Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Süreçte Normalden Daha Fazla Stres Yaşıyorum

Mustafaa

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Pmo ya bulaşmadan önce güzel bir hayatım vardı. Her ortamda öne çıkardım, kafama hiç bir şeyi kolay kolay takmazdım,aşırı sosyaldim. 24 yaşıma kadar böyleydi sonrası işte hepimizin yaşadığı yıkıcı etkileri tek tek saymaya gerek yok. 8 yıldır ağır Pmo bağımlısıyım pmo nun yıkıcı etkilerini yaşarken 3 ay önce tesadüfen neverfap bilgi havuzundan pmo nun zararlarını öğrendim zaten neverfaptan başka zararlı olduğunu savunan yok, aksine günde 2 defa yapmanın sağlıklı olduğunu söyleyen saçmasapan yazılarla karşılaşıyorsunuz. İlk sürecime başladım 46 gün sürdü relaps oldum yeni sürecde 20.gündeyim. Daha önceleri bilmeden nofap yaptım yani fap ın faydalı olduğunu düşündüğüm, haftada 1 kez yapmazsan beyin kanaması geçireceğimi zannettiğim zamanlar günah boyutundan korktuğumdan dolayı, bilinçsiz nofap yaptım mezun olanların anlattığı etkilerin tamamını yaşamasan da büyük bir kısmını yaşadım.
Yani placebo etkisi falan değildi. Tabi sorunlarımı hiç pmo ile ilişkilendirmedim ve tuzağa tekrar tekrar düştüm. Nofap bizi belki bir kazanovaya dönüştürmez gözlerimizden lazer de çıkaramayız ama 8 yıldır öfkeden başka bir duygu tatmayan biri için en büyük süper güç. Öfkeden çok daha güzel duyguları da tatmak ve daha huzurlu bir hayat.
Gelelim asıl konuya gerek bilinçli nofap yapayım gerek bilinçsiz, tüm aksilikler üst üste geliyor sanki yeryüzündeki herşey tüm insalık birleşmiş süreçte olduğunu biliyormuş gibi beni strese sokmak için çalışıyor. Zaten dopamin yoksunluğunun zirve yaptığı bir dönemdesin zorlaştıkça zorlaşıyor acaba dopamin yoksunlugundan mı böyle hissediyorum diyorum yaşadım şeyler normal bir insanı bile strese rahatlıkla sokabilir. Süreçte benim gibi hisseden varmı ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
burayada yazdım büyük ihtimal dopamin yoksunluğundan böyle hissediyorsun

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Gelelim asıl konuya gerek bilinçli nofap yapayım gerek bilinçsiz, tüm aksilikler üst üste geliyor sanki yeryüzündeki herşey tüm insalık birleşmiş süreçte olduğunu biliyormuş gibi beni strese sokmak için çalışıyor. Zaten dopamin yoksunluğunun zirve yaptığı bir dönemdesin zorlaştıkça zorlaşıyor acaba dopamin yoksunlugundan mı böyle hissediyorum diyorum yaşadım şeyler normal bir insanı bile strese rahatlıkla sokabilir. Süreçte benim gibi hisseden varmı ?
Evet geçici bir süre dopamin eksikliğinden dolayı bu evre yaşanır ancak bunu abartmamak gerekir. Uzun sürmez. (Tabi tüm dopamin kaynaklarını aynı anda kesmediysen veya ilk süreçlerinde monk mod yapmıyorsan) Ara ara ölçülü bir şekilde stresini atman gerekli. Başka türlü aktivitelerle, hobilerle veya oyun oynayarak, film izleyerek, gezerek atacaksın. Bitter çikolata da yiyebilirsin. Genel olarak böyle yapmalıyız aslında, zor bir devirdeyiz. Sadece sürecin ilk zamanların da acaba bunun yüzünden mi bu haldeyim falan deniliyor.

Mustafaa

Yeni Üye
Evet geçici bir süre dopamin eksikliğinden dolayı bu evre yaşanır ancak bunu abartmamak gerekir. Uzun sürmez. (Tabi tüm dopamin kaynaklarını aynı anda kesmediysen veya ilk süreçlerinde monk mod yapmıyorsan) Ara ara ölçülü bir şekilde stresini atman gerekli. Başka türlü aktivitelerle, hobilerle veya oyun oynayarak, film izleyerek, gezerek atacaksın. Bitter çikolata da yiyebilirsin. Genel olarak böyle yapmalıyız aslında, zor bir devirdeyiz. Sadece sürecin ilk zamanların da acaba bunun yüzünden mi bu haldeyim falan deniliyor.
Teşekkür ederim hepisini demiyorum ama hiç birşey keyif vermiyor çabuk sıkılıyorum ama geçeceğini düşünmek biraz motive ediyor.

Mustafaa

Yeni Üye
burayada yazdım büyük ihtimal dopamin yoksunluğundan böyle hissediyorsun
Okudum teşekkür

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6