Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

12 Kasım 2020 hayatımın değiştiği gün

Politikacı

Yeni Üye
Selam arkadaşlar neverfap'i uzun süredir takip ediyordum ama forumda yeniyim. Pmo resmen hayatımı mahvetti. Zamanında geniş sayılabilecek bir arkadaş çevrem vardı ve derslere hiç çalışmadan yüksek notlar alırdım. Kızlarla konuşurken zorlanmazdım çok rahattım. Ne zamanki bu illete bulaştıysam elimdeki her şeyi kaybettim. Akademik başarı 0, değil kızları kendi hemcinslerimle bile arkadaş olamıyorum. Şu andan itibaren ise bir karar verdim. Neverfap yapacağım ve bu günlüğü sizinle paylaşacağım. Bu süreci sizinle paylaşmak ve sizin desteğiniz beni daha da motive edecektir. İyi akşamlar

Saltmen

Yeni Üye
Bugün ben de yeniden başlıyorum uzun zamandır hayatım kötü geçti

Loner

Yalnız Adam
Dostum sürecini takip ediyor olacağım, başarılar.

Politikacı

Yeni Üye
Hayırlısıyla ilk günü bitirdim beyler. Zorlanmadım çünkü normalde de 2-3 günde bir yaparım. Sabah 5.15 de uyandım ve buz gibi bir duş aldım. Sonra biraz paragraf çözdüm. Ondan sonra da kendimi geliştirmek için bir belgesel izledim. Kahvaltımı yaptım ve okula gittim. Sosyalfobik birisi olduğum için okulda rahat edemem ve bu benim modumu düşürür hep. Okuldan döndükten sonra planladığıma göre dersime çalışacak ve bağlama çalmayı öğrenecektim, sonra güzel bir film izleyecektim ama bu kısımdaki hiçbir şeyi yapmadım malesef. Eve dönünce biraz boş oturdum, ne yapacağımı bilemedim ve telefona daldım. Sonra biraz ders çalışmak istediysem de hiç odaklanamadım (dikkat sorunum da var). Şunu farkettim ki telefona ya da bilgisayara daldığım zaman oluyor bu. Sanırım kendime telefon yasağı da koyacağım. Zaten beni pmo'ya bir adım daha yaklaştırıyor hep. Bu arada okuldan dönerken metrobüste kulağımda kulaklık dinlerken gerçekten müzikten keyif aldığımı hissettim. Uzun zamandır bir şeyden keyif almamıştım. etrafımdaki her şeyi boşverip keyfime bakmamla alakalıydı bu da. Bu gün tam istediğim gibi geçmemiş olsa da yarın öyle olacak.

Politikacı

Yeni Üye
Relaps oldum... Daha 4. Günde relaps olmak gerçekten çok moral bozucu. Depresif düşüncelere daldım yine. Utancımdan buraya yalan yazmayı bile düşündüm. Ama yine de vazgeçmeyeceğim. Tekrar başlıyorum...

Politikacı

Yeni Üye
Selam arkadaşlar. 10 gündür buraya yazmıyorum ama süreci bozmadım, Demeyi çok isterdim ama maalesef dün bozdum. Gece uyuyamadım ve cinsel içerikli hayalleri zihnimin içinde dolaşınca bir anlığına zayıf yakalandım. Bittikten sonra şunu düşündüm: 5 dakikalık zevk için değdi mi? Kesinlikle hayır. Yine de süreci bozdum ama bence buna relaps denemez çünkü devamını getirmedim. Aslında bir kere yapınca gerisi çorap söküğü gibi geliyordu ama bu sefer kendimi tuttum. Bu yüzden fazla kötü hissetmiyorum. Bu şimdiye kadar yaptığım en uzun 2-3 denemeden biriydi. Ve şunu farkettim. Beni Pmo'ya yönelten şeyler hep telefonda karşıma çıkıyor. Instagram'da bikinili bir kadın fotoğrafı karşıma çıkıyor ve ne olduğunu anlamadan kendimi p*rno izlerken buluyorum. Aslında telefonun kendisi başlı başına bir bağımlılık halini almış benim için. Günde ortalama 8 saat telefona bakıyorum. Belki de Sırf bundan dolayı gözlerim bozuldu. Bu yüzden bununla da mücadele etmeye karar verdim. Yani artık 2 düşmanım var. İyi akşamlar...

Politikacı

Yeni Üye
Bu arada 10 günlük süreçte bile motivasyonumun arttığını, stres ve anksiyetemin azaldığını hissettim. Kim bilir daha 6 ay yapmasam neler olacak

Eff

Yoda
Güzel güzel. Sonraki sürecin 10 günün altında olmasın. Zaten faydalarının daha çok hissettiğin zaman 10. günden sonra başlıyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6