Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Zaman Yönetimi Sorunu

The King

Deneyimli Üye
Merhaba arkadaşlar. Çalışmam gereken bir sınav arefesindeyim. Zaman yönetimi son dönemlerde gündemimi çok meşgul ediyor. Spor rutinim dışında başka hiçbir şey yapmıyorum. O da 1'er gün arayla 1 saat hazırlanma, 2 saat gidiş-geliş totalde 3 saatimi alan bir şey. Ama genel anlamda gün içindeki zaman bana asla yetmiyor. Ya da ne olduğunu anlamadığım şekilde 3-4 saat geçiyor.

Maç izlemiyorum, oyun oynamıyorum, film/dizi izlemiyorum, doğru düzgün sevdiğim youtube kanallarına dahi bakmıyorum. Telefon ile çok düşük düzeyde ilgileniyorum. Hatta zamanı boşa harcarım çekincesiyle istediğim kitapları dahi okuyamıyorum.

Gün sonunda 4-5 saat çalışmış olduğumda bana asla yeterli gelmiyor. Hep bir eksiklik hissiyle günü kapatıyorum. Ve ertesi gün düzeleceğini, daha fazlasını yapacağımı düşünerek geçirmiş oluyorum. Doğrusu bir nevi "tatmin" hissine ihtiyacım var. Heh ben çalıştım, diyebilmeliyim günün sonunda...

Zaman yönetimi konusunda tavsiye, yol bekliyorum. Bu karmaşadan kurtulmam gerekiyor.

shad401

Yeni Fapstronot
Zaman yönetimi konusunda değil ama çalıştığına tatmin olmak için bi tavsiyem var. O gün neye ne kadar çalıştığını not al. Kaç soru çözdün kaç dk çalıştın vs. 3-4 gün içerisinde dönüp baktığında ne kadar şey yaptığını görünce tatmin olucaksındır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6