Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Uyku

enessj

Yeni Fapstronot
Kaç saat uyuyorsunuz? Araştırdım ama tam bir fikir edinemedim kimisi başarılı insanlar 3 5 saat uyurdu sorun olmaz diyor. Kimisi 8 saatte ısrar ediyor diğer türlüsünün sağlıksız olduğunu söylüyor. Şahsen günün 1/3ünü uykuya vermek bana boşa giden zaman gibi geliyor kıyamıyorum o saatlere. Daha çok yaşamak istiyorum. Ben 5 ve ya 6 saat uyumanın yetebileceğini düşünüyorum. Bugün beş buçuk saat uyudum. Gece kalkıp ders çalışmak hakkında da ne dersiniz kafamız basar mı algılayabilirmiyiz? Boşa mı gider? Mal mal kitaba bakar kalırmıyız?

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Benim başlığım vardı bir tane uyku süremi 8 saatten 6 saate indirdiğim ve etkilerini yazdığım başlık onu bir oku istersen.

Eff

Yoda
Kişiden kişiye değişiyor, ne zaman uyuduğun da çok önemli. 7 saat altında sersem oluyorum ben. Gece 6 saat uyuyup 1 saat de öğlen uyursan bu da olabilir. Uykunu azaltacaksan iyi bir sebebinin olması gerekir. Yoksa kolay kolay uyanamazsın.

Tanjiro

Merkür Yolcusu
7-8 saat arası uyumaya çalışıyorum hatta bundan sonra benim için kural malum fitnesse başladım

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Pmo üzerine okuduğum kaynaklardan örnek vereyim. En geç 23:00’da yatağa girmiş olmak ve minimum 6-8 saat arası uyumak gerekiyor!

DinjDjarin

Venüs Yolcusu
Kaç saat uyuyorsunuz? Araştırdım ama tam bir fikir edinemedim kimisi başarılı insanlar 3 5 saat uyurdu sorun olmaz diyor. Kimisi 8 saatte ısrar ediyor diğer türlüsünün sağlıksız olduğunu söylüyor. Şahsen günün 1/3ünü uykuya vermek bana boşa giden zaman gibi geliyor kıyamıyorum o saatlere. Daha çok yaşamak istiyorum. Ben 5 ve ya 6 saat uyumanın yetebileceğini düşünüyorum. Bugün beş buçuk saat uyudum. Gece kalkıp ders çalışmak hakkında da ne dersiniz kafamız basar mı algılayabilirmiyiz? Boşa mı gider? Mal mal kitaba bakar kalırmıyız?
Dostum fıtri uyku 5 saattir saat en geç 23.00 gibi uyursan 04.00 gibi uyanırsın erken uyanmak insanı gerçekten hem çok mutlu ediyor hemde zamandan kazandırıyor. Tabi eğer eğer 5 saatten fazla uyuyorsan bir anda 5 saate geçme 8 saat uyuyorsan her gün uykunda 5 dakika azalt 5 saate gelene kadar 36 günde 5 saat uyumuş olursun hemde vücudunu pek zorlanmadan buna alıştırabilirsin. Diğer bir tavsiyem yatma saatin belli olsun ve yatmadan 3-4 saat önce bir şey yeme uykun daha rahat olur. Ve birde uykunun en verimli olduğu saat 23.00 ile 03.00 dır.

Nofapci Vezir

Jüpiter Yolcusu
Onların hepsi hikaye, muhtemelen gençsin en az 7 saat uyumalısın. Spor yapıyorsan en az 8 saat

enessj

Yeni Fapstronot
Dostum fıtri uyku 5 saattir saat en geç 23.00 gibi uyursan 04.00 gibi uyanırsın erken uyanmak insanı gerçekten hem çok mutlu ediyor hemde zamandan kazandırıyor. Tabi eğer eğer 5 saatten fazla uyuyorsan bir anda 5 saate geçme 8 saat uyuyorsan her gün uykunda 5 dakika azalt 5 saate gelene kadar 36 günde 5 saat uyumuş olursun hemde vücudunu pek zorlanmadan buna alıştırabilirsin. Diğer bir tavsiyem yatma saatin belli olsun ve yatmadan 3-4 saat önce bir şey yeme uykun daha rahat olur. Ve birde uykunun en verimli olduğu saat 23.00 ile 03.00 dır.
Bende 23:00 da uyuyup 4-5 de kalkmayı düşünüyorum.

fatiihumut

Yeni Üye
Benim de öyle 11 de şuan yatiyorum eyvallah erken kalkiyorum ama aşırı uykum geliyo ne ders çalışabiliyorum ne de başka bir şey.

M

Mantıkçı Kişi

Misafir
24:00-04:15 genelde bu aralaık benimkisi. Herkesin bünyesi farklı. Akıllılar şunu zekiler bunu yapıyor diye bir şeye zorlamaya kendimizi gerek yok. Gereğinden fazla uyumasak yani tembellikten kaynaklı uyumazsak hem zamandan tasarruf ederiz hem de günümüz daha dinç ve verimli olur. Sen nasıl bu kadar az uyuyorsun diye soranlar olursa ben çocukluktan beri böyleyim.

kja

Yeni Üye
Gün içinde onca aptal bir şekilde zaman gidiyor onlardan kıysan. Spor yapıyorsanız kesinlikle uyku saatinizi düşürmeyin. Gelişemezsiniz. Kaslarınız dinlenirken gelişiyor ,onarılıyor. Kısarsanız bir sonraki antrenmanda güç kaybınız olur.

Babilli Dabasir

Yeni Fapstronot
Uyku bir ihtiyaç kanka. Kısa vadede belki daha iyi hissedebilir alışırsın belki ama bu beden sana 70 yıl lazım. Evrim Ağacı’nın uyku ile hoş bir videosu var izlemeni öneririm.

Rayther

Mars Yolcusu
Bu tarz motivasyon sayfalarının çıkardığı hurafelere:
3 saat uyu sonra öğlen 1 saat uyu 20 saatlik uyukuya bedel
inanmamak lazım
Bir insanın 7 saat uykuya ihtiyacı vardır. Hatta benim gibi sporcu iseniz 8 saat olmalı eğer 5 6 saat uyursanız tüm gün beyin sersemlemesi yüzünden ânın farkına varamazsın

izleyici1

Yoda
psikolojik sorunların tıravman anksiyete depresyon gibi sorunların varsa huzurlu rahat uyuyamazsın ve
10 12 saat uyusanda yetmez
vücut sağlığına kavuşunca 6 8 saat yeter
kulak çınlaması huzursuz ayak tırnak yeme diş sıkma tikler varsa
zaten uykuyla oynayamazsın
tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim
nofapta 1 ayı doldurmuşsam uyku sürem önce artar sonra düşmeye başlar

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Bir insanın minimum 6, optimal 7.30 saat uyuması önerilir. Daha aşağısı kişinin kendisine, genetiğine bağlı olarak değişir. Ben bir aralar bunu 2 hafta uyguladım sınavlar için ama belirli bir süre sonra faydadan çok zarara dönüşüyor. Zaten güne 6 saatin altında uyku ile devam ettiğin takdirde 1 hafta sonunda ( kişiden kişiye değişmekle beraber ) dağılırsın. Dene ama sana uygun değilse uygulamayı bırak..

strongenough

Curious
saat 23:00'te uyumak zaten herkes tarafından kabul edilmiş bir şey. Ama saat kaçta kalkmak, kaç saat uyumak gibi sorulara herkes farklı cevap veriyor. Bence de kişiden-kişiye değişir. Ben az uykuyla yetinebilen biri değilim. 8 saat benim için ideal, 23:00-06:30 arası uykuda oluyorum. 90 dakikalık fazlarla hesapladığım bir şey. 7,5 saat. Çok iyi.

En az 8 saat uyumazsan eninde sonunda ilerde ya da kısa vadede sıkıntı yaşarsın dostum bu şakaya gelcek konu değil uyku sandığımızdan çok daha önemli vücut sadece uykuda dinleniyor onarılıyor bu onarma süresini ne kadar kısa tutarsan o kadar çok yıpranır ders gibi şeyler için uykundan fedakarlık yapma

Wise

Ancient Wise
Ben uyumam beynim uykusu gelince uyur uyanacağı vakit uyanır.

bguven27

Yeni Üye
günde 4 saat uyuyorum hiç olmadığım kadar enerjiğim ve beynim aşırı iyi çalışıp birşeyler yapma isteğim geliyor.Ne zaman 8 saat uyusam mayışıyorum.Az uyku ilk başlarda zor gelir çünkü buda bir bağımlılık,alıştıkça çok işe yarıyor.Ben çok denedim.En iyisi az uyumak.Ve bu arada 17 yıllık sporcuyum kas gelişmez,kasın dinlenmez güçlenemessin bunlara inanmayın.Vücudu zorla uyutmayın beyin istediği zaman uyur.Zaten bayılırsın.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6