Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yaş Almak Ve Tarihsel Eşikler

Catastrophe-11

Yeni Üye
Doğum günü, rakamsal denk gelişler gibi özel olarak atfedilen tarihler ve bunlara yüklediğimiz/im anlamlar üzerine düşündüm geçtiğimiz günlerde.

Dünyaya geldiğim günün nasıl bir anlamı olabilir hayatımın devamında?
20'ye bir adım kalmış olması beni korkutuyor. Hayata yönelik beceri ve deneyimlerimin kısıtlı oluşu ve üniversite ile birlikte hayatın bir ucundan tanımaya ve alışmaya çalışmak beni ikilemde bırakıyor.
Bağımlılıklar ve sağlıklı bir hayata geçiş arasında kendime güvenimi kaybediyorum bu düşüncelerim ile kendimi kovadaki yengeçler gibi hissediyorum.
Rakamların bir araya gelmesinin güne bir etkisi olduğunu düşünmüyorum ancak günün 'özel' olmasından dolayı bir şeylerin değişmesi /değiştirmem gerektiği hissine kapılıyorum. Bu tür günler yeni başlangıçlar için bir fırsat diye düşünerek kendimi kandırıyor da olabilirim tabi.
Değişim anahtarı ve öznesi zaman değil kişi. Ve ben bu kişi olarak hem zamana hem değişime hem kendime karşı sorumluluğumu yerine getirmek bir yana dursun gün boyu yatağa gömülüyorum.

Yaş almak, değişim, zaman, disiplin ve özel günlerin anlamı hakkında ne düşünüyorsunuz merak ediyorum. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Doğum günü herkesin kendine göre bir anlamı olur. Eğer gerçekten birşeylerin farkındaysa. Birileri kutluyorsa her zaman şükretmesini gerektiğini bilmeli. Eğer farklı düşünüyorsa kendini sorgulamalı insan. Yani herkesten herkese anlamı değişiklik gösterir.birseyler gerçekten değişmesi gerekiyorsa değiştirme düzelt.bunu düşünüp birseyler yapıyorsan doğru yoldasın.

Zaman,disiplin falan birbirleriyle bağlantılı konular. Ayrıca zamanın önemi çok var,yok diye kendini kandırıp dahada yerin dibine kendini batırma.
Dediğim gibi birbirleriyle bağlantılı konular. Bunları düşünüp tüm gün yatağa gömülürken zaman geçer ve herkes gibi boş,sıradan olursun.kalk ve başla böyle şeyler yerine sorgulanması gereken daha önemli şeyler var.
Karışık yazdım birleri anlamadıysan sor

Nofapci Vezir

Jüpiter Yolcusu
Doğum günüm geldiğinde "Bir günde bir yıl yaşlandım" derim hep.

Catastrophe-11

Yeni Üye
Doğum günü herkesin kendine göre bir anlamı olur. Eğer gerçekten birşeylerin farkındaysa. Birileri kutluyorsa her zaman şükretmesini gerektiğini bilmeli. Eğer farklı düşünüyorsa kendini sorgulamalı insan. Yani herkesten herkese anlamı değişiklik gösterir.birseyler gerçekten değişmesi gerekiyorsa değiştirme düzelt.bunu düşünüp birseyler yapıyorsan doğru yoldasın.

Zaman,disiplin falan birbirleriyle bağlantılı konular. Ayrıca zamanın önemi çok var,yok diye kendini kandırıp dahada yerin dibine kendini batırma.
Dediğim gibi birbirleriyle bağlantılı konular. Bunları düşünüp tüm gün yatağa gömülürken zaman geçer ve herkes gibi boş,sıradan olursun.kalk ve başla böyle şeyler yerine sorgulanması gereken daha önemli şeyler var.
Karışık yazdım birleri anlamadıysan sor
Değişim gerekiyorsa belirtmek değil aksiyon almak, harekete geçmek doğru eylem olur yani. Harekete geçmek ve bunu sürekli hale getirmek de bir noktada disiplini yaratıyor diye düşündüğüm için öyle bir bağlantı kurdum. Üzerine düşündükçe her konuda batma ihtimalimiz var dediğin gibi üzerine düşünmek yerine harekete geçilmesi bunlar gereken çok şey var.

Skirmisher

Jüpiter Yolcusu
Doğum günü, rakamsal denk gelişler gibi özel olarak atfedilen tarihler ve bunlara yüklediğimiz/im anlamlar üzerine düşündüm geçtiğimiz günlerde.

Dünyaya geldiğim günün nasıl bir anlamı olabilir hayatımın devamında?
20'ye bir adım kalmış olması beni korkutuyor. Hayata yönelik beceri ve deneyimlerimin kısıtlı oluşu ve üniversite ile birlikte hayatın bir ucundan tanımaya ve alışmaya çalışmak beni ikilemde bırakıyor.
Bağımlılıklar ve sağlıklı bir hayata geçiş arasında kendime güvenimi kaybediyorum bu düşüncelerim ile kendimi kovadaki yengeçler gibi hissediyorum.
Rakamların bir araya gelmesinin güne bir etkisi olduğunu düşünmüyorum ancak günün 'özel' olmasından dolayı bir şeylerin değişmesi /değiştirmem gerektiği hissine kapılıyorum. Bu tür günler yeni başlangıçlar için bir fırsat diye düşünerek kendimi kandırıyor da olabilirim tabi.
Değişim anahtarı ve öznesi zaman değil kişi. Ve ben bu kişi olarak hem zamana hem değişime hem kendime karşı sorumluluğumu yerine getirmek bir yana dursun gün boyu yatağa gömülüyorum.

Yaş almak, değişim, zaman, disiplin ve özel günlerin anlamı hakkında ne düşünüyorsunuz merak ediyorum. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Şu an yaşım 21, Ocak'ta 22 olacağım. 20 yaşına girdiğim zamanı hatırlıyorum, böyle dünyayı fethedebilecekmiş gibi bir enerjin oluyor ama o zamanlar pandemi var ve yetişkin sansan bile kendini aslında çocuksun, ruhun toy oluyor. Hazırlıktan arkadaşlarım arıyor beni, o dönem çıkma teklif edeceğim kız neşeli bir mesaj atmış, iyi ki doğmuşsun diye ve benim gözler dolu dolu. Hangi yaşta olursan ol hayat seni terbiye edecek, ne yaşarsan yaşa hayat seni adam edecek. Gençlikte doğum günlerinin kutlanması güzel oluyor, 17 yaşındayken kimse doğum günümü kutlamamıştı ki ben hediyeler beklemiştim, bir pasta beklemiştim. 19'dan sonra hep kutladılar, pasta alan da oldu, sarılıp hayatlarına girdiğim için teşekkür eden de.

Konuyu çok dağıtmayayım, hayatımın devamında dünyaya geldiğim günün bir önemi yok artık. Doğum günümü kutlayacak insanlara teşekkür eder, sarılır, varlıkları için sevinirim. Kendim yeni başlangıçlara inanmıyorum, daha iyi bir şekilde devam etmeye inanıyorum hayata, daha sağlam temeller atarak veya temeli iyileştirerek.

Yaş almayı bir erkeğin gözünden yorumlarsak erkek yaş aldıkça çelikleşir. Okuduğuyla, kendine kattığıyla, çektikleriyle hatta kimi yerde çatıştığıyla ve yalnızlığıyla. Bu yazdığımı normalde yazdığım Red Pill gibi konuların dışında tutacağım, kadın-erkek ayrımı yok, insan olmak zordur. 20'li yaşlarını iyi değerlendiren, kendine her daim bir şeyler katan insan hayatta kazanır. İyi insanları da kazanır, iyi bir hayatı ve belki hasar görmemiş bir vicdanı da içinde barındırır. 20'li yaşlarının iyi geçmesi temennimle...

Catastrophe-11

Yeni Üye
Hayata karşı hazır olmak geçen zamanla değil kalitesiyle ilgili çok haklısın. Alınan yaş yeni bir heyecan gibi gelse de asıl olan o günlerin sayısı değil ne yaparak geçirdiğin oluyor.
Kadın erkek ilişkileri ve hayatın gerçekleri hakkında daha yolun çok başındayım. Kırmızı hap ile ilgili de bilgiler öğrenme peşindeyim bir süredir. Özel mesaj yolu ile bana bu konuda bazı tavsiyeler ve bilgiler verebilirsen çok teşekkür ederim.

Savascı

Deneyimli Üye
Değişimler bir anda gerçekleşmez.Değişimler aylar , yıllar alır . Bugün başladığın birşeyin sonucunu ancak 2-3 yıl sonra alabilirsin

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6