Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

1 Sene boyunca "Hard-mode NoFap" Yapmak

wissensdurst

Ay Yolcusu
Evet arkadaşlar geçenlerde bir youtube videosundan neverfap oluşumunu gördüm.Kendimde bir yıldır hard mod nofap yaptığım için bu illeten kurtulmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmak ve bilinçlendirmek amaçlı çok kişisel olmadıkça sorularınızı cevaplamaya çalışacağım.Gün içinde aktif olamıyorum.Bu yüzden sorularınızı akşamları da cevaplayabilirim. ?

wissensdurst

Ay Yolcusu
Sorular belli ama bırakamıyoruz senin önerin nedir.
Benim tavsiyem öncelikle mastürbasyon aniden bırakmak,tamamen onu unutmak ve asla gün saymamaktır.Çünkü gün saydıkça hergün kendine mastürbasyonu hatırlatıyorsun.Fakat şöyle bir şey var boş kaldığın her an, beynin kolay dopamin bulmak için seni mastürbasyona yapmaya yöneltecektir.Buna mâhal vermemek için o boş zamanını yeni hobilerle,alışkanlıklarla doldurman lazım.Alışkanlıklara örneğin:gitar çalmak,photoshop-after effect gibi programlar öğrenmek,kitap okumak(bunu aşırı tavsiye ediyorum),yemek yapmayı öğrenmek vs.
İlk başlarda bu yeni şeyler sıkıcı gelecektir.Çünkü beynindeki dopamin reseptörleri ,aşırı dopamin salgılanmasından dolayı belli bir bölümünü kapatır ve eskiye oranla daha az dopaminle beynin mutlu olmasını anlaması gerekecektir.Bu süreç yaklaşık 3 ay sürecektir.Neden 3 ay olduğunu öğrenmek için izleyebilirsin.
Bu süreci bozmamamın diğer bir sebebi de kafamda güçlü bir hedef veya korku olmasıydı.Kendi kafamdaki korkum, mastürbasyonun zihnimize olan zararlarını (örneğin:aşırı dikkat dağınıklığı ve zihnimizin kimyasını bozarak anksiyete oluşmasına katkıda bulunması gibi) öğrenmem ve her Allahın günü kendime bunlara sürekli tekrar etmemdi.Kısaca önerilerim bu şekilde.

wissensdurst

Ay Yolcusu
Tebrik ederim kendinde gördüğün etkiler ve değişiklikler nedir?
Kendimde gördüğüm en büyük değişim sabahları zerre yorgunluk ve bitkinlik olmadan enerji dolu bir şekilde uyanmak oldu.Özellikle güne erken başlamak istiyorsanız kesinlikle bırakmalısınız.Ayrıca odaklanma problemim kalmadı diyebilirim.Sivilcelerimin hepsi yok oldu.Özgüvenimde eskiye oranla gerçekten gerçekten ciddi bir yükselme yaşadım.Bunun bir sebebide nofap sonucu oluşan boş zamanda kendimi geliştirmeye odaklanmış olmamdı.Boş zamanın önemini erken yaşlarda kavramak çok ama çok önemli.Ayrıca boş zamanda neler yaptın derseniz, yazılımda kendimi geliştirmek, her gün kitap okumak gibi birçok faydalı alışkanlıklar ve gitar çalmak gibi farklı hobiler edindim.
Arkadaşlar şunu unutmayın, geleceğimiz aslında 18-25 yaş arası yaptıklarımızla ve edindiğimiz alışkanlıklarla şekilleniyor. ?

tıpçı

Yeni Fapstronot
Evet arkadaşlar geçenlerde bir youtube videosundan neverfap oluşumunu gördüm.Kendimde bir yıldır hard mod nofap yaptığım için bu illeten kurtulmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmak ve bilinçlendirmek amaçlı çok kişisel olmadıkça sorularınızı cevaplamaya çalışacağım.Gün içinde aktif olamıyorum.Bu yüzden sorularınızı akşamları da cevaplayabilirim. ?
kriz anlarında ne yapmalıyız?
hangi aralıklardan sonra bırakmak kolay geliyor?

wissensdurst

Ay Yolcusu
Günler arası ruh halini hatırlıyorsan yazabilir misin?
ör- 0-30 arası normal 30-90 arası depresif vb.
Ruh halim hatırladığım kadarıyla ilk 1 ay boyunca melankolik,suçlu ve depresifti.Çünkü mastürbasyonun etkisiyle insan bir eziklik(aşağılık) kompleksine giriyor.
Bu aylarda çok önemli bir eşik var:Belkide bu illetten uzaklaşmak istediğinin farkında ama nofap'ı bırakıyor eskiye dönüyor ve kendine olan saygısını iyice kaybediyor.Kısır döngü içinde mahvoluyor.
Fakat 1-2 ay sabrederseniz kesinlikle kendinizdeki değişimi hafifte olsa hissedersiniz.Nasıl bir değişim peki bu ?
Şöyle ki enerjiniz yerine gelecektir.Tabi enerjinizin yerine gelmesi şeker,uyku düzeni vs. çok ilişkili.Bir nevi üçlü saç ayağı gibi:uyku düzeni-şeker-mastürbasyon.
Devam edersek, 3.5-4 ay arasında biraz daha sakindim ve normal bir ruh haline dönmüş hayattan zevk almaya başlamıştım.
Sonraki aylarda ise vücudum hormanal dengemin oturması ve nofap'ın etkisiyle aşırı enerjik hissediyordum.
4+ ay'dan itibaren ruh halim tamamen düzeldi ve içimdeki sular duruldu diyebilirim (normal hayattaki stres vs. hariç).Bu ay'dan itibaren herhangi bir yoksunluk hissi hissetmedim.Süreç zaten gittikçe kolaylaşıyor. ?

wissensdurst

Ay Yolcusu
kriz anlarında ne yapmalıyız?
hangi aralıklardan sonra bırakmak kolay geliyor?
Evet bu soru gerçekten önemli.Çünkü her şey yolundayken NoFap'a başlayabiliriz.Asıl mesele kriz anlarını yönetebilmekte.
Kendi yöntemimi söyleyeyim belki sizde de işe yarabilir.Kriz anlarına girmemek için kesinlikle, asla ve kata uygunsuz videolar izlememen gerekiyor. Ve hayatından tamamen çıkarman gerekiyor.Fakat bu süreci yaşadığım için biri bunları bana yazsaydı demesi kolay derdim.Bu yüzden özellikle vurgulamak istediğim nokta şu kafanızda NoFap'a devam etmek için güzel bir hedef ve korkunç bir sonuç olması lazım.
Benim için güzel hedef zihnimi ve kapasitemi kullanmak,aşağılık kompleksinden kurtulmak, insanların gözlerinin içine bakabilmekti.
Korkunç sonucum ise bazı kitaplarda okuduğum kendimde yaşayacağım dini-itikati tehlikeler ve hayattaki potansiyelimi mahvetmekti.Bence insan sadece cenneti değil cehennemide düşleyebilmeli böyle illet bir alışkanlıktan kurtulmak için.
2. soruna gelirsem:Bir alışkanlıktan tamamen kurtulup beynin eski haline dönmesi ortalama 3-4 ay sürüyor.İlk aylarda dediğim gibi müstehcen videoları hiç izlemezsen 3 ay sonra bırakmak çok kolaylaşıyor.Bende de aynen böyle oldu.Son bir şey günümüz dünyasında bize sürekli cinsellik pompalanacak bu yüzden instagram gibi uygulamalarda, cinsel içerikli şeylerden profillerini arındır.Ve sürekli kendine cennet ve cehnennemini hatırlat.
Olayın ciddiyetini kavramak amaçlı tekrardan bırakıyorum.?

wissensdurst

Ay Yolcusu
Rüyalanma tablonu bizimle paylaşır mısın? Bu bilgileri üyelerimiz gördükçe motive olacaktır. Teşekkürler
Malesef bunları bir yere not almadım.Ama 1 yıl içinde en fazla 5-6 kere olmuştur.Daha önceki mesajlarda da bahsettiğim gibi eğer cinsel içerikli her türlü şeyden kendinizi soyutlarsanız hem uyarılma hem de rüyalanma sayınızda az olacaktır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6