Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yıkıklığı Bırakıp Savaşa Dahil Oluyorum

iskenderkebap

Venüs Yolcusu
Dostlar selamlar, şu an bir sürece giriyorum: DEĞİŞİM süreci. Bu başlığı efsane yapacak süreç... Artık ezik bir adam olmayacağım. İlk gönderi sadece günlükten öte bir iç dökme olacak. Öncelikle daha az önce relapse oldum. Planlarım gereği çok güzel bir kızı bırakıp geldim. Az önce de ona benzeyen bir kızın uygunsuz videosunu izledim :D. İzlerken bi anlığına dedim ki ulan o kızla olmak varken ezik gibi bu videoyu izleyip kendimi tatmin ediyorum. Kafa dağıtayım derken daha çok moralim bozuldu. Ama bir yandan da iyi oldu eziklikliği bırakıp hayata atılmam gerektiğini hatırlattı bana. Sızlanarak hayat geçmez...

Şimdi ne yapacağımı konuşalım.
Öncelikle önümde bir YÖKDİL sınavı var. 70 puanı geçmem gerekiyor. Bir yandan para kazanmam lazım, bunu da day trading ile yapmayı planlıyorum bunun için 3 gün önce işi bıraktım ama 3 gündür sızlanıp yatıyorum sadece neyse artık süreç başladı sızlanmak yok. Spor zaten yapıyordum 1 ay önce çalıştığım için ara verdim 2 gündür gidiyorum ve beyler size tavsiyem asla ara vermeyin. Çünkü o ağırlıkların düşüşü aralarda normalde olduğundan çok yorulmanız gerçekten sizi kötü hissettirecek, bin kere pişman olacaksınız. Ne yapın edin sporla beraber diğer işlerinizi yürütün. Spora zaten alışık olduğumdan yani beyinde o yollar zaten iyi örülü olduğundan tekrar devam etmem zor olmaz. Çalışırken sigaraya da başladım onu da bırakıcam. Bi anda kesmicem şimdilik puffla devam. Puff bitince onu da bırakıyorum. Zaten normal sigarayı 2 gün önce bıraktım. Truth videolarına başlıyorum tekrardan. Şu an 107 videosu var her gün birini izlesem 107 gün içinde en az 1 video atar 108 olmuş olur. Gerçekten mentali toplamada yardımcı olan videolar. Sosyal medyaya şimdilik kısıtlama koymuyorum ona ileride bakarız. Amacım HER GÜN biraz da olsa daha iyi olmak. %0.01 bile olsa o gün kendime bir şey katmam yeterli. Okunacak belli kitaplar var onları da okuyup uygulucam. Beslenmeme ve uyku düzenime de çeki düzen vericem. Yarın 10da kalkıyorum bunu yavaş yavaş 7ye çekicem. Mental sağlığımız üzerinde etkisi büyük. Zaten abur cubur çok sevmem dikkat edip sıfıra indiricem. Bunları yazıp uygulamayan çok kişi görmüşsünüzdür hatta benim de var öyle başlıklarım ama artık kaçmak yok. Hayat *ok gibi ve kabul edip ona göre aksiyon almalıyız, şikayet etmek, sızlanmak hiç bir şeyi çözmez ve de BİZE yakışmaz beyler. Bu gerçeği ne kadar kabul ederseniz o kadar iyi. Şimdi planı özetleyelim önümüze net bir tablo çıksın.

İlk Hafta
1 saat YÖKDİL
2 saat trade
Uyku Düzeni
1 Truth Videosu
30dk Kitap
Haftada 3 Gün Spor

Şimdilik böyle dursun ileride hepsi artacak. Tekrardan GÜÇLENİYORUM

iskenderkebap

Venüs Yolcusu
1
Uyku düzeni hariç hedefler tamam. Yine geç uyandım ama çok dert değil mental sağlığım yerinde. Borsa işi iyi gidiyor pazara kadar strateji belirlemiş olur, önümüzdeki hafta da paper trading'e başlar, 1 hafta işlem almadan denedikten sonra başarıyı görürsem parayı atıp kazanmaya başlarım. YÖKDİL'den önce borsaya yöneliyorum çünkü hayatımı YÖKDİL'den daha fazla etkileyecek bir mevzu. Sigarayı bırakınca puffu çok içmeye başladım ama çok takmıyorum, önemli olan bugünün hakkını verdiğini hissetmek. Verdim mi? Verdim. O zaman sıkıntı yok.

iskenderkebap

Venüs Yolcusu
2
Hedefleri tam anlamıyla tamamlayamadan günü sonlandırıyorum ama erken uyandım. Yarın zaten spor salonu kapalı başka da bi planım yok, telafisini yapıcam.

iskenderkebap

Venüs Yolcusu
3
Hedefler tamam. Artık dinlenme modundan çıkıp vites arttırıyorum. Yarınki ilk hedefim borsada belli bir strateji edinmek. Yökdil için kelime çalıştığım bi uygulama var içinde 77 ünite var onları bir an önce bitirmem gerekiyor. 20sini bitirmişim kaldı 57 her gün 8 ünite bitiricem bu hafta aradan çıkacak. Borsa için strateji belirledikten sonra bu hafta test haftası. Kendimi denicem paper tradingde. Baktım ki başarılıyım haftaya da fon alıcam bir an önce live hesaba geçip para kazanmaya başlamam lazım. Uyku düzenini kasmıyorum ama işlem alabilmek için 8de uyanık olmam gerekecek. Stratejimi oturtursam gerektiği için zaten uyanırım, şimdilik gerek yok kasmaya.

2.Hafta Hedefleri
Truth
30dk kitap
Spor
Vocab Builder'ı bitiricem
Trade denemeleri yapıcam

iskenderkebap

Venüs Yolcusu
4,5
Sıkıntılı bi' sürece giriyorum beyler. 5 gün monk mode. Beynimi resetlemem lazım. Full odak iş, ders ve spor. Bu sırada beslenmeme de dikkat edip 150gr protein alıcam. Buraya da pazar günü rapor yazıcam.

iskenderkebap

Venüs Yolcusu
10
bugün erken yazmak istedim. ilk iki gün yarı monk gibi oldu biraz girdim sosyal medyaya ama 3 gündür 0ladım, etkileri güzel. süreçte düşüş yaşarsanız nsdr ve win hof methodu tavsiye ederim. nsdr'ın dopamin reseptörlerine de faydası var. hedeflerim doğrultusunda ileriyorum, ict konseptlerini anlamakda zorlanıyorum ama başka çıkış yolum yok bunu öğrenip finansal özgürlüğüme kavuşucam. okul açılana kadar güzel bi para elde edicem, ev için kira ve üniversite için harçlık lazım. belli mi olur belki araba bile alırım. bunu okuyanlara da tavsiyem bu borsa işini öğrenin. bu mevzuyu bence her türk genci öğrenmeli, ülkenin durumu ortada hem ailenize yararınız olur.

sosyal medyayı tamamen bırakıyorum, hayatıma faydası olmayan bir şeyi niye kullanayım? zaten şu an boşa harcayacak vaktim de yok. dersiydi borsasıydı sporuydu yetiyor bana. sizin de böyle olmanız lazım boş vakitlerinizi de dostlarınızla, sevgilinizle, ailenizle sosyalleşerek geçirin. telefonda sosyal medyaya girerek, pcde cs, lol oynayarak değerli vaktinizi harcamayın. sosyalleşmeyi de vakit, para kaybı olarak görmeyin onlar da bi ihtiyaç. önemli olan denge her gün dışarıda okey atmak da boşa vakit. her gün çalışırsanız da psikolojiniz bozulur. dengeyi kurun. benim şimdilik mükemmel ilerliyor. uykum da düzene girdi, beslenmem de. bu geçici bi süreç değil hayatım boyunca böyle gidecek ve gitmeli de.

Son düzenleme:

iskenderkebap

Venüs Yolcusu
12
bugün 2 haftanın sonunda ilk defa antrenmanımı tamamlayabildim. yarın spor için off gün. artık her gün kendime bi' soru sorucam:
yarın olduğunda günlüğümü yazma saatim geldiğinde az da olsa daha iyi durumda olmak için neleri yapmam ya da yapmamam lazım?
puff'u tamamen bırakmam lazım. şimdilik diğer hedeflerim konusunda sıkıntım yok.

iskenderkebap

Venüs Yolcusu
13
sabah yine gittim puff içtim. bitmiş ve yanık tadı gelmesine rağmen nikotin öyle bi bağımlılık yapıyor ki pmoyu bırakırken bu kadar yoksunluğunu farketmemiştim. neyse parçalayıp çöpe attım artık kesin son verdim.
şimdi o kutsal soru:
yarın daha iyi durumda olmak için neleri yapmam ya da yapmamam lazım?
yökdil için deneme çözmem lazım, bu yeterli.

iskenderkebap

Venüs Yolcusu
Relapse
ama yine de hedeflere devam. zamanında hiç bi hedefim, amacım yokken mezun da oldum. şimdi hedeflerim bi amacım var her gün de relapse olsam her gün yine de gelişirim. ama tabi nofap gibi bi nimet varken faydalanmamak olmaz. zaten 2024de bağımlılık derecesine hiç ulaşmadı benim pmo o yüzden etkilerini çok güzel görüyorum. o çocukluktaki zekam geri geldi her şey çok daha kolay gelmeye başladı. ders çalışırken yorulmuyor, kolay öğreniyor ve unutmuyorum. bunu maksimize etmek için tekrardan mezun olucam. yarınki denemenin sonuçlarını yazarım...

iskenderkebap

Venüs Yolcusu
1
ağustos ayında hapishanemi kuruyorum, okul açılana kadar 60 günlük bir hapishane. bu hapishaneden her gün 7de uyanan, düzenli sporunu yapan, tüm bağımlılıklarından arınmış, sağlıklı beslenen, borsadan gelir elde edebilen, yökdili geçmiş, mühendislik için yeterli seviyede matematik ve fizik bilen biri olarak çıkıcam.

bugün ders çalışırken farkettim ki iq'um düşmüş. belki indandırıcı gelmicek ama relapse sonrası direkt farkediliyor yani. dün kelimelerin çoğu aklıma hemen gelirken şimdi aklımda bir yerlerde var ama ona ulaşmakta sıkıntı yaşıyorum sanki arada bir engel varmış gibi hissediyorum. oysa dün tık tık direkt aklıma geliyordu, hatta kendime şaşırıp "nerden biliyom lan bunu" diyordum. demem o ki pmo beynime direkt etki ediyor. neyse ki sınava 14 günden fazla var tekrardan beyin kendini toparlar. demem o ki süreci kesinlikle bozmayın, pişman olmama ihtimaliniz 0.

spor yaparken de farkettiğim sanki yaşlanmıştım çok çabuk yoruluyordum.

niye bozdum analizini yapmak gerekirse sigarasızlıktan dolayı çok sıkıldım ve bayadır evcilleştim. sosyalleşmeniz önemli, haftada en az 2 kez dışarı çıkmanızı tavsiye ederim. arkadaşınız yoksa bile tek başınıza yürüyüşe çıkın. zaten niye arkadaşınız yok onu da çözün bi. sağlıklı bi insanın arkadaşları olur beyler, ya psikolojinizde ya insanlara karşı tutumunuzda bir sıkıntınız vardır ki arkadaşınız yoktur. onu da düzeltin.

her gün rapor yazınca her zaman yazacak bir şey bulamıyorum. bu yüzden artık sıkılınca, bi gelişme olunca vs. yazıcam. kendinize iyi bakın.

iskenderkebap

Venüs Yolcusu
hapishanemi kuruyorum dedikten sonra 2024de olduğumdan daha fazla relapse oldum. resmen çöküş dönemindeyim. şimdi tekrardan kontrolü ele alma vakti. bu pmodan çok daha büyük dertlerim varken bunda takılmam saçma. hapishane başladı, yarın uyanış 7 ve yarın artık bu yökdile de bir son vericem. uzun bir gün olucak, en az 12 saat ders çalışıcam ama bunun sonucunda sınavı geçmem garantilenecek. tatile gitmek bir hataydı, artık taviz yok. gelişirken ara verilmez, gelişince verirsin.

iskenderkebap

Venüs Yolcusu
hapishane gün 1
8:36da uyandım ve 9 buçuk saat ders çalıştım. hedeflerimi büyük tutmuştum ki sonuç da büyük olsun. sporumda da hiç bir hareketi atlamadım. yemeklerimi kendim hazırladığım için 1 saat kadar ders süremden kaybettim. 14 saattir uyanığım 1 buçuk saati spor+yola gitti. 1 saat yemek hazırlamaya 1 saat de yemeye gitmiş olsa kaldı 10.5 saat. 1 saatlik mola harici mola vermeden makine gibi ders çalıştığım bi gün oldu. aslında molam spordu beynim en çok o zaman dinlendi. sınavı geçmeyi garantilemek için harbiden sadece 1 buçuk saat daha çalışmam yeterli, bu konuda rahatladım. yarın sabah direkt uyandığım gibi bu çalışmayı yapıcam sonra bi deneme atar onun yanlışlarının çözümünü izlerim. aslında şu an bile geçme ihtimalim %80 ama bu şekilde bunu %100e çekicem. ha bu arada beslenmemi de aksatmadım 120+gr proteinimi aldım. l tyrosine sipariş ettim dopamin reseptörlerini düzenlediği söyleniyor, deneyimlerimi aktarıcam.

bugünlük ruh halim 3e kadar oldukça iyiydi, gerçekten hiç kesintisiz ders çalışıp sporumu yaptım ve bunu yaparken hiç zorlanmadım. 3den sonra sıkılsam da devam ettim ve daha az evvel bıraktım. her düşüş yaşadığımda, salak salak tribe girdiğimde truth'ın duygusal güç videosundaki taktik ile bu düşüncelerimi değiştiricem. böylelikle yenilmez bir ruh haline ulaşıcam.

yarının bugünden daha iyi olması için hedefler
7de uyanıcam
çalışırken daha çok odaklanıp daha verimli çalışıcam

iskenderkebap

Venüs Yolcusu
evet baya bi relapse sonrası tekrardan nofape dönüyorum. aslında hayat pmoya "rağmen" iyi ama neden daha iyi olmasın? nofap öyle tüm sorunlarınızı çözmüyor sadece çözüm için yakıt sağlıyor. gerçi bunu onlarca kez duydun zaten söylememe gerek yok.

nofap ile hayat daha güzel, duygular daha stabil. bi' nevi update gibi düşün. her şey aynı ama her şey aslında daha iyi. mesela spora gitmek istesen de gitmen daha kolay, o zor gelen konuyu anlaman daha kolay, oturup 4 saat ders çalışman daha kolay, patronun söyledikleri daha az iğneleyici, kız arkadaşının tribi ruh halini daha az etkiliyor... bu liste uzar gider.

yine de süreçte zorlanıyorum. rica etsem bu mesajı okuyorsan bu başlığa senin için yararlı olan teknikleri, yazıları, kitapları yazar mısın?

iskenderkebap

Venüs Yolcusu
monk mode gün -1
hazırlık
hayattan tat alamama, her şeyden sıkılma, hiç bir şey yapmak istememe durumlarından ötürü üniversite açılana kadar 4 haftalık bir monk sürecine giriyorum.
hedefim bu körelen hislerimi geri getirmek.
bunun yolu sporu eskisi gibi düzenli hale getirmek, beslenmemi spora uygun şekilde ayarlamak, ekran süremi minimuma indirmek, kitap okumak, ingilizce çalışmak, okul derslerine ön hazırlık yapmak vb. bir çok aktiviteden geçiyor.

iskenderkebap

Venüs Yolcusu
monk 0
son hazırlık
bugün bi monk denemesi yaptım, youtube ve oyunlar olmadan canım sıkılınca ders calısmak yerine uyudum :D. tüm günüm uyuyarak geçti. yine de 19 gündür forearm çalışıyorum onu salmadım ama.başka da pek bi şey yapmadım.
bu hafta müziğe kadar kesicem haftaya antrenmanlara müzik eklicem ki verimi artsın. yarından itibaren youtube 0, oyunları zaten sildim. youtube uygulamasinı da sildim telefondan. telefonu kitap, sudoku, duolingo, vocab builder harici kullanmak yok.

iskenderkebap

Venüs Yolcusu
monk 3
çok sıkılıyorum ama biliyorum ki bu gelişimin göstergesi. çok fazla uyuyorum, çünkü telefonu bırakınca çok boş vaktim oldu. bunu dolduracak etkinlikler de uyumaktan daha sıkıcı geliyor. o kadar çok sıkılıyorum yani anlayın halimi. hatta arada kaçamaklarım bile oluyor ona rağmen sıkılıyorum. haftaya 0 kaçamaklı daha hard bir monk olucak.
işin iyi yanı umutsuzluğum, depresyonum vs. yok. bu da olumsuz düşüncelerimin eskisi kadar esiri olmadığımı gösterir. yine de dopaminsizlik kaynaklı isteksizlikden dolayı hiç bir şeye hevesim yok, ama geçicek. bu sıkıcı dönemi daha önce de yaşadım ve sonucunda eskisinden daha mutlu bir bene kavuştum.
sporumu ve beslenmemi aksatmıyorum motivasyon 0 ama irade 100. hatta bu postu attıktan sonra da spora gidicem.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6