Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yapmak Istemediğiniz Şeyler Için Neler Yapıyorsunuz?

SENSEY

Ay Yolcusu
Herkese öncelikle iyi günler dilerim. size bir sorum olacak bir, eylemi gerçekleştirirken o eylemi yapmak istemek gerekli midir?
Eğer gerekli değilse de o eylemi nasıl gerçekleştiriyorsunuz?(istek olmadan)

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Buna spordan örnek vermek gerekirse. Ben çok zayıf birisiydim ve spora gittikçe, kilo aldım. Şimdi buradan yola çıkarak. Yapmak istediğim eyleme kendimi geliştirme arzusunu katıyorum. İçimden birşey gelmezse, o şeyin beni geliştirip, ileriye taşıma arzusu benim eylemlerimde, bana motivasyon oluyor. Spor örneğinde olduğu gibi. Zayıf olmak istemiyorum, çünkü spor yapmam gerekiyor. Neden spor yapıyorum, çünkü daha güçlü olmak için.
Neden sonuç ilişkisi de kurabilirsin.

fapmastertikz

Çifte mezun
Benim basit bir formülüm var bu konu hakkında. En basitinden ders çalışmadan yarım saat önce canımın sıkılmasını sağlıyorum. Hiç bir şey ile ilgilenmeyerek ders çalışma isteğim az da olsa geliyor. Bazen meditasyon ile bazen de duvara sadece bakarak gerçekleştiriyorum. Neden çalışmam gerektiğini falan düşünüyorum. Herkeste etkili olmayabilir sadece kendi deneyimimdir😅🤠

Bendeüniversitemezunuyum

Venüs Yolcusu
Herkese öncelikle iyi günler dilerim. size bir sorum olacak bir, eylemi gerçekleştirirken o eylemi yapmak istemek gerekli midir?
Eğer gerekli değilse de o eylemi nasıl gerçekleştiriyorsunuz?(istek olmadan)
Sabahları işe gitmek istemiyorum, işimi sevdiğim halde kalkmak yük gibi geliyor. Ama gitmeme ihtimali kafamda olmadığı için sorgulamadan kalkıp gidiyorum. Zamanla da rutine dönüşüyor.

shad401

Yeni Fapstronot
Bazen o şeye motivasyonun olmasa da yapman gerektiği için yapıyosun. Ders çalışmak gibi örneğin. Ders çalışmaya sürekli motive olamiyosun bazen çalışman gerektiği için çalışman gerekiyo. Disiplin denen şey biraz da bunla alakalı

Eff

Yoda
Benim en iyi çözümüm, yapacağım işe daha pozitif yaklaşarak yapmaya başlamak oluyor. Yapmaya başlayınca ve o işi yapabildiğini fark edince işten zevk almaya başlıyorsun. Sonra yapmaya devam ediyorsun.

Hayatta her zaman istediğin şeyi yapamazsın. Bu gayet normaldir. Bunu hayatın bir parçası olarak değerlendirmen lazım. Başlamak için ise bir miktar disiplin lazım. Bu yüzden disiplinli insanlarla disiplinsiz insanlar ayrışıyorlar ya.

Kısa çözüm: Fazla düşünme. Yeteri kadar plan yap ve sonra yapmaya başla.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6