Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Tetikleyicilerden Etkilenmemek

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
O hepimizin ideali olan ve gerçekleştirmek istediği ve bir türlü yapmayı beceremediği düşünceden söz ediyorum. İçimizin yanıp evet biliyorum şunlar olmasa ve bu düşüncede olmasam yapabileceğim dediği gördüğümüz tetikleyicilerden etkilenmemeden söz ediyorum. Birçogunun anlam veremediği istese de yapamadığı şey olmuştur eminim. Kurtuluş ve arayışınızın tek çaresinin bu yolda olduğunu anladınız ama bir türlü yapmadınız.Kiminiz bu yolda gereksiz kısıtlamalar içine girerek kendi yaratmış olduğu algının içine hapsolmuş ve ne yaparsa o düşünce sarmalinin içinden kurtulamadı.Bu uğurda yaşamın tat veren değerlerinden yoksun kalmadık mı?Daha sonra ne oldu dersiniz ? Beklediğimizin aksine bir sonuç aldınız. Bu hayat böyle geçmiyor fark ettiyseniz. Kadınlardan aman etkilenmeyeyim aman ondan bir iş gelirse bana aman şundan şunu izlemekten uzak durayım diyerek Bağımlılığın etkisini daha da üzerinize çekiyorsunuz.Biliyorum çünkü ben de öyle yaptım ve sonunda patladım.Sunu anlıyorsunuz ki kadınlardan kaçış. Madem ki kadınlardan kaçış yok öyleyse kaçmanin ya da saklanmanin anlamı yok. Öyleyse ne yapmli Size hayatta anlam veren o şeye daha da sıkı tutunmali .Bu çok basit hepinizin bildiği bir şey.Hayattan alınan tatmin azaldıkça yaşam seviyesi kalitesi de düşüyor. Uzun süreç yapan insanları izleyin ve sorun acaba kaçı sizin gibi hayatta saklambaç oynayarak geçirmiş .Hiçbiri tamamen bu şekilde ilerlememistir.Emin olun bazı şeylerin gelmesine izin verdiğiniz zaman bagimliliklarin yükü azalmış olacak.Yan9 her seferin her relapse de bir şey değiştirmek zorunda değilsiniz.Önemli olan düşünce yapısının değişmesi. Düşünce yapısı bizi zorluyor ve o karar veriyor ne veriyorsa
Ve tabi ki bu tamamen kadınlara bakın ve iç içe olan anlamlarına gelmiyor. Ama kadınları düşman olarak görmeniz en çok sizi etkileyecektir.Hayatinizdaki size tst veren şeylerden vazgecmeniz gerekmiyor hem yapsanız bile ne kadar bu şekilde ilerleyecek. Şunu bilmelisiniz ki normal şeylerden kadınlardan sakınanlar gerek yok .Serbest bırakın ve akıl gitsin. Siz hayatınızda ilerleyin kaçtıkça kadın ilişkileriniz de bozulacak. Kactiginiz şey buyur çünkü. Bir şarkı vardı sustukların buyur içinde diye tam olarak öyle.Bunu bilip sakınmak devam etmenizi tek önemli sebebi bazi şeyleri kendine yedirtmeyip hayatı kendinize sindirememenizdir. Onlari gördükçe ulaşamayacağınızi biliyorsunuz ve her seferinde o eylemi yaptığınız içinde kendinize olan inancınız azalıyor. Kendinize oaln inancınızı artıracak olan şey sizin bu hayatta adım atan insan olmanızdır. Bu hayatta hakkı verilmeyen doğal olarak doğal surecinde ilerlemeye ve sindiremeyen her adım eksik kalıyor ve bir şekilde onun bedelini ödüyorsunuz. Bu hayatta kolay elde edilen bir şey de tatmin vermiyor. Bu hayatta karşılıksız olan bir şey yokken bu basit kolay yoldan elde edilen eylemin karşılıksız kalacağını mı düşünüyorsunuz? kalmayacaktır emin olun. Kendinizin hakkı her adımın hissedilerek yani kendiniz organlarınızi çalıştırarak elde ettiğiniz adimlardır.

Kendi varlığınızı derinden hissedeceksiniz her nefeste .Attığınız adımlar yaşadığını hissedecek. Kendi değeriniz artsın mı istiyorsunuz kendinizi yeniden inşa edin. Kendinizi değerleri kılacak her şeyi yapın. Kendinizin değerini azaltan şeyleri ortadan kaldırın. Kendi bedeninizi beğenmiyor musunuz ?kendinizi bedenen geliştirin. Eğer ki karşınızda gördüğünüz ya da ekranda gördüğünüz bedenlerde etkileniyor kendinizi onlardan alikoyamiyorsaniz bunun tek sebebi sizin kendinizde bulunmayan o seyi karşıdaki kişide arayışa girmeniz. Karsida ne ilgi çekiyorsa sizdeki eksik plan ve kendinizde olmasını isteyip yanıp tutustugunuz şeydir o. Siz karşınızdaki kişilerden sürekli kaçıyorsunuz işte bu yüzden .Ve aşağılık kompleksi duyguları bu yüzden oluşuyor.Kendinizin en iyi versiyonunu oluşturmasını ve kaninizin son damlasına kadar da savasmadiniz."Basaracaginizi düşünseniz de haklısınız,kaybedeceğinizi dusunsenjz de haklısınız".Kaçmayın ve o yüzden kendinize dönük tarafınızı fark edin diyorum.Siz de bir şeylerin eksik olduğunu fark edip hala ilerlemiyorsaniz bu anlattığım şeyleri yasamniz elbette ki kaçınılmaz olacaktır.Her şey size bağlı. Tetiklenmek tetiklenmekten daha da fazlasıdır.Bagimlilik kişinin kendinden uzaklasmasidir.Olani olduğu gibi kabul edememesidir.Kisi kendinden ne kadar mutlu olur ve kendini mutlu bulursa diğer yan sanayi o kadar ihtiyacı az olur.Kendinize hayran olun baktığınızda yaptığınız eylemlerle.Hayat budur işte devinim ister süreklilik ister ve ilerleme ister.
Ezcümle,başkalarında hayran olduğunuz özellikleri kendiniz iki insan ilişkisi içinde yaşayan kişilerin gibi bakın .Siz ve sizin ikinci kişiliğiniz. Biraz karışık gibi oldu ama bunun şizofreniyle alakası yok bu olayı anlamının en iyi yolu bu😃.Yani kendinize dışarıdan bakıyorsunuz gibi davranmak isin özü .Kendinizi karşınıza alıyorsunuz sizden ikinci bir kişi daha var gibi düşünün ikiz gibisiniz karşındaki sana bu şekilde karşılık veriyorsun. Yahu ne diyorsun kardeşim sen diyorsun kafam yandı 😆 sakin olun her şey yolunda dediğimi anladınız ve çaktınız 😉.

Bu yazıda böyle olsun .Başka yazıda bu işin biraz daha ayrıntısıyla görüşürüz 🖖

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6