Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Tehlike Çanları Çalıyor

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya
Arkadaşlar süreçte 18. Günümdeyim, her şey çok iyi gidiyor ancak önümüzdeki hafta evde yalnız kalıcam. Sınava hazırlanıyorum dolayısıyla hep dershanenin kütüphanesindeyim. Akşam 7,30 a kadar durabiliyorum. İçimde bir kriz var haftaya yalnız kalacağım için izleyecem yapicam diyorum yani sizin anlayacağınız haftaya benim için çok zorlu bir süreç olacak bana tavsiye verin ne yapmam lazım

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Normalde bu sorular onaylanmaz ancak bu soru az geliyor.

Sürecinizin yakında tehlikeye gireceğini fark ettiğinizde ne yaparsınız? Konu bunla ilgili.

vahsideli

Ay Yolcusu
Kanka işte tam bu anda kendini kontrol edebilirsen esas gelişim başlıyor. Fırsatın olmasına rağmen sürecini bozmazsan iraden daha da güçlenir ve kendini olan özgüvenin daha çok artar. Biliyorum çok zor ama sürecini bozmamaya çalış.

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Cinsel enerjiyi kontrol etmeyi öğrenmen gerek. Her isteyince mastürbasyon yapmak, cinsel ilişki yapmak normal bir davranış değil çünkü insan dürtülerini kontrol edebilen bir hayvandır. Eğer sürecimi bozma gibi bir tehlikem varsa ve bunun farkındaysam yapmam gereken şey tetikte olmak başka bir şey değil. Eğer kendine güvenmezsen zaten süreci falan unut ha güvendin krize yenik düştün ve relapse oldun. Dünyanın sonu değil tekrardan süreci toparlarsın. Bütün gelişim Neverfaple orantılı değil krize girip süreci bozsan dahi hayat devam eder bunu unutma.

BloodRien

Yoda
Arkadaşlar süreçte 18. Günümdeyim, her şey çok iyi gidiyor ancak önümüzdeki hafta evde yalnız kalıcam. Sınava hazırlanıyorum dolayısıyla hep dershanenin kütüphanesindeyim. Akşam 7,30 a kadar durabiliyorum. İçimde bir kriz var haftaya yalnız kalacağım için izleyecem yapicam diyorum yani sizin anlayacağınız haftaya benim için çok zorlu bir süreç olacak bana tavsiye verin ne yapmam lazım
baştan düşünce şeklin yanlış kanka
bozmadığında vücut kedini geliştiricek neden böyle düşünüyorsun senin elinde ipleri tekrar kopardığında en başa dönersin

Bendeüniversitemezunuyum

Venüs Yolcusu
Bence gelecek haftanın risklerini fark edip temkinli olman senin yapmayacağını gösteriyor. Çok korkuyorsan oruç tutabilirsin ya da dershanenin kütüphanesinden çıkınca geç saate kadar açık bir kütüphanede yorulana kadar çalışabilirsin. Evde olmak zorundaysan da yapılacaklar listeni şimdiden hazırla ve tamamen ona odaklanmaya çalış. Tetikleyicilerden uzak dur. Gerekirse sık sık soğuk duş yap. Ha bir de bu konunun altına "krizi atlattım" şeklinde bir mesaj yazdığını hayal et ve 1 hafta sonra gerçekten gelip yaz :)

Ciks

Mezun
Önlemini almazsan gelecek hafta kesin bozarsın. Şunları yapabilirsin:

1- Akşam yemeğini yeme. Azıcık atıştırabilirsin.
2- Akşam eve normalden daha geç git. Gerekirse bir bankta soğukta otur ama eve gitme.
3- Pmo yaptığın cihazları kendinden uzaklaştır. Mesela ev interneti varsa internetin fişini çıkarıp bir haftalığına birine emane ver vs.
4- Dersaneden çıktıktan sonra insanlarla etkileşim içine gir. Mesela telefonla birilerini ara.

turkeyis

Ay Yolcusu
Kanka işte tam bu anda kendini kontrol edebilirsen esas gelişim başlıyor. Fırsatın olmasına rağmen sürecini bozmazsan iraden daha da güçlenir ve kendini olan özgüvenin daha çok artar. Biliyorum çok zor ama sürecini bozmamaya çalış.
Kesinlikle katılıyorum. Benim 10. Gunum surecte monk mode yapiyorum, dun gece yilbasi gecesi kiz arkadaslarim ev partisine cagirdi kizli erkekli ortam olacakti alkol uyusturucu hersey, gitmemek icin cok direndim ve basardim o harika ortamda eglenmek yerine evde oturdum ve daha da hic bisey bana surecimi bozduramayacak kadar guclu hissediyorum suan

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6