Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Tiktok Etkisi Ve Benim Üzerimdeki Etki

Ahmed-

Jüpiter Yolcusu
Yollarda çok görüyorsunuzdur saçını TikToktaki kişilere benzetenler veya elbisesini veya tipini onlara benzetirler. Ben bunu anlamıyorum. Herkes mi aynı tipi yapar ve aynı şeyleri giyip aynı şeyleri konuşur. Kızlarda nedense bunlara bakarlar(veya sadece bakımlílar veya yakışıklílar ben kıskanıyorum) ama bende bunların tam tersiyim. Eski yazılarımda var burada. Okula hergün aynı elbiseyle giderim. Normal biriyim aslında. Öyle boş veya gereksiz konuşmam. Okula düğüne gidecek gibi giyinmem. Veya giyinmem bile. Durumumuz şu aralar hiç yok. Zayıf biriyim. Telefonu cebime yokunca pijamam kayıyor. Spor yapıyorum ama kilom olmadığı için yapmamış gibi duruyor. Bacak kası , Kol kası , calf veya karın kaslarım var ama zayıflıktan ve çirkin giyinmeden resmen göçmen birine benziyorum. Yüzündeki sivilceler de var ve yüzüm yağlı. Birde ben çoğunlukla dediğim gibi konuşmam ama kafamın içinde olayları yaşarım . Mesela okulda Bir kızın yanına gidip konuşacaksíníz ama ben direk kafamın içinde direk konuşmayı yapıp bitiyorum. Veya öğretmenle konuşmak. Yine aynı. Kafamın içinde onunla konuşuyorum. Beğendiğim kızla kafamın içinde konuşuyorum. Yargılanmayı sevmiyorum. Veya utanıyorum. Gittiğim okul berbat biryer. Konuşmak için küfür etmen lazım ve bende küfür etmiyorum. Bir kızla konuşmaya çalışsam bile ağzıma küfür almam lazım. Zayıflık, çirkilik ve kafamın içinde konuşma için tavsiyelerinizi bekliyorum. Yazım karmaşık olabilir. Kafamın içi daha da karışık ?

Bu yazıyı yazdıktan sonra aklıma geldi. Size çok saçma gelebilir ama erkekler neden kızlardan hoşlanıyor. Bilimsel ve mantıken. Öyle direk cinsel anlama sokmayın. Evriminden söz edebilirsiniz veya kitap tavsiye edebilirsiniz. Bayağı da uzun yazı olmuş ?

Son düzenleme:

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
erkekler neden kızlardan hoşlanıyor. Bilimsel ve mantıken. Öyle direk cinsel anlama sokmayın.
Yani hoşlanmamızın temel sebebi karşı cinsi içgüdülerimizle cinsel anlamda bir amaç olarak görmemiz. Bunu sorgulamak şey gibi olur: “Windows bilgisayarlarda neden beyaz renkli fare imleci var?”

Sebebi çok basit, öyle yaratılmışız/evrimleşmişiz denilebilir. Ben şahsen bu yönde evrimleştiğimiz fikrindeyim. Evrimin en önemli özelliklerinden biri kuşaklar sonra etki göstermesi, yani devamlılık önemli. O yüzdendir ki en güçlü hislerimizden biri de neslimizi devam ettirmek, ondan dolayı beyin de “karşı cinsi elde etme” açısından evrimleşmiş denebilir. Detaylı bir araştırma yapmadım bu arada.

Kilo konusunda ise tavsiyem şu: Genelde kilo almak/kas yapmak için en ideal gıda protein olarak görülür ancak o kilosu zaten normalin üstünde olanlar için destekleyici bir amaçla yapılır. Kilo almak önemli, günde bir paket makarna “gainer” gibi kilo kazandırıcı etki gösterebilir deneyebilirsin. Bir de su içmek de iyi etki ediyor diye biliyorum.

Kendi kafanın içinde olayları yaşaman ise bir tür belirsizlikten çekinmenle/ters yaşanabilecek şeyleri önlemek için bir savunma mekanizması olabilir mi? Eğer böyle düşünüyorsan en önemli madde “ufaktan ufaktan kendini gerçek hayata kaydırmak” olur. Yavaşça ama kararlı bir şekilde.

Son olarak: Tiktok bence çok kanser bir platform. İyi insanlar tabiki var ancak %90’ı senin bahsettiğin tarzda olmasa da buna yatkın tipler. En iyisi onları takmamak, onlar hakkında konuşmamız bile zaman kaybı olur. Biz bulaşmayalım yeter :)

Kendinibulanadam

Venüs Yolcusu
Yollarda çok görüyorsunuzdur saçını TikToktaki kişilere benzetenler veya elbisesini veya tipini onlara benzetirler. Ben bunu anlamıyorum. Herkes mi aynı tipi yapar ve aynı şeyleri giyip aynı şeyleri konuşur. Kızlarda nedense bunlara bakarlar(veya sadece bakımlílar veya yakışıklílar ben kıskanıyorum) ama bende bunların tam tersiyim. Eski yazılarımda var burada. Okula hergün aynı elbiseyle giderim. Normal biriyim aslında. Öyle boş veya gereksiz konuşmam. Okula düğüne gidecek gibi giyinmem. Veya giyinmem bile. Durumumuz şu aralar hiç yok. Zayıf biriyim. Telefonu cebime yokunca pijamam kayıyor. Spor yapıyorum ama kilom olmadığı için yapmamış gibi duruyor. Bacak kası , Kol kası , calf veya karın kaslarım var ama zayıflıktan ve çirkin giyinmeden resmen göçmen birine benziyorum. Yüzündeki sivilceler de var ve yüzüm yağlı. Birde ben çoğunlukla dediğim gibi konuşmam ama kafamın içinde olayları yaşarım . Mesela okulda Bir kızın yanına gidip konuşacaksíníz ama ben direk kafamın içinde direk konuşmayı yapıp bitiyorum. Veya öğretmenle konuşmak. Yine aynı. Kafamın içinde onunla konuşuyorum. Beğendiğim kızla kafamın içinde konuşuyorum. Yargılanmayı sevmiyorum. Veya utanıyorum. Gittiğim okul berbat biryer. Konuşmak için küfür etmen lazım ve bende küfür etmiyorum. Bir kızla konuşmaya çalışsam bile ağzıma küfür almam lazım. Zayıflık, çirkilik ve kafamın içinde konuşma için tavsiyelerinizi bekliyorum. Yazım karmaşık olabilir. Kafamın içi daha da karışık ?

Bu yazıyı yazdıktan sonra aklıma geldi. Size çok saçma gelebilir ama erkekler neden kızlardan hoşlanıyor. Bilimsel ve mantıken. Öyle direk cinsel anlama sokmayın. Evriminden söz edebilirsiniz veya kitap tavsiye edebilirsiniz. Bayağı da uzun yazı olmuş ?
Kafanın içinde konuşmak seni gerçekten uzaklaştırır. Yapabiliyorsan bir uzman psikologtan yardım al. Bir abi olarak sana tavsiyem. Birinci olarak dini inanç insanı 10 kat güçlendirir.Yokluk baştan negatif bir şeydir. Yokluğun kendine faydası yoktur. İkinci olarak elbise, zayıflık bunlara takılma. Unutma Allah sevdiği kulunu herkes sever. Allah ı bulmaya çalış.

8erk

Ay Yolcusu

Kilo almak aslında çok basit çünkü harcadığın kaloriden daha fazla kalori alırsan vücudun bunu depolar 3800 kaloriyi 500 gram yağ olarak düşünebilirsin he bu aldığın kaloriyi makrolarına göre doğru düzgün alırsın ve antrenman yaparsın genetiğin ne kadar el veriyosa 500 gramın bi kısmı kas olarak gelir bi yandan da kilo almak aşırı zor çünkü her zaman yemek yiyesin gelmiyor vs ama bir taktik verebilirim bol suyu genellde mideni büyütsün ve midenin şişlik hissibe alış diye tavsiye verirler onun yerine neden meyve suyu içneyesin hem kalori olarak sana çok fazla getirisi olur hem de mideni büyütmüş olursun

Ahmed-

Jüpiter Yolcusu
Kilo almak konusunda dediğinizi yapıcam. Bilmiyorum ama kafamın içinde olayları bitirmeye çalışıcam . Gerçekten hepiniz için teşekkür ederim

Kendinibulanadam

Venüs Yolcusu

Kendinibulanadam

Venüs Yolcusu
Tam emin değilimin ama aklına gelen düşünceleri bastırmaman gerekir. Terapide diğer şeyleri yapınca azalacağını düşünüyorum.

M

Mantıkçı Kişi

Misafir

Mantıksal olarak ergenliğe girdin ve isteğinin olması normal. Eğer bir kızdan hoşlanıyorsan dümdüz gidip konuşma. Ortamda tanınan birisi olmadan kimse özellikle kızlar erkeğin yüzüne bakmıyor. Ego tatmini ediyor senden. Öte yandan tiktok klon ordusu üyesi benim bulunduğum kurumda da var. Çok takma sen aynı giyinmene devam et. Onlarda aslında aynı giyiniyorlar(Geniş gri renkli kumaştan eşofman tarzı pijama + geniş sweatshirt) kendini aşağı görme. Özenilecek bir hâlleri yok. Valla cips yiyorsan yeme, abur cubur falan da kes düzelir sivilce büyül oranda. Kilo konusunu da kasma bu kadar. Bir yerden vücüdun kısmışsa diğer yöne odaklan. Yani kol kası yapmaya vereceğin odağı beyin kasına (misal) odaklayabilirsin.

Kemal K.

Mars Yolcusu
ortak yönlerimiz var , ben de göçmen gibi giyinirim, ben de zayıfım :) konuşma konusuna gelirsek , gereksiz konuşmayarak en iyisini yapıyorsun , en iyi arkadaşın kendin olduğun vakit yalnızlığa alışırsın , uzun süredir en iyi arkadaşım kendimim

sekiz

Yeni Fapstronot
Bu halini değiştirme kardeşim yaşın ilerledikçe nekadar doğru bir tercih yaptığının kıymetini anlayacaksın.

''Mutluluklarının yorgunluktan, kuru gürültüden ibaret olduğunu biliyorken onların saçmalıklarına mı katılayım? Konuşmaların kendilerini haklı çıkarmaya varacağını bildiğim için onların muhabbetlerine asla girmem, boyun eğmem. Yalnızlığı bin kere tercih ederim. Yığınlardan kaçıp sakin, temiz, nezih bir ortam oluşturmayı tercih ederim.'' -Jules Paylot / İrade Terbiyesi

lafayette

Ay Yolcusu
Mutfak tartısı al fatsecreet indir ve kalori hesabı yap.

Ahmed-

Jüpiter Yolcusu
Bu halini değiştirme kardeşim yaşın ilerledikçe nekadar doğru bir tercih yaptığının kıymetini anlayacaksın.

''Mutluluklarının yorgunluktan, kuru gürültüden ibaret olduğunu biliyorken onların saçmalıklarına mı katılayım? Konuşmaların kendilerini haklı çıkarmaya varacağını bildiğim için onların muhabbetlerine asla girmem, boyun eğmem. Yalnızlığı bin kere tercih ederim. Yığınlardan kaçıp sakin, temiz, nezih bir ortam oluşturmayı tercih ederim.'' -Jules Paylot / İrade Terbiyesi
İrade terbiye kitabının yeni basımı var mı . Ben internetten eski basımını buldum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6