Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Youtube Bağımlılığı

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Merhaba dostlar süreciniz nasıl gidiyor umarım iyidir. Uzun zamandır forumda aktif olamıyorum pek. Sürecim sallantılı gidiyor artık eskisi gibi kitap okuyamıyor ve kendimi geliştiremiyorum. Haliyle sürecim monoton ve gri bir hal almaya başladı. Bunun en büyük sebebi YouTube bağımlılığı oldu benim için. Beyin yüksek hazdan kurtulunca daha az haz veren şeylere sarılıyor adeta. YouTube geçirdiğim vakitler çok arttı boş boş videolar ile zaman geçirmekten artık tembellestim. Kendimi geliştirmek ilgi çekici gelmiyor sürece neden başladığımı adeta unuttum. Bunun üstesinden nasıl gelinir tavsiyelerinizi bekliyorum. Sosyal medya bırakınca üstüne YouTube'da bırakırsam hayattan iyice geri kalırım düşüncesi var bu yüzden bırakmak zor geliyor. Sizce ne yapmalıyım?

izleyici1

Yoda
youtubede yararlı kanallara sadece abone ol
gereksiz tüm kanalları sil
örneğin müzik gırgır şamata kalitesiz tüm kanalları engelliyorum
ilgimi çeken konulara abone oluyorum
gereksiz kanallarda karşıma çıkmıyor

belgeseller teknoloji tarih kanalları gezi dini bir çok yararlı kanal var
bazen yürüyüş yaparken dini sohpet kanalı açarım

GoldenLight

youtubede yararlı kanallara sadece abone ol
gereksiz tüm kanalları sil
örneğin müzik gırgır şamata kalitesiz tüm kanalları engelliyorum
ilgimi çeken konulara abone oluyorum
gereksiz kanallarda karşıma çıkmıyor

belgeseller teknoloji tarih kanalları gezi dini bir çok yararlı kanal var
bazen yürüyüş yaparken dini sohpet kanalı açarım
Öyle bir platformda yararlı kanalları izlerken aklıma hep eğlence kanalları geliyor. Denedim dediklerini en sonunda artık silme kararı aldım.

Remedy10

Ay Yolcusu
YouTube anasayfa, bildirimlerin ve yandaki öneri barını engelleyen tarayıcı eklentisi var, onu kur. Biraz yardımı olur. Ek olarak, hiçbir sosyal medya uygulamasına seni hayattan geri bırakmaz. Baktın olmuyor rahip modu açarsın bir hafta.

GoldenLight

YouTube anasayfa, bildirimlerin ve yandaki öneri barını engelleyen tarayıcı eklentisi var, onu kur. Biraz yardımı olur. Ek olarak, hiçbir sosyal medya uygulamasına seni hayattan geri bırakmaz. Baktın olmuyor rahip modu açarsın bir hafta.
Çok güzel söyledin rahip moduna gireceğim. Rahip modunda ancak kendime geliyorum

SDG

Yoda
Merhaba dostlar süreciniz nasıl gidiyor umarım iyidir. Uzun zamandır forumda aktif olamıyorum pek. Sürecim sallantılı gidiyor artık eskisi gibi kitap okuyamıyor ve kendimi geliştiremiyorum. Haliyle sürecim monoton ve gri bir hal almaya başladı. Bunun en büyük sebebi YouTube bağımlılığı oldu benim için. Beyin yüksek hazdan kurtulunca daha az haz veren şeylere sarılıyor adeta. YouTube geçirdiğim vakitler çok arttı boş boş videolar ile zaman geçirmekten artık tembellestim. Kendimi geliştirmek ilgi çekici gelmiyor sürece neden başladığımı adeta unuttum. Bunun üstesinden nasıl gelinir tavsiyelerinizi bekliyorum. Sosyal medya bırakınca üstüne YouTube'da bırakırsam hayattan iyice geri kalırım düşüncesi var bu yüzden bırakmak zor geliyor. Sizce ne yapmalıyım?

Hayatında bir hedef/anlamlı arayışlar belirleme konusunda sıkıntı yaşıyor gibisin. Beyhan Budak in bir videosunda bu konu ile ilgili şu sorulara yazarak cevaplayın diyordu ;

● Sen bu dünyadan göçüp gittin, geride kalan insanların senin hakkında nasıl düşünmelerini isterdin ?

● Bütün limitlerini unut. Sınırsız paran, sınırsız zaman, sınırsız imkanın var. Bu imkan, zaman, parayla ne yapmak isterdin ?

● Başarılı olman garanti altına alınmış, ne yaparsan yap sonu güzel bitecek. Ne yapmak isterdin

● Düşünki sana bazı sihirli güçler verilmiş. Düşünki parmağını şıklattığında istediğin kişi oluyorsun. Öyle bir yeteneğin olduğunda hangi alanda kim olmak isterdin ?

● Yaptığın zaman iyi ki bu dünyada varım dedirten sana canlı olduğunu hissettiren neler var bu dünyada

● Gece sen yattığında sihirli yetenekleri olan biri geldi ve senden habersiz bütün dertlerini ortadan kaldırdı. Ertesi gün kalktığında nelerin değiştiğini fark ederdin ?

● Yapmayı çok sevdiğin ve yaparken zamanın akıp gittiğini fark etmediğin neler var

● Hayatında bazi korkuların ve hayal kırıklıkların olduğunu tahmin ediyorum. Düşün ki hayatındaki bütün bu korkularım kalktı. Sınırsız cesaretin var. İlk ne yapmak isterdin ?

● Yeteneklerini ve becerilerini düşünmek istiyorsun. Yaptığın zaman kimse elime su dökemez dedirten ne var ?

Önüne al kahveni, kağıdını, kalemini sakince soruları cevapla. Bu sorulara cevap verdikten sonra sana tavsiyem inanç ayar in

Şu videosuna bir bak. Bence iyi gelecek

G

gordon

Misafir
Benim kânımca gerçekten bir amacın yok. Kendini adayabileceğin bir amacın olsa veya hobilerin olsa zaten onlara vakit ayırdığın için youtubedur, oyundur gibi şeylere harcayacak vaktin olmadığını görürsün.

G

gordon

Misafir
Basit düşünmek her zaman iyidir.

Aslında en zor, karmaşık olan şey basit düşünmektir. Mühendislikte temel ilkelerden biridir hatta. En iyi tasarım basit ve fonksiyonelliktir.

Senin için uyarlarsak:
Sorun nedir? Youtube bağımlılığım var
Çözüm nedir? Youtube izlemeyi bırakmak
Çözüme götürecek yollar nedir? Gerçek sorumluluklarını yerine getirmek

BloodRien

Yoda
klasik konfor alanından çık göz önünde olan cevap bizden daha iyi biliyorsun çoğu şeyi önceki yazılarını okudum bayağı

B

Brock

Misafir
Aynı durumdayım tavsiye beklerim

GoldenLight

Hayatında bir hedef/anlamlı arayışlar belirleme konusunda sıkıntı yaşıyor gibisin. Beyhan Budak in bir videosunda bu konu ile ilgili şu sorulara yazarak cevaplayın diyordu ;

● Sen bu dünyadan göçüp gittin, geride kalan insanların senin hakkında nasıl düşünmelerini isterdin ?

● Bütün limitlerini unut. Sınırsız paran, sınırsız zaman, sınırsız imkanın var. Bu imkan, zaman, parayla ne yapmak isterdin ?

● Başarılı olman garanti altına alınmış, ne yaparsan yap sonu güzel bitecek. Ne yapmak isterdin

● Düşünki sana bazı sihirli güçler verilmiş. Düşünki parmağını şıklattığında istediğin kişi oluyorsun. Öyle bir yeteneğin olduğunda hangi alanda kim olmak isterdin ?

● Yaptığın zaman iyi ki bu dünyada varım dedirten sana canlı olduğunu hissettiren neler var bu dünyada

● Gece sen yattığında sihirli yetenekleri olan biri geldi ve senden habersiz bütün dertlerini ortadan kaldırdı. Ertesi gün kalktığında nelerin değiştiğini fark ederdin ?

● Yapmayı çok sevdiğin ve yaparken zamanın akıp gittiğini fark etmediğin neler var

● Hayatında bazi korkuların ve hayal kırıklıkların olduğunu tahmin ediyorum. Düşün ki hayatındaki bütün bu korkularım kalktı. Sınırsız cesaretin var. İlk ne yapmak isterdin ?

● Yeteneklerini ve becerilerini düşünmek istiyorsun. Yaptığın zaman kimse elime su dökemez dedirten ne var ?

Önüne al kahveni, kağıdını, kalemini sakince soruları cevapla. Bu sorulara cevap verdikten sonra sana tavsiyem inanç ayar in

Şu videosuna bir bak. Bence iyi gelecek
Bunu yapacağım kağıt kalem alıp tek tek yazicam. Çok etkili birşeye benziyor teşekkürler

GoldenLight

Benim kânımca gerçekten bir amacın yok. Kendini adayabileceğin bir amacın olsa veya hobilerin olsa zaten onlara vakit ayırdığın için youtubedur, oyundur gibi şeylere harcayacak vaktin olmadığını görürsün.
Evet hayat amacımı kaybettim gerçekten tekrardan cabalayacagim teşekkürler.

GoldenLight

klasik konfor alanından çık göz önünde olan cevap bizden daha iyi biliyorsun çoğu şeyi önceki yazılarını okudum bayağı
İnsan bazen bir çıkış yolu bulamıyor farklı bakış açılarına da bakmak istiyor. Ama konfor alanından çıkmak gerçekten yararlı oluyor zaten beni bu duruma sokan konfor alanı oldu

izleyici1

Yoda
arkadaşlar bu hayat amacı konusu önemli
ne için çabalıyoruz neye ulaşmak istiyoruz
sonuçta ne olacak nereye varıcaz
tahminimce bu soruya kesin ve net cevap vermeliyiz

boş bir iş yaptığımızda bundan vicdan azabı çekiyoruz
tavsiyem filim müzik gırgır şamata yerine
belgesel eğitici bilgilendirici dini siyasi tarihi kanallara sadece abone olmak
youtubeyi silip atmak malesef bu kanallarıda engelliyor
bu yüzden silip atmayı bir çözüm olarak görmüyorum

strongenough

Curious
Bunu yapmıştım. Hala duruyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6