Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yaptığım Bir Yanlış Anksiyeteye Dönüştü Ne Yapmalıyım

ares48

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar buraya yazmak istedim ben aynı mahalladeki bir kişiye yksde 60 bin yaptıgımı söyledim bir anlık hatayla ama aslen 200 bin yapmıştım(çalışkan olarak biliyolardı)
inanın öyle birisi değilim ama oldu işte bi seferlik ve üstüne az bişey sohbet felan eklenince etkisini artırdı sanki o an neyse ben o kadar kafama taktım ki gerçekten hasta oldum sürekli düşünüyorum bu durumu ve çok sıkıntı çıkartıyor ara sıra fenalaşıyorum titreme geliyor ve odak sorunları yasıyorum felan filan burdan da biraz etkilenip neverfap yapayım iyi gelir felan diye düşündüm 1.5 aydır felande bir hafta 10 günlük periyotlarla deniyorum ama hiç bir şey düzelmiyor ne yapmalıyım gerçekten çok kötüyüm kurtulamıyorum bu beladan

Nofapci Vezir

Jüpiter Yolcusu
Öncelikle ailen, sana emek verenler dışında kimseye hesap vermek zorunda değilsin. Sanırım panik atak geçiriyorsun, meselenin köküne odaklan; korkunun sebebi yalan söylediğinin ortaya çıkması. Yalan söylediğin ortaya çıksın ne olacak, dünyanın sonu mu, ölüm mü? Yanlışlıkla söylediğini söylersin olur biter, bundan sonra da böyle şeyler yaşamamak için daha dürüst olursun

SDG

Yoda
Dostum hiç bir şey olmaz. Kimse suratına şu konuda yalan söyledin demez ayrıca. Tercihlerden konu açılırsa "öyle mi söylemişim, o gün kafam çok doluymuş demek ki yanlış söylemişim. Aslında 200 bine girdim ben" der geçersin. Kimse de üstüne varmaz mesele gider

SDG

Yoda
Merhaba arkadaşlar buraya yazmak istedim ben aynı mahalladeki bir kişiye yksde 60 bin yaptıgımı söyledim bir anlık hatayla ama aslen 200 bin yapmıştım(çalışkan olarak biliyolardı)
inanın öyle birisi değilim ama oldu işte bi seferlik ve üstüne az bişey sohbet felan eklenince etkisini artırdı sanki o an neyse ben o kadar kafama taktım ki gerçekten hasta oldum sürekli düşünüyorum bu durumu ve çok sıkıntı çıkartıyor ara sıra fenalaşıyorum titreme geliyor ve odak sorunları yasıyorum felan filan burdan da biraz etkilenip neverfap yapayım iyi gelir felan diye düşündüm 1.5 aydır felande bir hafta 10 günlük periyotlarla deniyorum ama hiç bir şey düzelmiyor ne yapmalıyım gerçekten çok kötüyüm kurtulamıyorum bu beladan

Bir de yks geçeli haftalar oldu kimsenin gündeminde bu yoktur artık rahat ol hiç bir şey olmaz. Ben de sana bir anımı anlatayım. Adliyede personele acele bir işimi yaptırmam gerekiyordu. Acele etsinler diye pzt günü duruşması var dosyanın dedim. Aslinda hicbir fikrim yoktu. Oradaki görevli "mahkemenin salı ve perşembe günü duruşması var yalnız" dedi 😅 "pardon sali gunuydu durusmasi" dedim. Ekrandan baktı "perşembe gunu durusmasi var" dedi 😄 Doğrudur dedim kapattım konuyu 😅 bi noktada battı balık yan gider demek lazım. Artık bi mahkemeye giderken durusms günü sallamıyorum ama ya böyle bir şey olursa diye kaygilanmiyorum da. Yalan söylediğim insan nabacak kafama sıkacak hali yok ya 😅 hapse girmeyeceğim, yargılanmayacağım hiç bir şey olmaz. Pardon der geçersin

izleyici1

Yoda
dünya gelip geçici bir yer
kısa bir ömrümüz var
bu kısa zamanda sözümüzde duralım dürüst olalım gerçeğin peşinde olalım
rabbimizin rızasını kazanalım
hatalarımızı görünce hemen tövbe edelim
ve birdaha yapmayalım
benimde gençliğimde yaptığım hatalar var
belediyenin bursunu almak için
sakatım yazmıştım ve burs almıştım
o zaman bu işin günahını sosyal sorumluluğunu hiç düşünmemiştim
her şey sanki bilgisayar oyununda hile yapmak gibiydi
şimdide en büyük günahım fuhuş videolarını hayatımdan çıkarmak
ve temizlenmek

ares48

Yeni Üye
tavsiyeleriniz için teşekkürler herkese umarım her şey gibi bu da geçicek

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
tavsiyeleriniz için teşekkürler herkese umarım her şey gibi bu da geçicek

nofap yapmak anksiyeteyi azaltabilir, ancak 1 hafta 10 gün içerisinde mucize bir değişim beklemek hata olur. Psikolojik rahatlık için en az 6-9 ay gerekiyor.

İlk tavsiyem, anksiyete bozukluğu ve panik atak yaşadığınız için ilaç tedavisine yönelmeyin!

Bu şekilde gelen düşüncelerin hepsi gelip geçicidir. Aklınıza gelen kötü düşünceyi eyleme dökme durumunuz çok ama çok düşük bir ihtimaldir. İnsan her aklına geleni yapıyor olsa zaten sonuçlarına katlanamaz.

Ruminasyon ve zihinsel geviş getirme, bu konuları araştırın. Hayatınıza odaklanın, düşüncelere takılıp kalmayın. Bırakın o düşünceler gelip gitsin.

Son tavsiyem; ne yaptıysanız, ne söylediyseniz, ne düşündüyseniz veya zaman zaman düşünüyorsanız, elinize bir kağıt kalem alıp hepsini yazın. Yazmak sizi rahatlatacaktır. Dilerseniz yazdıklarınızı daha sonra imha edebilirsiniz, saklamak zorunda değilsiniz.

karakartal0034

Venüs Yolcusu
Gercekten bunu mu kafana taktın? Yanlış söyledim kusura bakmayın der olur biter.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6