Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yuki'nin Rönesansı

Yukison

Yeni Üye
Selamlar.
Burada bulunmamın ve nofap deneyimimin (benim için yeniden doğuş) ilk günü. Dün yaşadığım bıkkınlıkla birlikte artık hayatımda bir şeyleri yoluna koyma isteğimin birleşmesi sonucunda bu kararı verdim. Sabahtan beri bu konu ile ilgili araştırmalar yaptım. Bu forumla da bu sayede tanıştım.
Yıllardır sürdürdüğüm bu bağımlılıktan kurtulmak için hard mod benim için güzel bir adım olacağını umuyorum. Aslında farkında olmadan yani bu olayı bilmeden 1 yıl nofap yapmışlığım var ama bu işin sonunda tıpkı sigarayı bir yıl bırakıp sonra tekrar bir kutuyu bir günde bitirmek gibi hata yapmışlığım da var.
Gerçekten ruhuma, psikolojime, bedenime iyi gelmediğinin bilinciyle burada olmak benim için en büyük motivasyon. Pandemi ne kadar bu konuda beni zor duruma düşürse de bu bolca boş vaktimi faydalı şeylerle dolu dolu geçirmek için heyecanlanıyorum.
Hissettiklerimi yazmak için tekrar döneceğim. ?

Yukison

Yeni Üye
Uzun bir zamandan sonra merhaba.
Yaklaşık 1 ay oldu. Neler yaptım, neler yapacağım bunları bir kerede olsa söylemek istedim.
Korece öğrendim. En azından alfabesini biliyorum artık.
Gün içinde bedenimi ve kendimi dinlemek amacıyla yoga ve meditasyon yapmaya başladım. Sabahları kardiyo hareketleriyle günüme başladım. Özellikle yoga zorlandığım zaman gerçekten iyi geldi diyebilirim.
20 kitap okudum.
Dizi ve film izlemedim açıkçası çünkü izlediğim dizi ve filmlerin çoğunda biraz programımı sıkıntıya sokabilecek içerikler bulunuyordu.
Maalesef çok bir şey yapamadım buna ek olarak. Sınavlarıma çalışmak zorundaydım. Neyse ki bittiler.
Çok zorlanmadım çünkü günlerim dolu doluydu. Ama zorlandığım zamanlarda yoga dışında kendimle sohbet ettim. Neden bu programa başladığımı sorguladım. Pes etmemem gerektiğini kendime hatırlattım. Birkaç motivasyon videosu izledim.
Hissettiklerim 1 ay önceki halimden bin kat daha mutlu umutlu huzurluyum. Kendime olan güvenim ve sevgim arttı. Zorlandığım zamanları başarıyla aşınca hele gerçekten kendime sarılasım geliyor.
Bu yaz planım ise ingilizcemi artık en iyi şekilde geliştirmek istiyorum. Akademik anlamda en azından.
Yemek yapma yeteneklerimi biraz geliştirmek istiyorum. Bu yüzden her hafta bir ana yemek yapma gibi bir planım var.
Yemek demişken diyet yapma planım var. Çünkü baya kilo aldım bu pandemi sürecinde.
Minimalist takılmaya karar verdim. Hayatımı bir düzenlemem gerekiyor.
Kodlama ve yazılım programına katıldım.
Eğer bunların çoğunu istediğim seviyeye getirirsem yazın sonunda monk moda geçiceğim. Bilgisayar ve telefondan ders dışında kullanmamayı planlıyorum. O yüzden bir daha buraya ne zaman yazarım bilmiyorum. Minik bir elveda yazısı bu. Burası gerçekten çok güzel bir forum. Bağımlılık konusunda bilgili insanların bulunduğu motive eden insanın planlarını artık uygulatmaya başlatan bir platform. Motive olmak için ya da bilgilenmek için kullandığım ve kullanacağım bir forum. Özellikle kadın olduğum için Daria'nın başarı hikayesini birkaç kez daha okuyacağıma eminim.
Sevgilerle❄

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6