Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Tyt 70 Netten 100+ Nete Nasıl Çıkabilirim

Antifapderneği

Merkür Yolcusu
Merhaba, bu yaz 12 ye geçtim. Bu sene sadece 11 çalışacak vakti buldum bazı günler de karışık problem paragraf çözdüğüm oldu. 10 un yazında tyt mattan kitap bitirmistim ve çoğu derste temelim iyi görünce hatırlıyorum. Lâkin denemelerde netlerim kötü, tüm konuları unutmuşum ve fene hiç bakamıyorum mesela.
Mattan 2 orta seviye kitaptan kaliteli şekilde 100 200 li sayfalara geldim gayet rahat çözüyorum geo da aynı. Gene de işler iyi gitmiyor denemede batırıyorum bilmiyorum neden. Soruları rahat yaptım zannediyorum bi bakıyorum yanlışlarim cok
Sorum ise şu yazın sonuna kadar yüksek tempo ile çalışarak 100 ve üstü netleri gormek hayal mı? 12 konuları ile tyt yi birlikte götürebilir miyim bilemiyorum ayrıca orayı da aydınlatan olursa sevinirim hem diğer adaylar için de faydalı olur

devrimciyeniçeri

Mars Yolcusu
Öncelikle şu videoyu tavsiye ederim dostum:
Bu videoda gelişim zihniyeti ve sabit zihniyet anlatılıyor. Bunu özellikle deneme sınavlarına ve çözdüğün testlere uygulamanı, kolay yaptıklarına değil yapamadıklarına değerli olarak bakmanı ve hiçbir denemeyi batırmak olarak görmemeni tavsiye ederim, hele ki sınava 1 yılın varken. Kolay gelsin :)

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Muhtemelen matematikte problemlerde ve temel kavramlarda (mantık, kümeler gibi) yanlışın var ya da zamanı yetiştiremiyorsun. Türkçeden de 30’u az geçiyorsundur.

REÇETE
1 Adet Bilgi Sarmal Kamp TYT
1 Adet Orijinal TYT
1 Adet Orijinal Problem Fasikülü
1 Adet Türkçe Branş Deneme Seti (345, Limit vs.)

Uygulanış:
Orijinal TYT’den tüm temel kavramları ve fasikülden problemleri merdiven tekniğiyle çöz. Bu sırada 2 günde 1 Türkçe branş denemesi ve Kamp TYT fasiküllerini bitir. 1-2 ayda bu yöntemle 90-100 arası banda çıkarsın.

90’dan sonra TYT genel denemeleri ve branşları arttırman şart. Yani üsttekileri yap sonra denemelere geç.

Bu programı yapabilirsen bir de orijinal geometri denemeleri ekle.

Orijinal çözmeden de sınava girme.

Strafe

Ay Yolcusu
Sınav sürecinde netlere çok odaklanma odaklandığın şey öğrenme olsun bu sene sınava girip ilk 5 bin yapan biri olarak söylüyorum tytde normalde 110 civarı net yapardım hatta sınavdan 5 gün önce 116.25 yapmıştıama sınavda 103 yaptım istediğim gibi geçmemişti ve son aylarda yaptığım en düşük netimdi. Ama ayt çok klasik dışı bir sınav geldi ve ben 75 net çıkarabildim ve 13k tytyi çok ileri çektim. Demek istediğim tyt netleri sınavdan sınava çok değişir o yüzden konularını çalış öğren odaklanmanı artır zaten 100’ü çok rahat geçersin. İş aytde yaz bittiğinde tyt çalışacak vaktin kalmayacak o yüzden 2 ayda tyt konu işini bitir. 100 üstü net hayal diye bir şey de yok konuları öğrenen bolca pratik yapan çok rahat yapar.

Tyt için
1) Çözme sıranı bul
Örnek : • Ben türkçe çözerdim 30dk ,fene geçerdim sosyali yapar matematiği yapar sonra türkçeye dönerdim sebebi ise türkçede 30dkdan sonra odağım en baştaki gibi olmuyordu sıkılıyordum vb..
• En iyi olduğun dersten başlayarak hız kazanabilirsin örneğin sosyalden coğrafya falan bazen 2dkda bitiyor.
2) Tyt matematik branş deneme
Tyt matematik çok tekrar ediyor denemelerde falan 40 sorunun 30’unun mantığı hep aynı bunun için tyt mat denemesi çöz ben yaklaşık 150 küsür branş denemesi çözdüm sınavda da 1y yaptım (dikkat hatası).
3) Tyt matematik çözme geometri çöz işine daha çok yarar.
4)Fen için biyoloji kimya ve fizikten branş denemeleri al çöz . Şu an fen derslerin kötüyse bunun üzerine gitmen için son şansın aralıkta ocakta hallederim deme sakın ayt derslerinden tytye vakit bile kalmıyor.

+ Tytde 70-85 arası net yapıyorsan konu eksiğin vardır
85-90 net yapıyorsan konularının %95’i bitmiştir
90 üstü taktik işidir özellikle 110 üstü yapmak çok fazla deneme pratiği ister.

Sormak istediğiniz sorular olursa yazabilirsiniz özellikle ayt için ders çalışma taktiği verebilirim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6