Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yks Sonucu Sonrası Planların Bozulması

fapwarrior

Yeni Fapstronot
Selamlar hepinize bu sabah yks açıklandı.Fakat istediğim sıralama ile gelen sıralama arasında dağlar var neredeyse.İlk baktığım zaman şok oldum sanki başkasının sonucunu bana vermişler gibi oldu benim yaptıgım ile aşırı alakasız netler gördüm,intihar etme düşüncesi sardı sarmaladı etrafımı 1 sene boyunca dizimi kırıp çalışmama rağmen aşırı alakasız bi sonuç geldi.Şu an biraz daha mantıklı düşünebiliyorum sorcağım soruya geçicek olursam mekatronik mühendisliği tutturabiliyorum ingilizce hazırlık falan yok tabi 1 kere daha mezuna kalıp evde çalışamam ailemin yüzüne bakamam utançtan bu bölüme girip bidaha hazırlanmak mantıklı olur mu veya bölüme girip ordan devam edip mekatronik mühendisliği üzerine bi kariyer yapmak mı mantıklı olur?

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Mühendislik bölümünde öyle ahım şahım üniversiteler dısında hangi üniversitede okuduğunun pek bir önemi yok. Hocaların önemli puanları iyi olmayan bir okul olsa bile öğretmenleri ilgili, bilgili olabilir bilemezsin.

Maksat kendini gelistirmen son senelerinde stajlarini yapman, ilgili programlarını ögrenmen. Yani mezuna falan kalma. Yapacak birsey yok. Bölüm tavsiyesi seni tanımadan veremem. Tercihlerine odaklan simdiden derim.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Selamlar hepinize bu sabah yks açıklandı.Fakat istediğim sıralama ile gelen sıralama arasında dağlar var neredeyse.İlk baktığım zaman şok oldum sanki başkasının sonucunu bana vermişler gibi oldu benim yaptıgım ile aşırı alakasız netler gördüm,intihar etme düşüncesi sardı sarmaladı etrafımı 1 sene boyunca dizimi kırıp çalışmama rağmen aşırı alakasız bi sonuç geldi.Şu an biraz daha mantıklı düşünebiliyorum sorcağım soruya geçicek olursam mekatronik mühendisliği tutturabiliyorum ingilizce hazırlık falan yok tabi 1 kere daha mezuna kalıp evde çalışamam ailemin yüzüne bakamam utançtan bu bölüme girip bidaha hazırlanmak mantıklı olur mu veya bölüme girip ordan devam edip mekatronik mühendisliği üzerine bi kariyer yapmak mı mantıklı olur?
Her sene giriyorum, bizim bölümden 3. sınıfta bırakıp tekrar hazırlananlar var. Hedefin neresiyse orası için çalışmaya devam et. Başka yer yazıp hazırlanabilirsin ama ilk 10K istiyorsan OBP kırılır giremezsin.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Her sene giriyorum, bizim bölümden 3. sınıfta bırakıp tekrar hazırlananlar var. Hedefin neresiyse orası için çalışmaya devam et. Başka yer yazıp hazırlanabilirsin ama ilk 10K istiyorsan OBP kırılır giremezsin.
Eğer hayalinizde net bir hedef varsa bu geçerli yoksa sürünmece veya dolaylı şekilde kaçmaktan başka bir şey değil. Yazık değil mi o 2-3 seneye. Ayrıca iyi kalifiyeli bir bölüm değilse bu hedef, okulun çok da önemli değil. Maksat kendini ne kadar geliştirdiğin

Aphelion

Ay Yolcusu
Hocam ailen sana bu sınavı kazanamazsan sana yazıklar olsun mu dedi sakin olun. 1 sene daha istediğiniz bölüme daha verimli bir programla çalışmanızı öneriyorum. Mekatronik yazarak oralara gidip boş masraf yapmanızı ve vakit kaybetmenizi gerekli bulmadım. Ve bir sınav sonucu iyi gelmedi diye int*har etmeyi düşünmekte ne demek? Anlık duygulara kapılmış olabilirsiniz fakat bunun düşüncesi bile yanlış çünkü yalnızca zayıflar bu eylemi yaparlar. Ben bu forumda görmediğim bilgileri gördüm. Bir erkek bu forumdaysa kendini geliştirmeye ve güçlenmeye çalışıyodur. Benim de sonucum çok çok kötü geldi belki sizden daha da gerilerdeyimdir. Ailem bir şey demedi değil bana da kızdılar üzüldüler. Ben onların taktığı kadar takmadım. Şaka etmiyorum akşama kadar konuştular ve bu konuyu konuşmaktan yorulmadılar. İstedikleri kadar konuşsunlar umurumda değil benim moralimi bozamazlar. Baktım ha bu mu gelmiş? Tamam çalışmaya devam dedim ve bu sene de dizimi kırıp adam akıllı çalışacağım. Yanlış anlaşılmasın umurumda olmayan ailem değil ki hiç kimsenin de olmamalı. Umurumda olmayan şey eksi yönde gelen tepkiler , dalga geçmeler vs. Belki yazım biraz yardımcı olmuştur. Bu sene de çalışalım , hem kendimizi geliştirelim.

Eff

Yoda
Merhaba, öncelikle duygusal kontrolü eline almalısın.
Bir kağıt al mezuna kalırsam ve gidersem diye ayır, artılarını eksilerini yaz.
Kararını ver. 24 saat bekle, 24 saat sonra hala aynı karardaysan kararını uygula.
Mezuna kalmadım ama kalan çok arkadaşım oldu. Bir kaçı hariç öyle aman aman sıralamalarını yükseltmediler. Yükseltenler de oldu. Yükseltenlerden olacaksan mezuna kalmanı şiddetle tavsiye ederim.
Acele etmene gerek yok 1 hafta sakince dinlen.

fapwarrior

Yeni Fapstronot
Hepinize teşekkürler ilham olduğunuz için o an evet biraz duygusal davranmışım şimdi mantıklı düşünebiliyorum mezuna kalma fikri mantıklı geliyor çünkü sınav sonucum bu değildi kesinlikle aile bireyleriyle bir araya gelebilirsem bu konuyu konuşacağım

Gaucho

Mars Yolcusu
Merhaba, öncelikle duygusal kontrolü eline almalısın.
Bir kağıt al mezuna kalırsam ve gidersem diye ayır, artılarını eksilerini yaz.
Kararını ver. 24 saat bekle, 24 saat sonra hala aynı karardaysan kararını uygula.
Mezuna kalmadım ama kalan çok arkadaşım oldu. Bir kaçı hariç öyle aman aman sıralamalarını yükseltmediler. Yükseltenler de oldu. Yükseltenlerden olacaksan mezuna kalmanı şiddetle tavsiye ederim.
Acele etmene gerek yok 1 hafta sakince dinlen.
Winston churchillin muhteşem taktiği. Süper bilgi hocam teşekkürler.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6