Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yalnızlığa Mahkum Muyuz

chidori88

Jüpiter Yolcusu
O arkadaş grubun muhtemelen feminist propaganda ile kafası yıkanmış bir güruh. Şu anki feminizm eşitliği değil, kadınların üstünlüğünü savunuyor. Onlara kalsa her erkeği gırtlaklamaları gerekiyor. Onların görüşlerini ciddiye alma.

Ama erkeğin bir performans yükü var. Çalışması gereken, para kazanması gereken, bir kadın ile konuşmayı başlatması gereken, buluşmayı ayarlaması gereken kişi erkek. Bugünkü medeniyetler, icat edilen aletler, oluşturulan fikirler %99.99 oranında erkeklerin eseridir. Nereye bakarsan bak erkeklerin eserini görürsün. Yani erkek performans göstermek zorunda olan kişidir. Bunu kabullenmek gerek.

Şu an senin için kabullenmek zor. Çok acı ve büyük bir gerçek. Ama gerçek. 2+2'nin 5 olması gibi bir şey bu.

Jocko Willink ve David Goggins'in Podcast'lerini dinlemeyi tavsiye edebilirim. Bu iki adam dünyanın en sert adamlarından ikisi. Eski SEAL komandosu ikisi de ve zorluklar konusunda nasıl başa çıkılması gerektiği gibi konularda konuşuyorlar. Bu iki adam senin ufkunu biraz açacaktır elbet.

Eğer biraz daha ayrıntılı konuşmak istersen bir mesaj kutusu uzaklığındayım dostum.

Hocam kendime saygı duyuyorum ve değer katıyorum son 6 aydır falan. Sporda gerçekten geliştim insanlara tavsiye verebildiğim bir noktadayım. Basket oynuyorum o kadar geliştim ki oynadığım grupta beni sürekli takımında oynatmak isteyen bir arkadaşım var. Bana saygı duymayan kullanmaya çalışan samimiyetsiz insanları hayatımdan çıkardım. Ama yeni insanlarla tanışmak o kadar zor ki. İnsanlar bana bir noktada saygı duymaya başladılar ama başıma güzel bir şey gelse bile anlatacak birini bulamıyorum. Sadece sosyalleşmek için nerelere gitmem gerektiğini nasıl aktivitelere katılabileceğimi bilmiyorum ve elimin kolumun bağlı olması beni çok üzüyor hocam

Sosyallesmek icin okula gidiyorsan okul ortamı, spor salonundaki insanlar, basketbol sahasındaki arkadaşların bir seçenek. İnsan seçmeden sosyalleşmeye başla. Kim olursa olsun iletişime geç. Kendine sosyalleşecek ortamlar yarat.

Bir problem ile karşılaştığında çözüm odaklı ol ki sorunlar gözünde büyümesin.
İster istemez insan seçiyorum. İnsanlara çok değer veren biri olduğum için bir zayıflık hâline geliyor bu, hayat kalitem düşüyor çevremde kötü insanlar olunca. Belki topluluklarda daha aktif olmalıyım yeni insanlar tanımak için. Yeni ortamlara girmek yardımcı olabilir önerdiğin gibi

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6