Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yks Ve Süreç

Nietzsch3

Yeni Üye
11. sınıf öğrencisiyim. Yaklaşık 3 yıldır PM yapıyorum. İlk başladığımda 8. sınıfta lise sınavına hazırlanıyordum. Bununla birlikte sevgili işlerine bulaştım. İkisi nasıl aynı sıralar başladı bilmiyorum. Ama bu sebeplerle potansiyelimin çok aşağısında gördüğüm ortalama puanlı bir Anadolu lisesine yerleştim. Yeni yeni bilinç sahibi oldum ve okulumdaki başarısız ve vasat insanların basit zevklere olan bağlılıklarını gördüğümde onlardan nefret ediyorum. Bu aciz yaratıklarla iletişim pek kurmuyorum. Genel olarak kızları da bu kategoride gördüğümden onlarla bir şeyler yapma çabam bile yok. Bu okula gelmek benim için büyük bir başarısızlık. Ve sanırım bağımlılığımı da bu güçlendirdi.

Bazen her gün oyun oynayıp aynı zamanda bu işi defalarca yapacak kadar rezil hallere düştüm. 6-7 ay kadar önce üzerimdeki uyuşukluk, yorgunluk, özgüven eksikliği gibi şeylerin sebebini araştırdım. Dopamin reseptörlerimi düzene sokmak adına şekeri, -özellikle tatlı ve çikolata- sosyal medyayı tamamen bıraktım günlük kitap okuyorum telefonda tek yaptığım online satranç oynamak. Ancak tüm bunlara rağmen bu illetten vazgeçemedim. Lisenin ilk 2 yılını bilinçsiz geçirdim. Ancak bu sene çalışmaya başladım ve gerçek potansiyelimi yönlendirerek kısa sürede müthiş duruma geldim. TYT 100 net bandındayım AYT fen konularım oldukça sağlam ve AYT matematik türev harici bitti. Hedeflerim yüksek. Ancak tüm bunlara rağmen bu illetin hala bana büyük zararlar verdiği düşüncesindeyim. Bundan kurtulmayı hafızamı geliştirmek falan için istemiyorum. Bana diğer basit insanlarla aynıymışım gibi hissettiriyor, zaman kaybına sebep oluyor ve özgüvenim düşüyor. Bu yüzden bundan tamamen kurtulmak istiyorum. Eğer iradeye sahip olmasaydım çalışmazdım diye düşünüyorum ama yine de hala 3-4 günde bir kendimi 2 insanı izleyerek kendimi tatmin ederken buluyorum. Bu kendimden nefret etmemi ve basit bir insan olduğumu düşünmemi sağlıyor, bu beni tekrar başarısızlığa götürecekmiş gibi hissediyorum.

Bu yüzden noktayı koyduğumu düşünerek tekrar nofap'e başladım ve bugün 2. kez en uzun sürem olan 7. güne tekrar geldim. Tüm bunları yazma sebebim ise bu işi kafada bitirmişken ve forumda gezerken belirli dönemler 6 ay gibi sürelerde yoksunluk yaşayan ve zor durumda olan insanları görmüş olmam. Onlar çok uzun süre bağımlı oldukları için bunları yaşıyorlar sanırım. Ancak ben böyle bir şey yaşar mıyım sınav sürecimde çalışma süremi ve odaklanmamı etkiler mi diye korkmaya başladım. Benzer durumlardan geçmiş birisi varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleme:

fapwarrior

Yeni Fapstronot
Öncelikle ana sorun için diyeceğim şey nofapi denemen ve bak bakalım bu senin sınav sürecini negatif yönde etkiliyor mu negatif yön ne diyecek olursan şu olur: Önce nofap yapayım sonra ders çalışırım.Bu bende bolca olan bir olay sanırım mükemmelliyetçilikten kaynaklanıyor eğer bu oluyorsa çokta nofape yanaşmanı tavsiye etmem ders çalışmanı baltalamış olursun uzun süreli nofap sonrası relapse odaklanmamı etkiler mi dersen bilemem çünkü maksimum 1.5 ay yaptım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6