Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Tyt Konularının Unutulması

ThunderHero

Yeni Fapstronot
TYT'de sayısal dersleri bu yaz tekrar ediyorum. Biyoloji ve Kimyayı bitirdim fakat bazen geriye dönüp baktığımda birkaç konuyu unuttuğumu hatta bazıları hakkında hiçbir şey hatırlamadığımı görüyorum. Bunun normal bir süreç olduğunu düşünmekle beraber deneyimli arkadaşların TYT süreci ve konuların unutulması hakkındaki düşüncelerini merak ediyorum.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Eğer yüksek net istiyorsan haftada 3 adet TYT genel denemesini çözmeni tavsiye ederim. Bu, konuları unutmanı engellemekle beraber net artışına da büyük destek olur.

invisible

Perdenin Arkasındaki
Hocam dalgasına girdiğim TYT de 59 k yapmıştım 1 tane deneme çözmedim hiçbir konuya bakmadım zaten üniversite okuyordum ama faydası olacağına eminim.
Hızlı okuyup karar verebilmen gerekiyor, tyt soruları bataklık gibidir seni düşünmeye ve vakit harcatmaya zorlar, hızlıca kararını verip işaretle geç fazla düşünme.
Matematikte seni gereksiz yoracak sorular olacaktır onları işaretle ve sona bırak zaman kalınca onlara bak.
Problem çözmeye vakit ayır, en önemli şey problemler.
Paragraf çözme taktiklerini kesinlikle öğren p vitamini diye bir şey vardı problem ve paragraf, ikisi de çok önemli.
Dil bilgisi basittir.
Fen ve Sosyal için deneme çözmeni tavsiye ederim, çok fazla deneme çöz ikisinden de ben hiç oturup çalışmadım konularına, gerek de yok bence.
Dediğim gibi bu sınavda en önemli şey hız bana kalırsa, okuma hızını artırman gerekiyor. Ben çok kitap okuyan birisiyim o yüzden hızlı okurum. Senin de bu becerini geliştirmen gerekiyor.
Kasımdan sonra kesinlikle tyt çalışma tyt konularını bu yaz hallet, o süreden sonra sürekli deneme çöz bir de problem paragraf.
Eksiklerim olabilir sınava gireli 3 sene oldu üniversite bitmek üzere ama defalarca girmiş birisi olarak bunları tavsiye edebilirim.

absolutely

Yeni Fapstronot
Ben de aynı problemi yaşıyorum, bir mezun arkadaşa sorduğumda rutin olarak genel deneme, ona zaman olmazsa fen denemesi çözmeyi tavsiye etti. Bakalım, TYT feni bir kez daha turladıktan sonra başlayacağım fen denemelerine.

O

obi-wankenobi

Misafir
Sabah 07.30 - 11.00 arası (en az 5 pomodoro olacak şekilde) Pomodoro tekniğini (25 dakika çalış 5 dakika mola ver) uygulamayı deneyin. Bu süreçten önce de bu süreç esnasında da (ilaç vs. kullanmıyorsanız, sağlık sorunlarınız falan yoksa) kahvaltı etmeyin. Süreç bittikten sonra (5 pomodoro bittiğinde) kahvaltı edebilirsiniz. Zihin, aç karna ve sabahları daha çok aktif olur. Konu anlatımlarına daha sıkı çalışın. Konu anlatımında bir ünite bitmeden, diğerine geçiş yapmayın. Bir üniteye çalışırken yüzeysel şekilde okuyup geçmeyin. Her sayfayı en az 2 defa baştan sona okuyun. Üniteyi bitirdikten sonra da söz konusu üniteyi pekiştirmeye yardımcı sorular çözün. Sorularda zayıf kaldığınız noktaları tespit edin ve hafta sonu o kısımları tekrar edin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6