Mobing tüketebiliyor, toksik iş arkadaşları tüketebiliyor, yaptığın işin basitliği tüketebiliyor.. oluyor yani. Süreci bırakma.

Şu videoya bi bak zamanın olunca

Wise

Ancient Wise
Dostum benim nolur bir psikoloğa görün. Forumdaki çoğu kişinin derdi aslında psikolog aracılığıyla kolaylıkla çözülecek bizim çözemeyeceğimiz dertler ve sorunlar. Bu insanlar bu iş için eğitildi ve para alıyor. Devlette ücretsiz psikologlar var üstelik.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6