Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

1 Haftalık Dopamin Detoksu Deneyi

• Konuyu başlatan Ted Mosby
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T

Ted Mosby

Misafir
Merhaba arkadaşlar eskiden forumda aktiftim ancak bir süredir foruma hiç uğramadım ve forumda çok fazla dini tartışma döndüğünü gördüm. Bu forum bence Türkiye'deki forumlar arasında en kaliteli kitleye sahip forumlardan birisi bu yüzden bu forumun amacından sapmasını hiç istemiyorum. Aktif olarak kişisel gelişim adına başlıklar oluşturacağım artık, çünkü ancak bu şekilde forumun amacından sapmamasını sağlayabiliriz. Bu noktada forum yönetiminden de bir ricam olacak. Dini tartışmalar konusundaki kuralların daha da sertleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Dikkate alırsanız sevinirim.

İlk başlığım da kendimi bir challenge'a sokacağım ve 1 hafta boyunca dopamin detoksu uygulayacağım. Son zamanlarda çok fazla tembellik yaptığımı fark ettim bu yüzden dopamin detoksunu denemenin iyi bir fırsat olduğunu düşündüm. Üniversitede hazırlık okuyorum ancak YKS'de 12.sınıf 2.dönem konularının kalkmasından dolayı kendimi yeniden denemek istedim.

Dopamin detoksu süresi boyunca aşağıda yazdığım şeyleri yapmak zorundayım:
  1. YKS çalışmak
  2. Online derslere katılmak
  3. İngilizce çalışmak(Reading, writing, listening, speaking, grammar)
  4. Günde 15 dk egzersiz yapmak(Kardiyo)
  5. Her gün kitap okumak
Bunlar başlıca görevlerim. Sonrasında tembellik yapma ihtimalimi en aza indirmek adına telefonumdan sosyal medya uygulamalarını sildim ve whatsapp, youtube, chrome gibi uygulamalara da zaman sınırlayıcı koydum. Ayrıca Kahramanmaraş depreminin olmasından beri uyku düzenim bayağı bozuldu bunu da bu 1 haftalık süreçte düzene sokmak istiyorum. Ayrıca şeker tüketimimi de sıfıra indireceğim.

Yan hedefler:
  1. Süreç içerisinde "Jules Payot - İrade Terbiyesi" kitabını bitirmeyi ve "Sam Horn - 30 Adımda Özgüven" kitabının da ilk 7 günlük aşamalarını tamamlamak istiyorum.
  2. Sağlıklı beslenmek istiyorum.
  3. Uyku düzenimi yeniden kurmak istiyorum.
  4. Her gün sabah soğuk duş almak istiyorum.
Bu süreci başarıya ulaştırabilmem için çok iyi bir zaman yönetimine ve çok iyi bir irade kontrolüne ihtiyacım var. Bu 1 haftalık sürecin disiplin, irade, verimlilik noktasında gerçekten işe yarayacağını düşünüyorum.

Süreç İçerisinde Yasak Olan Şeyler:
  • Sosyal medyada vakit geçirmek
  • Abur cubur, fast food yemek
  • Youtube'daki yararlı videolar dışındaki videolar
  • Müzik dinlemek(Klasik müzik hariç)
Günlük bütün sorumluluklarımı yerine getirdikten sonra abartmadan film-dizi izlemek için kendime izin veriyorum. Yani böyle oturup 1 sezon dizi izlemek veya bir filmin bütün serilerini izlemek gibi şeyler yasak.

Biliyorum normalde dopamin detoksunda dopamin salgılanmasına sebep olacak en ufak şey bile yasaklıdır. Ancak bunu tamamlayabileceğimi çok düşünmüyorum. Yine de ciddi manada kendimi zorlamış olacağım.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Wise

Ancient Wise
Merhaba arkadaşlar eskiden forumda aktiftim ancak bir süredir foruma hiç uğramadım ve forumda çok fazla dini tartışma döndüğünü gördüm. Bu forum bence Türkiye'deki forumlar arasında en kaliteli kitleye sahip forumlardan birisi bu yüzden bu forumun amacından sapmasını hiç istemiyorum. Aktif olarak kişisel gelişim adına başlıklar oluşturacağım artık, çünkü ancak bu şekilde forumun amacından sapmamasını sağlayabiliriz. Bu noktada forum yönetiminden de bir ricam olacak. Dini tartışmalar konusundaki kuralların daha da sertleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Dikkate alırsanız sevinirim.
Aynı şekilde düşünüyorum. Teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6