Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Zor Anınızda Sizi Ne Teselli Ediyor?

Metehan

Yeni Üye
Biliyorsunuz kriz anlarında(istek geldiğinde ve "yapsan ne olacak ki" vs) sizi yapmamak için motive eden sizi iyiye teselli eden şey nedir?

Not: Ben geçen seferinde "Sadece yapma" methodunu kullanmıştım (gerçekten böyle bir şey var mı bilmiyorum) ingilizceye "Just don't" şeklinde çevrilebilir. İstek vb şeyler geldiğinde üstüne çok düşmeden gerzek gibi saf saf bir halde kendime "ne üstüne felsefe yapıyorsun sadece yapma(just don't) dedim. Gerçekten işe yaradı çok uzun sürmedi ama yine işe yarayacağına eminim.

N

neurosoft

Misafir
sizi yapmamak için motive eden sizi iyiye teselli eden şey nedir?
Biraz garip gelecek ama hiçbir şey. Gerçekten büyük bir krize girdiysem zaten kendimi kandırarak o noktaya gelmişimdir. O noktadan sonra zaten geriye dönüp zor olanı seçmek te istemiyorsun. Ama basit bir şekilde içimde p*rno izleyip mast. yapmaya dair bir istek oluştuğunu varsayalım. O zamanlarda kendi kendime hatırlattığım gerçek buna değmeyecek olduğu. Zira enerjimi çalacak ve günümü, ötesini berbat geçirmeme sebebiyet verecek. Öyle süper güç arayışında değilim. Enerjimi çalan, beni her yönden aptallaştıran bir şeyi zaten yapmaman gerekli varsayılan olarak.

N

neurosoft

Misafir
"ne üstüne felsefe yapıyorsun sadece yapma(just don't) dedim. Gerçekten işe yaradı çok uzun sürmedi ama yine işe yarayacağına eminim.
Genelde zihinsel olarak ikilemlerde kalırsam stres oluyordum ki bu da fap i kafada meşrulaştırmayı kolaylaştırıyor... Halbuki hiçbir faydası da yok. Kendini kandırmaya bahane arar ya insan, aynen o şekilde. O yüzden yaptığın esasında doğru olabilir. Üzerinde düşünmeden nefsine öyle bir şey benim için yok, bitti! deyip yoluna bakarsan hep daha iyi olur...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6