Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

1 Senede Tıp Kazanılır Mı

zerotohero

Yeni Fapstronot
Selam beyler, öncelikle bu sene de kalırsam 2.mezun senem yani seneye ile birlikte sınava 3. girişim olacak. Her neyse konu başlığında belirttiğim gibi bu sene nedense tıp fakültesine aşırı ilgim artti ve cok istiyorum nedense fakat sınava az kaldığı için bu kadar sürede mümkün değil bunu yapmak. Kısacası ben 2 senedir adam gibi calismamis bos bos gezen bi tiptim fakat bu seneden itibaren tıp fakültesini kazanmak istiyorum sizce mümkün müdür ?

M

Mastku

Misafir
Gayet mümkün dostum. Yazın tyt'yi bitir ondan sonra ayt biter daha zamanın dahi artabilir... Kendine güven ?

Targetlock

Deneyimli Üye
Selam beyler, öncelikle bu sene de kalırsam 2.mezun senem yani seneye ile birlikte sınava 3. girişim olacak. Her neyse konu başlığında belirttiğim gibi bu sene nedense tıp fakültesine aşırı ilgim artti ve cok istiyorum nedense fakat sınava az kaldığı için bu kadar sürede mümkün değil bunu yapmak. Kısacası ben 2 senedir adam gibi calismamis bos bos gezen bi tiptim fakat bu seneden itibaren tıp fakültesini kazanmak istiyorum sizce mümkün müdür ?
4. Senemde kazandım. Netlerine bağlı

Mertw

Yeni Fapstronot
"Teorik olarak mümkün olan her şey, teknik zorlukları ne olursa olsun, eğer yeterince arzulanırsa, pratik olarak elde edilecektir." Gerçekten çok istersen ve matematiksel olarak mümkünse kesinlikle kazanırsın. Bolca araştır tıp isteyen diğer insanlar nasıl çalışmış neye önem vermiş bunları göz önünde bulundurarak plan yap harekete geç.

zerotohero

Yeni Fapstronot
Tabi ki de mümkün ben de senin gibiyim sınava 2. Girişim olacak, şuan ki netlerimle galiba 100 bin ile 150 bin arası gelicek ( tyt 60 ayt 30 netlerdeyim) geçen sene barajı geçememiştim. Benim bu sene tek pişmanlığım yazın matematik temeli atmamak oldu sana tavsiyem yazın mutlaka bir temel atmalik kitap bitir. Geçen sene Türkçe'den 3-4 net yapmıştım şuanda bu dönemlerde 30 un altına nadir düşünüyorum sebebi de 1 yıldır her gün paragraf çözmem, benim de hedefim 100 bin ama belki de bu puanı alırsam bir sene daha hazırlanabilirim ben de diş istiyorum velhasıl istersen ve çabalarsan başarırsın!
Peki şey soracağım ne kadar calistin bu sene veya çalışmana kaç puan verirsin 10 üzerinden ?

surec

Merkür Yolcusu
Hocam ben şuan 2.mezunum piskolojisi çok zor oluyor

zerotohero

Yeni Fapstronot
4. Senemde kazandım. Netlerine bağlı

Ben dershaneye gitmedim evden hazırlandım, temmuzdan dan beri ders çalışıyorum. Instagram,Twitter,tıktok(ztn kullanmıyorum),vs sosyal medyaları kapattım hâlâda girmiyorum hiçbirine, YouTube de aboneliklerimin hepsi hocalar hiç komik videolar yok, bütün lise arkadaşlarimin numarasını sildim hiçbiri umrumda değil kötü insanlar oldukları için değil, ben yeni bir hayata başladığım için, bir şeylerin değişmesini istiyorum, sınavdan sonra belki gorusurum onlarla yani senin anlayacağın ben bu sene hep ders çalıştım. Hiç bir sosyal aktivitetem olmadı, nadirdir belki ama değdi mi dersen değdi netlerim yükseldi. Diş kazanagimi bilsem 1 sene bile buna katlanırım son olarak çalışmama 10 üzerinden 9 veriyorum.
Reis peki 30 lu ayt netlerinde niye takıldın sence yeteri kadar mı calismadin

surec

Merkür Yolcusu
Aslında benim ilk mezun senesi gibi olacak hatta ilk sınava girişim gibi olacak cünkü hic calismadim derse desem yeridir. Kısacası sfıırdan alacam.
Hocam ondan değil yaşıtların hatta küçüklerin üniversiteye gidince insan çok kötü hisediyor 2.senende kazandın diyelim üniversiteye gittiğinde azınlık oluyorsun ben senin yerinde olsam neresi gelse yazardım ben 2 kere mezun kalmış biri olarak hayatımın en depresif yılıydı diyebilirim bir yer tutmuyorsa da bir işe gir çalış para kazan zaten hiç ders çalışma geçmişin yoksa birden 6 saat çalışamazşın 5-6 ay iş ile birlikte ders de çalış ben senin yerinde olsam böyle yapardım

MİKE

Mezun
Ben ilk senemde 2.8 yaptım. Gayet mümkün ama süreç yalnızca çalışmakla başarılı olmuyor . Sorumluluk alman lazım ve yetişkin olmaya başlaman lazım kitaplar oku yıl boyunca , sürekli nasıl daha iyi olur sorusunu sor ve araştır tabi istiyorsan bunlar mümkün. Eğer kararsızım ne yapacağım bilmiyorum diyorsan yine sınava girip kafanı bulandırmaya gerek yok kendine düşünme süresi yarat bu sürede de git bir yerlerde çalış ki hayat hakkında düşünebilmen için malzeme yaratasın kendine. Anlayacağın aman kim ne der , annem kızar , abim güler demeden şapkanı önüne koy ve de ki lan ben ne yapacağım ? Ailenin senin için karar almasına izin verme tabi ki fikirlerini değerlendir ama geminin başına senin geçmen ve yapıyı senin kurman lazım ancak böyle güvenebilirsin kendine . Cesur kararlar al ve yola koyul. Ayrıca çok fazla teorik kısımda boğulma. Nasıl daha iyi olur sorusunun tek sıkıntısı bu olabilir. Yola çık yolda öğrenirsin. Denetleme ve optimizasyon mekanizmanı kurduktan sonra Allah gelse ... ÖH ÖH pardon kim gelirse gelsin seni durduramaz :)

zerotohero

Yeni Fapstronot
Hocam ondan değil yaşıtların hatta küçüklerin üniversiteye gidince insan çok kötü hisediyor 2.senende kazandın diyelim üniversiteye gittiğinde azınlık oluyorsun ben senin yerinde olsam neresi gelse yazardım ben 2 kere mezun kalmış biri olarak hayatımın en depresif yılıydı diyebilirim bir yer tutmuyorsa da bir işe gir çalış para kazan zaten hiç ders çalışma geçmişin yoksa birden 6 saat çalışamazşın 5-6 ay iş ile birlikte ders de çalış ben senin yerinde olsam böyle yapardım
Bilmiyorum şu sınava girim bi en geç 2-3 hafta içinde başlıcam çalışmalara.

zerotohero

Yeni Fapstronot
Ben ilk senemde 2.8 yaptım. Gayet mümkün ama süreç yalnızca çalışmakla başarılı olmuyor . Sorumluluk alman lazım ve yetişkin olmaya başlaman lazım kitaplar oku yıl boyunca , sürekli nasıl daha iyi olur sorusunu sor ve araştır tabi istiyorsan bunlar mümkün. Eğer kararsızım ne yapacağım bilmiyorum diyorsan yine sınava girip kafanı bulandırmaya gerek yok kendine düşünme süresi yarat bu sürede de git bir yerlerde çalış ki hayat hakkında düşünebilmen için malzeme yaratasın kendine. Anlayacağın aman kim ne der , annem kızar , abim güler demeden şapkanı önüne koy ve de ki lan ben ne yapacağım ? Ailenin senin için karar almasına izin verme tabi ki fikirlerini değerlendir ama geminin başına senin geçmen ve yapıyı senin kurman lazım ancak böyle güvenebilirsin kendine . Cesur kararlar al ve yola koyul. Ayrıca çok fazla teorik kısımda boğulma. Nasıl daha iyi olur sorusunun tek sıkıntısı bu olabilir. Yola çık yolda öğrenirsin. Denetleme ve optimizasyon mekanizmanı kurduktan sonra Allah gelse ... ÖH ÖH pardon kim gelirse gelsin seni durduramaz :)
Teşekkür ederim, umarım yaparım.

zerotohero

Yeni Fapstronot
"Teorik olarak mümkün olan her şey, teknik zorlukları ne olursa olsun, eğer yeterince arzulanırsa, pratik olarak elde edilecektir." Gerçekten çok istersen ve matematiksel olarak mümkünse kesinlikle kazanırsın. Bolca araştır tıp isteyen diğer insanlar nasıl çalışmış neye önem vermiş bunları göz önünde bulundurarak plan yap harekete geç.
En geç temmuz sonu ağustos başı gibi başlıcağım bakalım bu başlığı hortlatırım seneye :D

John constantine

Mars Yolcusu
Dostum öncelikle bu tip konularda (ders) kendi yolunu araştırıp bulmanı tavsiye ederim .kendiminde ilk sene yaptığım en büyük hataydı. Başkasını dinleme kendi rotanı oluştur.Ve tabi ki kazanabilirsin kazanılmayacak birşey olsa öyle bir bölüme kimse gidemezdi .Mezun psikolojiksini üzerinden at hırsla, özveriyle çalış kazanırsın.Kazanılması oldukça basit inan bana ve sadece şunu kesinlikle tavsiye edebilirim "yayınlara ve yazarlara dikkat et" boş kaynaklara zaman ayırma. BAŞARILAR

cici panpa

Satürn Yolcusu
Web Sitesi
www.neverfapturkiye.com
kazanırsın dersek rehavete kapılacaksın olur olmaz, kazanamazsın dersek pişmanlık duyacağın bir çok olay aklına gelecek ve kendi kendini bitireceksin , dene ve gör

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6