Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yazılımcılar Neler Önerir?

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Selam baylar yazılım ile ilgili bir kariyer planlıyorum. Sınava 1 yıl var bu süre içinde herhangi bir yazılım öğrenme sürecine girmeli miyim? Ve önümüzdeki yaz sınav-üniversite arası boş zamanda ne önerirsiniz? Kafamda günümüzde sürücülü bile zor yapılan v 22 osprey uçağını insansız şekilde yapmak var. Hangi dil ile robotik-mekanik kodlamaya başlanabilir ? Ve üniversite önemli mi ?

Linchx

Ay Yolcusu
Ben de sizin gibi robotik kodlama ve yapay zeka konularında çalışmalar yapmak istiyorum. Python ile başlanabilir ayrıca gideceğin üniversite belli ise hangi dille öğretiyorlar ona bak. O dili öğrenmen üniversitesi de seni 2 adım öne atar :)

surec

Merkür Yolcusu
Hocam dediğin şeyler c++ ile yapılır fakat sınav senesi sınavına odaklan iyi üniversite kazan kazanmazsan büyük ihtimalle gittiğin üniversite de yapmak isteyeceğin şeyde uzman hoca bile olmayacaktır

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Hocam dediğin şeyler c++ ile yapılır fakat sınav senesi sınavına odaklan iyi üniversite kazan kazanmazsan büyük ihtimalle gittiğin üniversite de yapmak isteyeceğin şeyde uzman hoca bile olmayacaktır
Marmara sizce nasıl? Evime yakın olduğu için yurt parası vs olmaması benim için avantajlı

Dostum, senin çalışmak istediğin alan robotik ve embedded (gömülü) sistemler. Yani senin Elektronik Mühendisliği eğitimi alman gerekiyor. Eğer istediklerini yapmak istiyorsan, bu işin sadece yazılımdan ibaret olmadığını bilmeni isterim. Ben bir elektronik mühendisi değilim ancak arkadaşlarım var. Çok sağlam teorik altyapının olması lazım bu tür projeleri yapabilmek için. Ayrıca Marmara yerine ITU veya YTU yazmanı tavsiye ederim. Bir teknik üniversitede daha sağlam bir altyapı ve daha çok uygulama yapma imkanı yakalayabilirsin. Bu aşamalarda da her şeyi hocalardan veya üniversiteden beklemeyeceksin. Kendini ne kadar donanımlı bir hale getirirsen o kadar iyi olur.

Sınava hazırlanma döneminde sadece sınava odaklan ve yapabildiğinin en iyisini yap. Sınırları zorla.

surec

Merkür Yolcusu
Marmara sizce nasıl? Evime yakın olduğu için yurt parası vs olmaması benim için avantajlı
Hocam güzel üniversitedir bende tam senin yaşlarındayken orayı düşünüyordum ama şimdi üniversite düşünme zamanı değil ders çalışma zamanı zaten seçmen için zaman veriliyor o kadar çalış ki zihnin yorulsun çalışmazsan zihnin seni yorar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6