Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yanlış Yapma Hedefi

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Selam baylar bir kaç hafta önce matematikte soru çözmekten korkutuğumu söylemiştim. Bir kaç gün önce redpill okurken bir taktik gördüm. Game'e yeni başlayan PUA lar uyguluyorlarmış.

Oyun şöyle "bugün 20 kızdan red yiyeceğim" diyorsun. Ve 20 red yiyene kadar açılış yapmaya devam ediyorsun. Amacın red yemek oluyor böyle red yiye yiye alışıyorsun ve red yemek seni korkutmuyor.

Bugün bu taktiği matematik için uyguladım ve devam ettireceğim. Mesela "bugün amacım 10 tane polinom sorusu yanlışı" diyerek güne başladım ve hata yapmak beni daha az ürküttü. Bunu uzun süre devam ettireceğim.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Bence harika. Her bir kaynaktan 10 polinom yanlışı hedeflenebilir.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Kızlara yürümekteki o reddedilme korkusuna karşı 20 kere reddedilmek o korkuya karşı koymak için güzel strateji oluyor. Fakat matematik sorusunu çözmek için bu stratejiyi uygulamak bence yanlış olur. Bi süre sonra ya zaten yanlış yapıyorum ne gerek var uğraşmaya der salmaya başlarsın. Hergün daha az yanlışla daha çok matematik sorusu çözücem hedefi koyup bu yolda ilerlemek daha mantıklı bence

G

gordon

Misafir
Kendini yanlış yapmak için şartlandırıyorsun. Temel prensibin "ben bu soruya elimden geldiğince uğraşacağım fakat yanlış buldum en azından uğraştım" olmalı. Zaten verdiğin metafor da hatalı birisi sosyal alanda birisi akademik alanda. Akademik alanda mutlak doğrular vardır sosyal alanda var mıdır?
Oyun şöyle "bugün 20 kızdan red yiyeceğim" diyorsun. Ve 20 red yiyene kadar açılış yapmaya devam ediyorsun. Amacın red yemek oluyor
Bunun amacı yukarıda Richard Winters ın da bahsettiği gibi reddedilme korkusuna karşı gelmektir. Sen bir matematik sorusunu yapmaktan bu kadar korkuyorsan dene tabii

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6