Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yine Yeni Yeniden

Moony

Ay Yolcusu
Günlükte neverfap sürecimden bahsedeceğim. Gerçekten o kadar çok denedim ve yenildim ki sıkıldım artık. YKS'ye hazırlanmama da engel oluyor. Hem zamanımı hem beynimi ele geçiriyor. Kontrolü ele almanın zamanı geldi artık. An itibariyle başlıyorum.

Kendime adım adım artan hedefler belirledim, bu sefer bu şekilde deneyeceğim. İşe yarayacağını düşünüyorum.
  • 1 gün
  • 3 gün
  • 7 gün
  • 10 gün
  • 15 gün
  • 30 gün
  • 45 gün
  • 90 gün
  • 180 gün
  • 360 gün
  • Ölene dek

Son düzenleme:

Moony

Ay Yolcusu
Selam, ilk hedefe ulaşıldı. Bugün pek zorlanmadım, genelde ilk günler zorlanmam zaten. Bugün güzeldi, ders konusunda verimli geçti. Ders dışı gelişim için pek bir şey yapmadım. Biraz burada vakit geçirdim, gerçekten çok kaliteli insanlar var. Bu forum bana yeni şeyler öğretiyor, farklı bakış açıları kazandırıyor. Kasım irade kampına katılacağım, o kampla birlikte hayatıma yararlı alışkanlıklar katmaya başlamayı düşünüyorum. Şimdilik bu kadar :)

Selam, ilk hedefe ulaşıldı. Bugün pek zorlanmadım, genelde ilk günler zorlanmam zaten. Bugün güzeldi, ders konusunda verimli geçti. Ders dışı gelişim için pek bir şey yapmadım. Biraz burada vakit geçirdim, gerçekten çok kaliteli insanlar var. Bu forum bana yeni şeyler öğretiyor, farklı bakış açıları kazandırıyor. Kasım irade kampına katılacağım, o kampla birlikte hayatıma yararlı alışkanlıklar katmaya başlamayı düşünüyorum. Şimdilik bu kadar :)
Sabır diliyorum senin için Allah tan kardeşim sürecinde başarılar

Moony

Ay Yolcusu
Selam, dün evde tek başıma kalmama rağmen en ufak fap isteği gelmedi. Normalde evde tek kaldığım an beynim otomatik olarak hazırlanırdı, böyle olunca şaşırdım. Bu sefer kendime karşı hiç olmadığım kadar net ve ciddiyim. Süreç güzel ilerliyor, güçlü bir kriz gelmedi henüz. Hafif krizler gelip geçiyor. Asıl zorlandığım kısım ilk hafta oluyor, yani bundan sonraki günler. Epey uzun bir zamandır süreçte bir haftaya ulaşamadım, tabii bu ulaşamayacağım anlamına gelmiyor. Kendime inanıyorum, bu sefer başaracağım.

Moony

Ay Yolcusu
Merhabalar, son günlerde sabah kalkar kalkmaz derse başlıyorum, eğer direkt başlamazsam başlayana kadar fazla oyalanıyorum. Mesela kahvaltıyı yapayım başlarım diyip 1 saat boş geçiriyorum, kriz de bu zaman aralıklarında geliyor zaten. Bu yeni sürecimde henüz güçlü bir kriz geçirmedim, sanırım direkt derse geçmem sayesinde. Tabii bu dediğim olayı molalarda da yapmak lazım, molalar da gereksiz uzayabiliyor.
Bugün ile 4.günü geride bıraktım. Her şey güzel ilerliyor, yeni yıla sağlam bir süreç ile girmek istiyorum. Herkese süreçlerinde başarılar.

Moony

Ay Yolcusu
Bugün sabah dersi boşladım bu yüzden kriz geldi ve sadece uzanıp beynimle savaştım. Bağımlılık ne kadar kötü bir şey ya, derinlerde bir yerde bunun aptalca olduğunu bilsem de aşırı derecede pmo'ya istek duyuyorum. Neyse ki süreci bozmadım, şuan derse oturdum. Bugünü de erkenden yazayım dedim, zaten günün geri kalanı ders ile geçecek. Umarım isteyen herkes bu bağımlılığı sonsuza kadar bırakır.

Moony

Ay Yolcusu
RELAPSE
Çok güzel başlayan ve ilerleyen bir süreçti ama yine yenildim. Yapmam gereken işe 10-15dk vardı, ben de dinleneyim deyip yatağa yattım ve telefona baktım. İki üç tetikleyici gördüm ve sonra 2 saat hiç bir şey yapmadım, üstte yazdığım gibi yine kendimle savaştım fakat bu sefer kazanamadım ve relapse. Süreçlerimi bozduğum için bu yıl o kadar çok üzüldüm ki bu sefer hiçbir şey hissetmedim. Şunu anladım, ilk haftalar, evde kalmak pek iyi değil gibi. Buna çözüm arayabilirim. Ayrıca yeni bir kural koydum kendime, gün içinde uyku dışında yatağa yatılmayacak.

No nut november meydan okumasının ilk gününden elenmiş oldum. Güzel bir fırsattı. Neyse fırsatlar hep gelir önemli olan onlardan yararlanabilmek, yarın irade kampı başlıyor. Bakalım nasıl olacak, pes etmek yok. Yeni bir sürece başlayalım bakalım! 💪💪💪

Moony

Ay Yolcusu
Uzun bir aradan sonra yine geldim. Pek çok relapse yaşadım ve tecrübe edindim. Hatalarımın farkına vardım. Bu sefer direkt olarak pmo'yu hayatımdan çıkartmayı amaçlıyorum yani gün sayma ve dönüm noktası işini bıraktım. Yapmam gereken işlere odaklanacağım sadece. Buralara da eskisi gibi çok sık girmeyeceğim. Arada yazarım bir şeyler. Umarım herkes iyidir. Şimdilik bu kadar.

pmo'yu hayatımdan çıkardığım tarih: 26.11.2021

Son düzenleme:

Peace of Wisdom

Mars Yolcusu
Bazen karanlık asla geçmeyecek gibidir. Sürecinde çok acı yaşayacaksın. Beynin seni kandırmak için her şeyi deneyecek. Eminim bunları benden daha iyi biliyorsundur. Sadece bedenimizi değil ruhumuzu bu yola adayalım.
KENDİ ELLERİNİZLE, HAK ETTİĞİNİZ GELECEĞE DOĞRU BİR YOL AÇIN. SHINZOU WO SASAGEYO!

Moony

Ay Yolcusu
Selam şuan her şey güzel gidiyor. Ana amacım belli bir güne ulaşmak yerine direkt olarak bırakmak olduğu için daha az zorlanıyormuş gibi hissediyorum. Tabii daha ilk günlerdeyiz.
Gün içerisinde yapmam gereken işlere odaklanıyorum ve gün sonunda buraya gelip biraz takılıyorum.
Şimdilik bu kadar, herkese kolay gelsin.

Moony

Ay Yolcusu
Demin güçlü bir kriz atlattım. Kriz geldiğinde bir süre işimi bıraktım ve sadece oturup düşündüm. Bir yanım yapsana yarın pazartesi baştan daha sağlam başlarsın diyor diğer yanım da bu şekilde onlarca süreci bozdun tekrar mı bozacaksın diyordu. Böyle bir çatışma yaşadım sonra ailem geldi ve kriz neredeyse tamamen geçti. Krizin sebebi sanırım evin boş olması ve denememin kötü geçmesiyle birlikte ortaya çıkan YKS stresimdi.

İlk aya ulaşana kadar kötü duygular hissettiğimde evde yalnız kalmamak krizleri yakalanmadan atlatmamı sağlayabilir.

Açıkçası bugün biraz şanslıydım, ailem erken gelmese krize yenik düşecektim sanırım. Neyse tecrübe ettim, geçti gitti. Aslında pek çok kere aynı senaryo oldu ama daha yeni yeni krizlerin nedenlerini anlıyor ve çözüm üretiyorum.

Ayrıca bu hafta Allen Carr okuyacağım. Burada kalsın gördükçe aklıma gelir.

Son olarak önceki süreçlerimi gözlemlediğimde yaklaşık 1 yıldır en uzun sürecim 4-5 gün falandı. Hep bu günlere gelip bozuyordum. Durumum o kadar kötü yani. Yarın da o günlere gireceğim. Ya bu kısır döngüyü bozarım ya da yine dönüp dururum olduğum yerde. Bu sefer geceden kriz anı için özel bir plan hazırlayacağım, daha önce pek aklıma gelmeyen bir şey bu. Bu sefer bu savaşı kazanacağım çünkü hazırlıklı olacağım. Kendime güveniyorum.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6