Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Testosteronu Arttırmak Sürece Zarar Mı Veriyor ?

Cosanostra

Venüs Yolcusu
Arkadaşlar hepinize pmosuz yaşam diliyorum. dört aydır veya daha fazladır spor yapmaktayım. Tempolu yürüme, koşma ve ağırlık çalışmak gibi. Bir arkadaşa spor yaptığımı söylediğimde ve sporuda özellikle bu şehvet içeren durumlardan kurtulmak için yaptığımı söylediğimde şöyle bir tepki verdi: fazla spor erkeklerde testosteron hormonunu artırır aslında bununda zararlı olduğunu söyledi. Şimdi belirli bir zaman diliminde beni esir aldı bu fikir . Yani acaba dedim krizlere neden olup pmoya sebep oluyor mu diye beni düşündürdü. Sonra acaba sporu azaltsam mı diye beni düşündürdü. Hatta sporu bırakmak arzusu bile uyandırdı. Ve çok kızmıştım daha sonrasında bu arkadaşa. Çünki spor bana hareket kabiliyeti kazandırmıştı ve şuursuz bir fikirle neredeyse hayatımdan çıkartmaya kadar götürecek bir duruma düşürdü beni. Sizin bu noktada fikirlerinizi almak istiyorum. Sizce spor yapmak testosteron hormonunu artırdığı için pmo ya düşürür mü? Süreç içi Fazla spor zararlı mıdır? Tecrübesi olanlar yazabilirse memnun olurum.

winles

Yeni Üye
yaklaşık 2 yıldır spor yapıyorum kesinlikle bırakman yapcağın en saçma şey olur pmo ya en fazla spordan çıkınca eve ilk geldiğinde istek uyandırabilir tabi bi uyarıcıyla karşılaşmassan buda pek olası deil fakat bunun dışında meşgul tutması vesaire sürecine olumlu yönde katkıda bulunur arkadaşının dediğini direk boşver derim.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Aynı eleman şunu da söyledi mi?

-Testosteron direnci, cesareti ve erkeksi yönleri arttırır.
-Spor epinefrin de salgılatır.

Bize zarar veren libido değil, yapay krizler. Libido dediğin şey zaten hiç yok olmayacak, 3 yıldır aktif spor yapıyorum bir kere bile sürecime zararı olmadı, faydası oldu.

Eff

Yoda
Dışarıdan yapay testosteron alıyorsan libidon çok artacağı için seni zorlayabilir.
Yaptığın 2 ağırlık antremanıyla testosteronun öyle hemen artmaz. Kas kütlenin çoğalması ve bu işi düzenli yapıyor olman lazım. Bu da cinsel libidonu dayanılmaz seviyeye getirecek bir artış değildir. Kontrol edebilirsin yani. Aksine spor benim zamanımı dolduruyor, kafamı toparlıyor ve disiplinimi arttırıyor.

Cosanostra

Venüs Yolcusu
Hepinize çok teşekkür ederim. On numara açıklamalar olmuş ve benim aklımdaki olumsuz düşünceye karşı bir cevap arayışıma susturucu niteliğinde cevaplar. Bazen arkadaşlarınızı üzmemek adına fikrinizi tam açıklayamıyorsunuz. Bu durumda buradaki emek harcayan insanlara danışmak gerçekten olumsuz düşünceden çıkmamızı kolay sağlıyor. Yolumuz doğru yöntemimiz çok sağlam. Spor (Hareket etmek) gerçekten çok güzel birşey. İnsanı ataletten kurtarıyor. Spor devamlı hayatımızın bir parçası olmak dileğiyle.

Sametak256

Merkür Yolcusu
Testosteron arttabilir ve libido yükselebilir,mühim olan şey sen bunlar olduğunda bunları doğru yerleremi/yanlış yerleremi kanalize ediyorsun?!
Mümkün mertebe yalnız ve boş kalmamak lazım.
Zamanımızı bize katkıda bulunacak;
ya yarar sağlayacak birşeyler yaparak yada birileriyle güzel bir şekilde değerlendirmek lazım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6