Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yeni Bir Hayata Başlama Günlüğü

Ahmo99

Yeni Üye
Boşa geçen bi ergenlikten sonra geç olmadan artık toparlanmam gerektiğini fark ettim uzun zamandır istiyordum ama herşey mahvoluyordu ertesi güne...
3gün önce ise kesin karar verdim oyun,sosyal medya ve müziği bıraktım.
Kendime o kadar güvenmiyordum ki nofap düşünmedim bile sadece azaltmak istiyordum , ama dün ona da karar verdim.
Hayatımı mahvetmemeye kararlıyım bugün gün 3. İnşallah 60. 70.günde buraya mutlulukla yazmak nasip olur.
Artık zamanımı (hala yetersiz olsa da) eskisinden iyi değerlendirmeye başladım.Ders çalışıyorum burayı okuyorum uzun yıllar sonra elime kitap aldım okumak için.
Ama çok korkuyorum bu istikrarımı koruyamazsam diye sanki içimde 2 kişi var gibi ve 2.kişi gelip o işi yapıp gidiyor bana sadece pişmanlık kalıyor gibi.O kadar nefret ediyorum ki böyle iş bittiği zaman midem kalkıyor iğrenç geliyor bana o videolar onu yapmak filan dışarıdan bakıldığında çok zavallıca geliyor ve ben de o zavallı duruma düşmemeliyim.
O yüzden kendime notlar yazıyorum ve zaten bir sürü motivasyonum ve sebebim var bırakmak için .İstediğim gibi bir hayat yaşamak buna bağlı.
Buraya süreç ilerledikçe ekleme yapacağım.

Ahmo99

Yeni Üye
Cidden imdat ya bu süreç nasıl bitecek daha 4.günün başlarından saatlerce süren nefes aldırmayacak derecede ağlama krizleri başladı bu 2 3 ay böyle geçerse yandım cidden...
Bi anda herşeyi bırakmak ağır geldi galiba ama tabiki de durmak yok devam pes etmek yok.
En iyisi artık akşamları erkenden yatmak ve gün içinde 1saniye bile boş zaman bırakmamak hiç kimse için uykumu bölmeye değmez.
Bi an önce 100. 150.günlere gelmek ve düzgün bi psikolojiye sahip olmak istiyorum Allah bana sabır versin.

Feitan

Ay Yolcusu
Cidden imdat ya bu süreç nasıl bitecek daha 4.günün başlarından saatlerce süren nefes aldırmayacak derecede ağlama krizleri başladı bu 2 3 ay böyle geçerse yandım cidden...
Bi anda herşeyi bırakmak ağır geldi galiba ama tabiki de durmak yok devam pes etmek yok.
En iyisi artık akşamları erkenden yatmak ve gün içinde 1saniye bile boş zaman bırakmamak hiç kimse için uykumu bölmeye değmez.
Bi an önce 100. 150.günlere gelmek ve düzgün bi psikolojiye sahip olmak istiyorum Allah bana sabır versin.
Zor zamanları geride bıraktıkça farkına varmadan güçleneceksin emin ol sadece biraz sabretmek gerekiyor. Umarım sen de ben de bu engellerden kurtulup hayatımızı tam yaşayabiliriz.

Ahmo99

Yeni Üye
Zor zamanları geride bıraktıkça farkına varmadan güçleneceksin emin ol sadece biraz sabretmek gerekiyor. Umarım sen de ben de bu engellerden kurtulup hayatımızı tam yaşayabiliriz.
Umarım kurtuluruz sen de sakın pes etme çok eminim buna değecek geçici bi süre belki biraz zor zamanlar olacak ama sonra hepsi geçecek ve bu günler sadece anı kalacak ve iyi ki zamanında aklım başıma gelmiş diyeceğiz.

mustafa78

Mars Yolcusu
Boşa geçen bi ergenlikten sonra geç olmadan artık toparlanmam gerektiğini fark ettim uzun zamandır istiyordum ama herşey mahvoluyordu ertesi güne...
3gün önce ise kesin karar verdim oyun,sosyal medya ve müziği bıraktım.
Kendime o kadar güvenmiyordum ki nofap düşünmedim bile sadece azaltmak istiyordum , ama dün ona da karar verdim.
Hayatımı mahvetmemeye kararlıyım bugün gün 3. İnşallah 60. 70.günde buraya mutlulukla yazmak nasip olur.
Artık zamanımı (hala yetersiz olsa da) eskisinden iyi değerlendirmeye başladım.Ders çalışıyorum burayı okuyorum uzun yıllar sonra elime kitap aldım okumak için.
Ama çok korkuyorum bu istikrarımı koruyamazsam diye sanki içimde 2 kişi var gibi ve 2.kişi gelip o işi yapıp gidiyor bana sadece pişmanlık kalıyor gibi.O kadar nefret ediyorum ki böyle iş bittiği zaman midem kalkıyor iğrenç geliyor bana o videolar onu yapmak filan dışarıdan bakıldığında çok zavallıca geliyor ve ben de o zavallı duruma düşmemeliyim.
O yüzden kendime notlar yazıyorum ve zaten bir sürü motivasyonum ve sebebim var bırakmak için .İstediğim gibi bir hayat yaşamak buna bağlı.
Buraya süreç ilerledikçe ekleme yapacağım.
pes etme ben 26 yaşındayım daha atanamdım askere gidiyorum ağustosta inşallah bıraktım bu pisliği dönünce de evlenirim hayatım iyi olur diye umut ediyorum.Sen de uğraş kardeşim bırakma yoksa 30 40 yaşına kadar bırakamazsın hayatın söner zararın neresinden dönersen dön kardır

Ahmo99

Yeni Üye
pes etme ben 26 yaşındayım daha atanamdım askere gidiyorum ağustosta inşallah bıraktım bu pisliği dönünce de evlenirim hayatım iyi olur diye umut ediyorum.Sen de uğraş kardeşim bırakma yoksa 30 40 yaşına kadar bırakamazsın hayatın söner zararın neresinden dönersen dön kardır
Evet çok doğru tabiki pes etmek yok bi daha bu kadar motivasyonu zor bulurum ve herşeyden önemlisi kendimi bu pislikten kurtardığım için gelen vicdan rahatlığı cidden mükemmel bi his o hissi ebediyen yaşamamız dileğiyle inşallah.

escobar

Yeni Fapstronot
Nofap, eğlenmemek demek değildir. Dopamin orucunu da, yanlis anlamayin. Hayatını eğlenceli aktiviteler, hobiler, insanlar ve gerekli olan ibadetlerle doldur. Duzenle yapman gerekenleri ve "yapabildigin kadar" yap.

Eglenmen de gerekiyor. Her seyi terk etme. Kotu olanlari terk et

escobar

Yeni Fapstronot
Ve ek olarak yanlis anlama ama, bi an once herkes 100 150 ye gelseydi bu onu degerli yapar miydi? Neden bir seylerin kolay ve hizli olmasi gerekiyor? Kafa yapimizi duzeltmemiz lazim. Zor olan bir seyleri yapmaktan kacinma, iste o zaman yoksunluk hissetmeden hayatini yasayabilirsin. Gunler sadece sayidan ibaret ve hayatta yapilabilecrk cok sey var

Ahmo99

Yeni Üye
Nofap, eğlenmemek demek değildir. Dopamin orucunu da, yanlis anlamayin. Hayatını eğlenceli aktiviteler, hobiler, insanlar ve gerekli olan ibadetlerle doldur. Duzenle yapman gerekenleri ve "yapabildigin kadar" yap.

Eglenmen de gerekiyor. Her seyi terk etme. Kotu olanlari terk et
Amacım zaten daha faydalı uğraşlar bulmak.Vaktimin %80i sosyal medya ve pmo da geçiyordu ama artık gün içinde ders , ibadet , kitap okumak , öğretici videolar izlemek , aileyle vakit geçirmek gibi bi çok aktivitem var.

escobar

Yeni Fapstronot
Amacım zaten daha faydalı uğraşlar bulmak.Vaktimin %80i sosyal medya ve pmo da geçiyordu ama artık gün içinde ders , ibadet , kitap okumak , öğretici videolar izlemek , aileyle vakit geçirmek gibi bi çok aktivitem var.
HARİKA! Eğer çalışmıyorsan işe girmeni de öneririm

Ahmo99

Yeni Üye
Bi insan bi günde nasıl bu kadar değişebilir kahretsin kararlı ben nereye gitti iradeli ben nereye gitti...
Neyse işin özü erteleme hastalığımın kurbanı oldum yine yapmamam gerektiğinin bilincinde olduğum halde beynim sürekli ertelenmeye programlandığı için neyse bugün son olsun canım sıkılıyor zaten yarın yeniden başlarım tuzağına düştüm.
Eskiden neverfapa başlamazdım bile o kadar güvenemezdim kendime haftada 1 derdim sonra ertesi gün dayanamazdım ve zaten batacağım kadar battım diyip aynı gece veya gün 2 3 .. filan giderdi.
ama bugün kaybedecek hiç vaktimin olmadığını bildiğim için ve dünyanın sonuymuş gibi davranmanın bi anlamı olmayacağı için hemen banyoya koştum ve şimdi hiç yaşanmamış gibi devam edip verimli bi gece yaşayacağım; dilim geliştireceğim,öğretici bilimsel videolar izleyeceğim,dini şeyler dinleyeceğim bir de belki derse de bakarım.
Neyse yine de hala iyiye gidiyorum en azından sosyal medyadan tamamen kurtuldum sayılır oyunlardan ve müziklerden de kurtuldum.
Hatalarımı anladım ve bir kez daha nefret ettim bu işten o yüzden daha motive bi şekilde yeni bi sayfa açıyorum ve artık ne olursa olsun hiçbirşeyi ertelemeyeceğim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6