Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

0'dan Aya Yolculuk

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Katılım
9 Kas 2020
Mesajlar
106
Tepki puanı
164
Puanları
53
Selamlar! Ben AntiRelapse veya eski kullanıcı adımla herhangibiri. Önceki forumda aynı başlık adı altında bir konum vardı haftada birkaç kez girip rapor veriyordum ancak sürekli takıldığım 1 hafta engeli vardı ve başarılı olamamıştım. Şimdiyse yeni forum yeni başlangıç diyerek günlüğümü açmış bulundum, forumu çok kirletmemek adına her gün değilde haftada birkaç kez rapor vermeyi planlıyorum (yararlı konular üstte kalsın değil mi :) )

İsmimi, cismimi, yaşantımı boşverin; forumun en eski üyelerinden olduğumu ancak yıllardır başarılı olamadığımı sayısız kez dile getirmiştim. Herkes gibi benimde çeşitli hedeflerim var: kitap okumak, yabancı dil öğrenmek, sağlıklı beslenmek ve uyumak gibi gibi. Yazıyı uzatıp sıkmak istemiyorum hepimizin amacı aynı: kişisel gelişim ve nofap. Şuanda 6. günün keyfini çıkarıyorum, aylardır 1 haftayı geçememe problemini sanırım aşıyorum denebilir, şimdilik bu kadar. En yakın zamanda raporumla beraber burada olacağım.
 

Burak737

Yeni Fapstronot
Katılım
19 Kas 2020
Mesajlar
13
Tepki puanı
16
Puanları
14
7. gün ve sonrası (1-3 gün) risklidir dikkatli ol!

Forumu kirletmemek adına uzak kaldığın zaman zarfında çok acil durumlarda uğra ve makalelere gözat vurulma!

Kişisel gelişim adına kendini zorla ama bir yandan nofap'ın ağırlığı olduğunuda unutma hepsi aynı anda çökerse kafana çöp olur günlüğün.

Başarılar
 

Daria

Mezun
Katılım
29 Eyl 2020
Mesajlar
29
Tepki puanı
120
Puanları
43
Bir haftayı geçtikten sonraki yazılarını merakla bekliyorum, günlüğünü yeniden takibe aldım.

Başarılar diliyorum, yarın kendini hiçbir şekilde boş bırakmamaya çalış anlaşılan yedinci günde büyük bir psikolojik engelin var onu aştıktan sonra hızlıca ilerleyeceğine dair inancım tam.
 

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Katılım
9 Kas 2020
Mesajlar
106
Tepki puanı
164
Puanları
53
12. günden selam!

Yazıyı yazdığım çarşamba gününden sonra çok zorlandığımı hatta defalarca kez relapse eşiğine geldiğimi itiraf etmeliyim. Relapse olmadım ancak edging yaparak kendimi oldukça zedeledim ama pes etmek yok kaldığım yerden yılmadan devam ediyorum. 12. güne gelene kadar neredeyse hiç yararlı yönde bir girişimim olmadı, sabahtan akşama oyun-video-yatış üçlüsüne sardım ve bu beni krize itiyor. Halen arama motoruna yazıp yazıp siliyorum sanırım meditasyon gibi zihnimi boşaltacak veya meşgul edecek bir hobiyle uğraşmam gerek. Bunun dışında sporu ve sağlıklı beslenmeyi rafa kaldırdım ufak bir rahatsızlık dolayısıyla spor yasak yediklerimi azaltmadığım sürece enerjimi nasıl atacağım bilmiyorum. Ek olarak uyku düzenim berbat 12 den önce yatmıyorum 9 dan önce kalkmıyorum fazla uyku insanı tembelleştiriyor.
Şuanlık durum böyle. Gidişat iyi değil ama farkındalık üst düzey bakalım icraate gelince mevzular nasıl olacak :D
 

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Katılım
9 Kas 2020
Mesajlar
106
Tepki puanı
164
Puanları
53
Tekrardan selam. 12 günlük süreci kontrollü olarak sıfırladım ve açıkçası kendimi üzgün hissetmiyorum. Bu 12 günün neredeyse tamamı krizlerle geçti, kendimi engelleyemeyip defalarca kez görüntü ve videolara da maruz kaldım. Hatta dünde yazdığım gibi edging bile yaptım ki bence edging pmo dan daha zararlı çünkü işi yarıda bırakmak alt takımlara zarar veriyor kim ne derse desin :D. 1 aralık gününü 0 olarak kabul ederek 2021'e temiz 1 aylık süreç ile girmek istiyorum. Her hafta 1 kez rapor vereceğim toplamda 4 rapor olacak.
 

Tough Climber

Emekli Moderatör
Katılım
12 Ağu 2020
Mesajlar
164
Tepki puanı
644
Puanları
148
Yılmak yok yola devam, edging alt takımların yanı sıra dopaminin anlık yükselmesi ile o nöral yolu canlandırıp senin o işi yapman için normalden daha fazla zorluyor,pornografik içerik açıp kapatmak gibi.
 

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Katılım
9 Kas 2020
Mesajlar
106
Tepki puanı
164
Puanları
53
Kaçıncı gündeyim bilmiyorum.

Artık hayatımı düzene yerleştirmem gerekiyor, tarif edemediğim duygular içerisinde yazıyorum devrik ve karışık cümleler için peşinen özür diliyorum.

Aklıma forumu ilk keşfettiğim zamanlar geliyor 2016'nın kış aylarından biri. Yine pmo yapmışım kendimi bitkin hissediyorum acaba diyorum: pmo nun zararı olabilir mi? Araştırmaya başlıyorum az çok da biliyorum hani ama tam kavramak, bağlanmak istiyorum. Hayatını kökten değiştirecek olan şey başlığını 2 güne yayarak okuyorum sonrada forumu buluyorum. Yorgunluğumu, asosyalliğimi bütün negatif yanlarımı dayıyorum pmo ya. Tek sorumlunun pmo olduğunu bırakırsam her şeyin mükemmel olacağını düşünüyorum. Ama bırakabiliyor muyum? Hayır! Defalarca kez deniyorum her relapse de olsun be diyorum daha gencim hem üzülmek, pes etmek yakışmaz bana tekrar ayağa kalkar tekrar mücadele ederim!..

Ah be dostlar 5 sene boyunca kendimi bu şekilde kandırdım itiraf ediyorum. Kendimden nefret ettim uzun süre, kendime saygımı yitirdim. Forumda ismim herhangibiri'ydi her zaman pes etmemek hakkında naralar atardım, koca bir 5 yılda pes etmedim ancak kısır bir döngünün içerisinde boşa çabaladım. Çok dindar biri değildim ama her ramazan ayında pmo dan uzaklaşma çabam artıyordu sonra yine sil baştan. Ardından bir gün dedim ki; ben artık yeni biri olmalıyım! Değişmeliyim. En kötü forumda yeni biriymiş gibi yapayım, en azından eski herhangibiri ölsün ve işte o zaman tekrar relapse olmamak için AntiRelapse adıyla yeni bir hesap oluşturmuş, tıpkı forumdaki gibi gerçek yaşantımı da değiştirmiştim. Ama maalesef tüm eski yaşantıma kısa sürede geri döndüm. Eski forumda da böyleydim biliyor musunuz? Tıpkı bu şekilde depresif yazılar yazar birkaç güne normale döner sonrada relapse olurdum. İşte böyle kendine saygısını yitirmiş ve disiplinsiz bir insan haline geldim. Elbette pmo nun payı çok ama kendime öz saygı duymuyorsam neverfap bile beni ne kadar geliştirebilir öyle değil mi?

Bağımlılıklarda sosyal ortamın etkisi oldukça fazla. Pmo bağımlısı olsam bile lisedeyken bu kadar depresif ve karamsar olduğumu hatırlamıyorum. Bitik halde değilim, ergenler gibi uu depresyondayım da demiyorum ama anlayın be aklım iki karış havada. Bilemiyorum ne yapacağımı. Çorabımın tekini kaybettiğim için bile üzülüyorum niye böyleyim :D. Psikoloğa gitsem onun da psikolojisini bozacak ruh haline sahibim :D

Şimdi ağlama bölümünü yazıp biraz rahatladığıma göre birazda nofap ve yaşantımdan bahsedelim. Şuan oyun oynamadan, beynime dopamin vermeden hiçbir si*** yapamıyorum. Reseptör falan yalan oldu. Günde 7-8 saat telefondayım 2-3 saat de bilgisayarda geçiriyorum bu vaktin %80'i boş, at çöpe gitsin. Ne yapıyorum bende bilmiyorum iyice mallaşmışım. Şimdi ne yapıyoruz? Bu hafta vizelerim var si** si** o vizeleri bitiriyorum. Ardından İngilizce ve Osmanlıca çalışmalarına başlıyorum. Ufak bir sağlık probleminden dolayı 1.5 ay spor yasak o yüzden yediklerime dikkat etmem lazım. Bunların dışında şu sıralar habitica denilen illete sardım oyun değil ama ben psikopat olduğum için sardım. Görev belirliyor yaptıktan sonra altın kazanıyorsunuz, kişisel gelişim için muazzam.

Bugünlük sövme ve ağlama kotamı doldurdum, keyfim gelince tekrar görüşürüz :)
 

Eff

Yoda
Katılım
5 Eyl 2020
Mesajlar
452
Tepki puanı
610
Puanları
160
Şu an seninle aynı kişi olabiliriz. Ben de senin gibi bir çıkmaza giriyorum. 2. haftadan sonra relaps olunca rahatlıyorum vb. Bu iş böyle gitmez. Yeniden başlayıp neleri yanlış yapıyoruz bunları bulmalıyız. Sonra bu etkenleri değiştirmemiz lazım. Çözüm yolunu bulursan benimle de paylaşmanı isterim. Sürecinde bol şans. Bir şeyleri değiştirelim.
 

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Katılım
9 Kas 2020
Mesajlar
106
Tepki puanı
164
Puanları
53
Şu an seninle aynı kişi olabiliriz. Ben de senin gibi bir çıkmaza giriyorum. 2. haftadan sonra relaps olunca rahatlıyorum vb. Bu iş böyle gitmez. Yeniden başlayıp neleri yanlış yapıyoruz bunları bulmalıyız. Sonra bu etkenleri değiştirmemiz lazım. Çözüm yolunu bulursan benimle de paylaşmanı isterim. Sürecinde bol şans. Bir şeyleri değiştirelim.

Kesinlikle ihtiyacımız değişiklik. Genellikle iyi bir gözlemci olduğumu düşünürüm. Kendimi düşündüğüm zaman hemen pürüzler geliyor aslında ama işte bazen beynin senin iradenden güçlü olunca elin ayağın dolaşıyor. En iyi süreçlerimi ya kendimi bir şeylere vererek (oyun, film) ya da sosyalleşerek yapmıştım. Şimdi fiziksel olarak sosyalleşemiyoruz ha deyincede internetten arkadaşlık zor. Kendimi bir şeylere adamak istiyorum yani bu biraz anlatması zor. Böyle başımda çoban olsun bende koyun bir süre böyle yaşamak istiyorum artık. Ama bakalım, bu son ıvır zıvırlarına girmeden adam akıllı bir sürece giriyorum buna şuan karar verdim sanırım. Ayrıca ilk 1 hafta benim için kritik ve zor vizelerle, diğer derslerle bu hafftayı kapatırsam devamını da getiririm diye düşünüyorum. Hatta ilk adım olarak bu iletiyi yazıp yatacağım ki erken kalkıpnyol alayım. Sana da sürecinde başarılar dostum, dertleşecek ruh hastası arıyorsan tam yerine geldin :D
 

Eff

Yoda
Katılım
5 Eyl 2020
Mesajlar
452
Tepki puanı
610
Puanları
160
Evet bir şey ile uğraşınca daha rahat geçiyor. En mantıklısı erken kalkıp başlamak olur iyi geceler.
 

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Katılım
9 Kas 2020
Mesajlar
106
Tepki puanı
164
Puanları
53
Dün relapse olmuştum bugün 1. günüm. Hata yaptığım noktaları bilip yinede aynı hataya düşmeye ne denir? Salaklık, aptallık, inançsızlık gibi birçok yakıştırma yapılabilir. Konuya giripte bu mesajı gördüysen ne halde olduğumu bilmek ister misin? Bitik haldeyim. Belki fiziksel olarak değil ama ruhumun çekildiğini hissedebiliyorum. Kendime verdiğim sözleri 1 günde bozduğum oldu. Ettiğim yeminleri artık tutamıyorum. Bütün arkadaşlarımı kaybettim, ailemle anlaşamıyorum. Sürekli diken üstünde bir psikolojim var her an haksız yere birine patlayacak gibiyim. O kadar fazla dopamine maruz kaldım ki artık saatlerce video izleyip haz alabiliyorum. Artık duygularımı kontrol edemeyecek haldeyim, mesela üzülmem gerek üzülemiyorum, kızmam gerek kızamıyorum. Derslerime odaklanamıyorum, kitap okuyamıyorum. Ek sıkıntılı dönemlerimde bile kitap okuyan birisiydim saatlerce boş vaktim var hiçbir şey yapamıyorum. Peki neden hala pmo yapıyorsun AntiRelapse? Çünkü yeterince inancım yok, özgüvenim yok. Dört duvar arasında sadece oyun, yemek, pmo, uyku dörtlüsünde "yaşıyorum". En son ne zaman dışarı çıktım hatırlamıyorum. En son ne zaman karşı cins birisiyle konuştum bilmiyorum. Beynimin istediği tek şey dopamin açığını kapatmak için daha çok pmo.

Belki mantıklı gelmeyecek ama ancak bu foruma girip başarı hikayelerini okuduktan sonra bir miktar kendime gelebiliyorum. Başka insanların başarısında kendimi görüyorum buna eziklik mi denir motivasyon mu onu da bilmiyorum hiçbişey bilmiyorum ulan ben :(. Günlük işlerimi yapamaz hale geldim. Hayallerimin okulunu ve bölümünü kazandım ve sevemiyorum. Daha doğrusu hiçbir şeyi sevemiyorum. Pmo beynimi öyle bir dağıttı ki mantıklı karar alamıyorum. Sadece pmo değil bazı durumlardan dolayı da bu hale geldim ama dönüp dolaşıp bütün suçu pmo ya atmak istiyorum çünkü her zaman baş düşmanım oldu her taşın altından pmo illeti çıktı. Kötü bir durumda mıyım? Evet. Düzeltebilecek miyim? Tabiki de. Sadece biraz zaman, biraz sabır ve birazda eski mücadeleci ruhum olması gerek. Her defasında foruma girip relapse oldum deyip ağlamakta insanın olan iki gram özgüvenini de bitiriyormuş onu anladım :). Peki neden yazdım o kadar? Çünkü günün birinde buraya bir mezuniyet yazısı yazacağım ve diyeceğim ki bakın bu kadar *oktan bir durumdan çıkıp mezun olmuşsam sen neden başaramayasın ki? Daha 1. günden mezuniyet yazımın bitişini yazdım be forum belkide o kadar ölmemişimdir :D.
 
  • Beğeni
Tepkiler: Eff

Torres

Deneyimli Üye
Katılım
19 Kas 2020
Mesajlar
102
Tepki puanı
324
Puanları
91
Dün relapse olmuştum bugün 1. günüm. Hata yaptığım noktaları bilip yinede aynı hataya düşmeye ne denir? Salaklık, aptallık, inançsızlık gibi birçok yakıştırma yapılabilir. Konuya giripte bu mesajı gördüysen ne halde olduğumu bilmek ister misin? Bitik haldeyim. Belki fiziksel olarak değil ama ruhumun çekildiğini hissedebiliyorum. Kendime verdiğim sözleri 1 günde bozduğum oldu. Ettiğim yeminleri artık tutamıyorum. Bütün arkadaşlarımı kaybettim, ailemle anlaşamıyorum. Sürekli diken üstünde bir psikolojim var her an haksız yere birine patlayacak gibiyim. O kadar fazla dopamine maruz kaldım ki artık saatlerce video izleyip haz alabiliyorum. Artık duygularımı kontrol edemeyecek haldeyim, mesela üzülmem gerek üzülemiyorum, kızmam gerek kızamıyorum. Derslerime odaklanamıyorum, kitap okuyamıyorum. Ek sıkıntılı dönemlerimde bile kitap okuyan birisiydim saatlerce boş vaktim var hiçbir şey yapamıyorum. Peki neden hala pmo yapıyorsun AntiRelapse? Çünkü yeterince inancım yok, özgüvenim yok. Dört duvar arasında sadece oyun, yemek, pmo, uyku dörtlüsünde "yaşıyorum". En son ne zaman dışarı çıktım hatırlamıyorum. En son ne zaman karşı cins birisiyle konuştum bilmiyorum. Beynimin istediği tek şey dopamin açığını kapatmak için daha çok pmo.

Belki mantıklı gelmeyecek ama ancak bu foruma girip başarı hikayelerini okuduktan sonra bir miktar kendime gelebiliyorum. Başka insanların başarısında kendimi görüyorum buna eziklik mi denir motivasyon mu onu da bilmiyorum hiçbişey bilmiyorum ulan ben :(. Günlük işlerimi yapamaz hale geldim. Hayallerimin okulunu ve bölümünü kazandım ve sevemiyorum. Daha doğrusu hiçbir şeyi sevemiyorum. Pmo beynimi öyle bir dağıttı ki mantıklı karar alamıyorum. Sadece pmo değil bazı durumlardan dolayı da bu hale geldim ama dönüp dolaşıp bütün suçu pmo ya atmak istiyorum çünkü her zaman baş düşmanım oldu her taşın altından pmo illeti çıktı. Kötü bir durumda mıyım? Evet. Düzeltebilecek miyim? Tabiki de. Sadece biraz zaman, biraz sabır ve birazda eski mücadeleci ruhum olması gerek. Her defasında foruma girip relapse oldum deyip ağlamakta insanın olan iki gram özgüvenini de bitiriyormuş onu anladım :). Peki neden yazdım o kadar? Çünkü günün birinde buraya bir mezuniyet yazısı yazacağım ve diyeceğim ki bakın bu kadar *oktan bir durumdan çıkıp mezun olmuşsam sen neden başaramayasın ki? Daha 1. günden mezuniyet yazımın bitişini yazdım be forum belkide o kadar ölmemişimdir :D.
Dostum Sinan Cananı takip et beyin ile ilgili güzel çalışmaları var youtubede açıkbeyin diye arat bulursun bu süreçte sana iyi gelecektir
 

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Katılım
9 Kas 2020
Mesajlar
106
Tepki puanı
164
Puanları
53
Nofap günlüklerimi bilgisayarda tutuyordum ancak silmişim hepsini :'). Baya faydasını görüyordum aslında, nasıl sildim hatırlamıyorum. Neyse zaten günlükler gittikçe daha kötüye gidiyordu artık önemi yok. En son geçen sene pmo yu bu kadar kafama takmamıştım sözde sınav senem olduğu için birde nofap "stresine" girmemeyim diyerekten nofapı rafa kaldırmıştım aynı hatayı final haftasındada yaptım ?.

Eğer önemli bir işim var nofapı erteleyeyim diyorsanız benim düştüğüm tuzağa düşersiniz, yapmayın. Bugün relapse oldum ancak bu düşünce epeydir aklımda vardı fasa fiso süreç oldu gram faydası yok. Herkesin işin suyunu çıkarttığı bi nokta var kimisi arkadaş ortamına girince, kimisi yalnız kalınca vs. benim için bu geçen sene sınav dönemindeydi ve hatırladığım kadarıyla günlüğümde sık sık hatırlatıyordum kendime tekrar o günlere dönme diye ama sanırım başaramadım. Pmo sıklığı epey arttı 2 güne 1 benim için rekor bazen gün içinde 2 kez relapse olduğumu bilirim (oha). Kendi gözlerimin önünde kendi kendimi ağır bağımlı biri haline getirdim inanılmaz.

Yatarken kalkarken sürekli aklımda fantaziler var saatlerce ilgimi çekecek videolar arasında geziyorum hem zaman hem enerji kaybı. Şuan spor da yapamadığım için gün içinde en ufak enerji artışı aklıma pmo yu getiriyor oyun-film bir miktar erteletiyor ancak kaçınılmaz sondan kaçamıyorum. Üniversitelerin açılmasının benim için büyük faydası dokunurdu çevremden gözlemlediğim kadarıyla herhangi bir bağımlılığın çözülmesinde yenilik ve çevrenin yadsınamaz bir etkisi var. Bakalım daha ne kadar devam edebileceğiz.
 

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
1,095
Tepki puanı
2,961
Puanları
180
Nofap günlüklerimi bilgisayarda tutuyordum ancak silmişim hepsini :'). Baya faydasını görüyordum aslında, nasıl sildim hatırlamıyorum. Neyse zaten günlükler gittikçe daha kötüye gidiyordu artık önemi yok. En son geçen sene pmo yu bu kadar kafama takmamıştım sözde sınav senem olduğu için birde nofap "stresine" girmemeyim diyerekten nofapı rafa kaldırmıştım aynı hatayı final haftasındada yaptım ?.

Eğer önemli bir işim var nofapı erteleyeyim diyorsanız benim düştüğüm tuzağa düşersiniz, yapmayın. Bugün relapse oldum ancak bu düşünce epeydir aklımda vardı fasa fiso süreç oldu gram faydası yok. Herkesin işin suyunu çıkarttığı bi nokta var kimisi arkadaş ortamına girince, kimisi yalnız kalınca vs. benim için bu geçen sene sınav dönemindeydi ve hatırladığım kadarıyla günlüğümde sık sık hatırlatıyordum kendime tekrar o günlere dönme diye ama sanırım başaramadım. Pmo sıklığı epey arttı 2 güne 1 benim için rekor bazen gün içinde 2 kez relapse olduğumu bilirim (oha). Kendi gözlerimin önünde kendi kendimi ağır bağımlı biri haline getirdim inanılmaz.

Yatarken kalkarken sürekli aklımda fantaziler var saatlerce ilgimi çekecek videolar arasında geziyorum hem zaman hem enerji kaybı. Şuan spor da yapamadığım için gün içinde en ufak enerji artışı aklıma pmo yu getiriyor oyun-film bir miktar erteletiyor ancak kaçınılmaz sondan kaçamıyorum. Üniversitelerin açılmasının benim için büyük faydası dokunurdu çevremden gözlemlediğim kadarıyla herhangi bir bağımlılığın çözülmesinde yenilik ve çevrenin yadsınamaz bir etkisi var. Bakalım daha ne kadar devam edebileceğiz.

Sana verdiği, vermeye devam ettiği bu kadar zararın farkındasın, neden hiçbirşey yapmıyorsun ? Başlamak, düzelmek için kendine inancın olsun. Bu pis alışkanlık akışına bırakınca kendi kendine gitmeyecek.
 

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Katılım
9 Kas 2020
Mesajlar
106
Tepki puanı
164
Puanları
53
Bir kereden bir şey olurmu? Kesinlikle evet! Sadece bir kere dediğim şeyler birikip karşımda dağ gibi duruyor.

Yaklaşık 5 aydır konumu güncellemedim çünkü psikolojik ve bazı sebeplerden ötürü kötü haldeydim hem maddi hem manevi olarak. Önce okulla ilgili sıkıntılar baş gösterdi ardından ailevi sorunlar ve bölüm canavarı olarak da sağlık sorunları. Gerçekten kabusu yaşadım. Bu zaman içerisinde nofap düşünebileceğim son şeydi ancak şimdi kendimi epey toparladım. Arada birkaç pürüz olsa da nofap ve kişisel gelişime zaman ve motivasyon ayırabilecek kadar düzeldiğimi düşünüyorum bunu zaman gösterecek.

Günlük veya not almadığım için bahsettiğim 5 ayın nasıl geçtiğini tam hatırlayamıyorum. Olaylar o kadar ard arda geldi ki bir ara zaman algım bile değişmişti. Ancak yakın bir zaman öncesine kadar neredeyse her gün pmo yaptığımı hatırlıyorum. Battı balık yan gider hesabı bir işe başlamadan önce (önemli-önemsiz farketmez) dopamin için pmo yapıyordum ve yanlış olduğunu bildiğim için 2x kötü etkiledi bu durum.

Tekrardan eski güzel günlerime dönmek için planlarım var ve bu bağımlılığı bırakmak listede en üst sırada. Günlük tutmak ilk haftalar için oldukça önemli bu yüzden her gün buraya gelip birkaç parça yaptıklarımı yazmaya çalışacağım. Umarım "bir kez daha" tuzağına düşmem.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst