Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yenilgiyi Kabullenmek Mi?

Ginger

Yeni Üye
Arkadaşlar bende travmatik mast. Sorunu var. 4 -5 gün süreç yapsam hayatımda güzel etkiler oluyor. Kendime geliyorum ve süreçte sanki 5 gün değilde daha fazla ilerlemiş gibi hissediyorum.

Süreci bozduğum zamanlarda sorunun nelerden kaynaklandığının farkındayım ama geri adım atamıyorum. Fap yaptıkdan sonra başıma nelerin geleceğini harfiyen bilmeme rağmen yine de yapıyorum. Ben bu paradoksdan nasıl kurtulacağım nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Bende istikrar hiç yok bunu kendime neden yapıyorum bilmiyorum.

PMO hayatımı mahvetti. Bu durumdan kurtulmak ve hayatımı geri kazanmak istiyorum ama iç sesim buna hep ket vurmayı başarıyor.

Helpp !!

Savascı

Deneyimli Üye
Bilmek değil yapmadan kendini daha iyi hissettiğinde bu işte kurtulacaksın

Sarkå

Ay Yolcusu
Ben şunu farkettim çok yediğin ve yapıcak bir şeyler bulamadığın zaman yavaş yavaş kayıp bozuyorsun. Aklında sürekli neverfap yapıyorum algısının dolaşması seni o tarafa itiyor. Kendimden örnek vermem gerekirse neverfapin ne olduğunu bile bilmeden 1 ayın üzerine çıktım farkında bile değildim okdar olduğunun o dönemde sürekli bir şeylerle uğraşıyordum ve buda doğal olarak farketmeden günlerin geçmesine sebep oluyordu.

Tempest

Anka
Bir bağımlılık kadar olmasa da bağımlılığı bırakmayı denediğin sürecin başlarında da zarar görürsün .
Örnek : sigarayı yeni bırakan birinin dudakları çatlar .
Bilgisayar oyunlarını yeni bırakan birinin sürekli kafasında oyun canlanır , işine odaklanamaz.
Nofap'de de ilk başlarda sürekli stres olabilirsin , bunun yanında eskisinden daha çok yapma isteği , odaklanma sorunu
Bu konuda bu etkilerin geçeceğini bilip kararlı olman gerekiyor .
Bu etkiler 1 ayda da geçebilir . Ama cinsel isteğin hiçbir zaman bitmeyecek bunu bilerek süreçlere başlarsan senin için daha iyi olacaktır , başarılar..

glitcha912

Durdurulamaz Fapstronot
Benim kendi bulduğum ve gelecek kuşaklara bir şekilde aktarmayı düşündüğüm bir atasözüm var:

Hiyerarşi tablosunun dışına dahi çık ama sakın aşağısında gezinme.

-O****** Ş*****

Sen ne yaparsan yap, bu istek gelip seni bir robot gibi kontrol edecek, ve sende bunu geçiştirmeye çalışacaksın, tüm gücünle ve tüm benliğinle. Olay bu dostum. Bende aynısını yapmaya çalışıyorum. Ve bu sefer yapacağım deyip yine kaybediyorum. Ama yine de her relapse olduğumda daha uzun süre dayanıyorum. Zamanla buna alışacağım, bunu bildiğim için asla pes etmeyeceğim. 1 yıl sürse de, 10 yıl sürse de pes etmek yok. Çünkü ben daha önce hiç pes etmedim, tam anlamıyla hiç.

Umarım sende pes etmezsin ve eninde sonunda başarırsın. Herkese iyi rehabilitasyonlar ve iyi günler.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6