Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

12 Ay Sonra Öleceğini Öğrenen Adam (Hikaye)

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
"Anthony Burgess" bir gün hastaneye gittiğinde beyninde tümör olduğunu ve bunun kendisini bir yıl içerisinde öldüreceğini öğrendiğinde 40 yaşındaydı... O sıralarda beş parasız bir şekildeydi ve kısa sürede dul kalacak olan eşi Lynne'e miras bırakabileceği hiçbir şeyi bulunmuyordu. Burgess aslında geçmişte hiç roman yazma tecrübesi olmamıştı; ama içinde yazar olma yeteneğinin bulunduğunun farkındaydı ama harekete hiç geçmemişti.
Böylece kararını aldıktan sonra eşine hiç değilse romanın telif haklarını bırakabilmek için daktiloya bir kağıt taktı ve ilk romanını yazmaya başladı... Yazdığının basılabileceği tabiki kesin değildi fakat aklına pek başka bir fikir gelmiyordu.

indir.jpg

"1960 Ocağı sabahıydı. Doktorum tarafından konulan tanıya göre, önümde yaşayabileceğim bir kış, bir ilkbahar ve bir yaz vardı . Yani o yıl yapraklar dökülmeye başladığı vakit ben ölmüş olacaktım..." diye ilk cümlelerine başladı...

Burgess, hızla ve telaşla muazzam bir şekilde yıl bitmeden beş buçuk roman yazmayı başarmıştı! Bunca yapıtı E.M Forster neredeyse bütün bir yaşam boyunca ancak yazabilmiş; Amerika'nın büyük yazarlarından J.D Salinger ise ancak bunun yarısını yazmayı başarabilmişti.

Ne oldu dersiniz? Ne var ki Burgess kendisine konulan vakitte ölmedi. Kanseri önce geriledi, sonra da tamamen ortadan kalktı.
Uzun ve dopdolu yazarlık yaşamında içlerinde en ünlüsü "Otomatik Portakal" olmak üzere 70'den fazla yapıt üretti. Şüphesiz, Kanserin ona vermiş olduğu ölüm hissi olmasaydı, o bu romanların birisini bile yazmayabilirdi.

Çoğumuz Anthony Burgess gibiyizdir,
aslında içimizde ortaya çıkmak için bir dış etkenin, sebebin yaratacağı acil durumu bekleyen bir büyük yetenek saklarız. Fakat önemli bir mesele içimizdeki gizli o yeteneği keşfedebildik mi, edemedik mi orada. Herkes şanslı olamayabiliyor. Ya da konfor alanında çıkmamayı tercih edebiliyor.

Hikaye Alıntıdır

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Bak gerçekten şaşırdım. Kitabı hakkında hep bir önyargım var . Popüler kültürde baya bir okunduğu için bir türlü elim gitmiyor. Şimdi bu yazıyı okuyunca bir okuma isteği geldi.

Herkesin içinde ortaya çıkmayı bekleyen başka bir kişilik var. Herhangi bir durum bunu ortaya çıkarabilir. Sıradan bir olay bile. Neverfap platformunu keşfetmem öyle olmuştu . İnternette basit bir gezinti yapıyordum sadece bir kelime gördüm; 'Neverfap'. Aradım ,o gün bugündür hayatım bir daha aynı olmadı. Çok şaşırmıştım ,değişim nasıl mümkün olabilirdi? Nasıl benim yaptığımı yapan bir sürü insan olabilirdi? Bu mümkün müydü? Çukurda yalnız değilmişim sadece ortam çok karanlık ve sessizmiş o yüzden yanımdaki insanları görmemişim.

Skull

Venüs Yolcusu
Bak gerçekten şaşırdım. Kitabı hakkında hep bir önyargım var . Popüler kültürde baya bir okunduğu için bir türlü elim gitmiyor. Şimdi bu yazıyı okuyunca bir okuma isteği geldi.

Herkesin içinde ortaya çıkmayı bekleyen başka bir kişilik var. Herhangi bir durum bunu ortaya çıkarabilir. Sıradan bir olay bile. Neverfap platformunu keşfetmem öyle olmuştu . İnternette basit bir gezinti yapıyordum sadece bir kelime gördüm; 'Neverfap'. Aradım ,o gün bugündür hayatım bir daha aynı olmadı. Çok şaşırmıştım ,değişim nasıl mümkün olabilirdi? Nasıl benim yaptığımı yapan bir sürü insan olabilirdi? Bu mümkün müydü? Çukurda yalnız değilmişim sadece ortam çok karanlık ve sessizmiş o yüzden yanımdaki insanları görmemişim.
Otomatik Portakal-ı okumanı şiddetle tavsiye ederim.

Erogluzim

Mars Yolcusu
Krizi fırsata çevirmenin en güzel yöntemi.
İnsan gerçekten umutsuzluğa kapılmasa mümkün olan her şeyi başarabilir.
Kanser tanısı ve ömür biçen doktor bizim etrafımız da ki insanlar diyebiliriz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6