Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

1 Haftalık Dopamin Detoksu

Sizce ben 1 haftalık bunlardan uzak durabilecek miyim

• Evet yaparsın

Oy: 8 66.7%
  • Hayır taviz verecek gibisin

Oy: 2 16.7%
  • Bilmiyorum

Oy: 2 16.7%

• Kullanılan toplam oy
    12
  • Anket kapatılmış .

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Normalde günlük tutmaya didik didik yasamaya karşıyım ancak bu sefer böyle bir temizliğe ihtiyacım var. Beyhan Budak in dopamin detoksu videosunu koymaya gerek yok çoğunuz biliyorsunuz bilmeyen açsın baksın. Sadece 1 haftalık yapacağım.
Hızlı dopamin artışı yapan şeylerden uzak duracağım.
Bunlar:
Paketli gıdanın her türlüsü
sevdiğim şarkılar
Film dizi
Sosyal medya
Pmo
Kahve çay (2 bardaktan fazla içme)
Unuttuğum bir dopamin kaynağı var mi?

1 hafta boyunca acı çekmeye gönüllüyüm. Tabiki bir haftada düzelme olmayabilir ama ben 1 hafta dopamini dibe vursam bile dengem için iyi gelecek. Mutsuz olunca mutlu olmaya çalışmayacak işime gücüme bakacağım.

Son düzenleme:

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Bugün tatlı yedim karşı koyamadım arkadaşlar ama dopamin detoksum devam ediyor birazcık dopaminden zarar gelmez ??? onun haricinde iyi bir gündü.

1.gün raporu: kahveye karşı konuldu ama tatlı yenildi

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
2.gün raporu: çok az müzik dinledim. Müzik dinlememek çok zordu benim için. Cok az tatlı yedim cok da zevk almadım dopamine zarar vermez ? böyle diyerek süreci kötü etmiş gibi hissetmiyorum. Benim gibi olun vicdan azabı duymayın her şeyden.
(Şekeri bıraktım diyip tatlıları götürdüm ya )?

falanso

Mars Yolcusu
Güzel güzel devam et :) Hatta sen şunu 1 hafta yaptıktan sonra 3 hafta daha yapıp bence 1 aya tamamla. Orada sadece müzik ve film/dizi biraz istisnaya girebilir onun dışında epey yararlı. Ben 1 aydır sosyal medya kullanmıyorum ondan önce 2 hafta kullanmayıp çok verim almıştım ve geri döndüğümde 1 ay sosyal medya kullandıktan sonra tekrar zararlarını görmeye başlamıştım bunun üzerine de bir karar alarak sosyal medyayı olası bir durum olmadığı sürece hayatımdan tamamen çıkarmaya karar verdim. Birde senden Sosyal İkilem adlı belgeseli izlemeni istiyorum, belgesel netflix yapımı ama sosyal medyanın insanlar üzerindeki etkisini ve sosyal medya şirketlerinin insanları nasıl içine çektiklerini, insanları nasıl pazarladıklarını ve insanlardan en iyi şekilde yararlanarak onları nasıl tuzağa düşürüp para kazandıklarını açıklıyor. Belgeselde konuşanlar arasında Instagram, Facebook, Snapchat gibi bir çok uygulamanın kurulmasında büyük rol üstlenip sonra istifa eden bir çok kişi var. Hayatınızda size zararlı olabilecek her şeyi teker teker çıkarın. Bir şeylere bağımlı kalıp ufak zevklerle yaşamak yerine bir şeylere bağımlı olmadan daha fazla zevk alacaksınız :)

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Güzel güzel devam et :) Hatta sen şunu 1 hafta yaptıktan sonra 3 hafta daha yapıp bence 1 aya tamamla. Orada sadece müzik ve film/dizi biraz istisnaya girebilir onun dışında epey yararlı. Ben 1 aydır sosyal medya kullanmıyorum ondan önce 2 hafta kullanmayıp çok verim almıştım ve geri döndüğümde 1 ay sosyal medya kullandıktan sonra tekrar zararlarını görmeye başlamıştım bunun üzerine de bir karar alarak sosyal medyayı olası bir durum olmadığı sürece hayatımdan tamamen çıkarmaya karar verdim. Birde senden Sosyal İkilem adlı belgeseli izlemeni istiyorum, belgesel netflix yapımı ama sosyal medyanın insanlar üzerindeki etkisini ve sosyal medya şirketlerinin insanları nasıl içine çektiklerini, insanları nasıl pazarladıklarını ve insanlardan en iyi şekilde yararlanarak onları nasıl tuzağa düşürüp para kazandıklarını açıklıyor. Belgeselde konuşanlar arasında Instagram, Facebook, Snapchat gibi bir çok uygulamanın kurulmasında büyük rol üstlenip sonra istifa eden bir çok kişi var. Hayatınızda size zararlı olabilecek her şeyi teker teker çıkarın. Bir şeylere bağımlı kalıp ufak zevklerle yaşamak yerine bir şeylere bağımlı olmadan daha fazla zevk alacaksınız :)
Güzel yanıtın için teşekkür ederim ancak bunların çoğundan taviz verdim.? Cok üzülmedim sadece dopamin detoksumu yapamamış oldum. Yapsam daha iyi olacaktı. Bunların hepsine aynı anda uymak biraz zor. İllaki birisi tatlı veriyor yemeden olmuyor. Açıp film izledim canım çok sıkılmıştı. sosyal medyaya göz attım. Müzik az dinledim. Temizlik için iyi uyum sağlamalıydim ama olmadı. İzole bir hayatımız yok sağlam bir irade gerekiyor. Yine de başarısızlık olarak görmüyorum önemli olan denemekti. Yine denerim. Tavsiyelerin için teşekkür ederim :)

falanso

Mars Yolcusu
Güzel yanıtın için teşekkür ederim ancak bunların çoğundan taviz verdim.? Cok üzülmedim sadece dopamin detoksumu yapamamış oldum. Yapsam daha iyi olacaktı. Bunların hepsine aynı anda uymak biraz zor. İllaki birisi tatlı veriyor yemeden olmuyor. Açıp film izledim canım çok sıkılmıştı. sosyal medyaya göz attım. Müzik az dinledim. Temizlik için iyi uyum sağlamalıydim ama olmadı. İzole bir hayatımız yok sağlam bir irade gerekiyor. Yine de başarısızlık olarak görmüyorum önemli olan denemekti. Yine denerim. Tavsiyelerin için teşekkür ederim :)
Hepsini bir anda kesmeye çalışma bunu bir pastanın dilimi gibi düşün dilimlerini teker teker ye. Örnek veriyorum PMO dan uzak duran birisinin bana göre ilk 3 hafta sosyal medya kullanmaması lazım sebebi ise sosyal medyada sizi PMO ya teşvik edecek bir sürü içerik bulunmaktadır. Müzik ve film/dizi konusuna da gelecek olursak da vakit kaybı içeriklerden uzak durduğunuz sürece film ve dizininin bir zararı olmaz. Her şeyi planla yavaş yavaş kes bir anda değil.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6