Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Vesveselere Karşı Nasıl Kendimi Savunabilirim

Travis

.
Öncelikle merhaba aklımıza takılan şeytanın bize verdiği vesveselerden nasıl kurtulabilirim Örn: Var olmayan bir olayı sanki yaşanmış gibi düşünüp(cinsel) onun hakkında üzülüyorum ve bütün gün aklımın bir kenarında o olayı düşünüyorum ve çok yorucu oluyor tavsiyesi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Böyle düşüncelere girdiğin zaman kafanı dağıtacak şeyler yap ( kitap okumak vb. ). Bununla beraber meditasyon buna en iyi çözümlerden birisi.

Reis ne kadar unutmaya çalışırsan daha fazla geliyor akışına bırak takma kafana. Dediğin aynen banada oluyordu şuan minimuma indi. Bende 5 yıllık üst seviye okb hastasıydım şuan minimuma indi.sürecim bittiğinde hikayemi anlatırım ve okb konusundada ayrı uzun bi konu açmayı düşünüyorum. ama aklına geldiğinde düşünmemeye çalışma akışa bırak ve normal bişey olarak kabul et. İzzet gillünün videolarını izle.

Travis

.
Reis ne kadar unutmaya çalışırsan daha fazla geliyor akışına bırak takma kafana. Dediğin aynen banada oluyordu şuan minimuma indi. Bende 5 yıllık üst seviye okb hastasıydım şuan minimuma indi.sürecim bittiğinde hikayemi anlatırım ve okb konusundada ayrı uzun bi konu açmayı düşünüyorum. ama aklına geldiğinde düşünmemeye çalışma akışa bırak ve normal bişey olarak kabul et. İzzet gillünün videolarını izle.
Haklısın reis nekadar düşünmemeye çalışsam da beynim sürekli hatırlatmaya çalışıyor ve beni kötü hissettirmek için elinden geleni yapıyor gibi ama buna düşmemem lazım farkındayım teşekkür ederim cevabın için

Haklısın reis nekadar düşünmemeye çalışsam da beynim sürekli hatırlatmaya çalışıyor ve beni kötü hissettirmek için elinden geleni yapıyor gibi ama buna düşmemem lazım farkındayım teşekkür ederim cevabın için
Ne demek rica ederim. Allahın izniyle bu sürecim bitsin yazı yazıcam bu konu hakkında.

B

Brock

Misafir
Nas felak surelerinin anlamına bir bak tavsiyem. Ama sağlam tefsir kaynaklarından bak hocam modern tefsirlerden.

B

Brock

Misafir
Bu 2 beş ayet benim tüm vesveselerime çare oldu. Bende bunlarla başa çıkabilmek adına olağanüstü bir farkındalık uyandırdı

mete

Venüs Yolcusu
Öncelikle merhaba aklımıza takılan şeytanın bize verdiği vesveselerden nasıl kurtulabilirim Örn: Var olmayan bir olayı sanki yaşanmış gibi düşünüp(cinsel) onun hakkında üzülüyorum ve bütün gün aklımın bir kenarında o olayı düşünüyorum ve çok yorucu oluyor tavsiyesi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.
Başka etkinlikler üret kendine

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6