Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

130 Günden Sonra Yeniden

Tempest

Anka
Önceki forumda günlüğüm(1 yıl 2 hedef yks-nofap) vardı ama pek kullanmıyordum sadece ara sıra yazıyordum.
Ama süreci bozmamıştım.
Sonra None 'in yaptığı "2021'e kalkan tren meydan okuması"na katılmıştım
Ona teşekkürler bu arada çünkü eski forum kapanana kadar bozmadım(trenin de etkisi oldu) , yeni foruma geçildi ve ben kendime baya güvenmeye başlamıştım çünkü o sıralar 40. gündeydim. Artık yapmam ya zaten diyerek baya rehavete kapıldım yeni forumda hesap bile açmadım. Çünkü artık kriz bile gelmiyordu. Derken bir gün 50'ye yakın bir bir gün bi anlık istekle bozdum o an hatta o gün pişman olmadım. Ama ertesi gün var ya o pişmanlık... çok kötü oldum.
Derken her seferinde yeniden denedim olmadı. Çünkü her seferinde artık zaten bu son diyerek tekrar yaptım. Yani her seferinde kendimi erteledim.
Birkaç hafta önce bu forumda hesap açtım. Haftalık süreçlerim oldu ama bozdum.
Bugün de bozdum. Ve olay şöyle gelişti.
Dün bir film izledim ve cinsellik içeriyordu bugün de sanırım onun etkisinde kaldım ve kriz geldi. Önümde iki seçenek vardı ya nofap'le alakalı yazılar okuyup kendimi engellemek ya da bu saçma krize gelip bozmak. Googlea girdim ya neverfap yazacaktım ya da krizi büyütecek görsellere bakmak. Maalesef ikincisini yaptım. Ve pmo yaptım. Sonra duşa girdim. Duştan çıktım burda birkaç yazı okudum ya en azından günlük yazıyım diyerek
Burayı yazdım. Bundan sonra inşallah gün gün yazarım. Günlük yazmak gerçekten faydalı oluyor. Şuan 0. gün şaka gibi. Bir zamanlar 50ydi neden yeniden olmasın :)
0. Gün :
Belki kötü bir gündü ama en azından günlük açtım, profil fotosundaki söz:
Umudunu yitirme, şu hayatta bir şeyin bitişi her zaman başka bir şeyin başlamasına neden olmuştur. Belki de artık gerçekten sondu bugün yapmam.
İnşallah hepimiz kurtuluruz PMO'dan
hepinize başarılar :)

Son düzenleme:

Tempest

Anka
1. Gün:
Pek güzel geçiremedim günü ama çok kötü de değildi. Tetikleyicilere bakmadım , bugün herhangi bir istek de yoktu sadece dünden dolayı biraz vücudumda yorgunluk ve bacaklarımda ağrı vardı. Sitede birkaç yazı okudum. Özellikle "Uyanın ,uyandırın ,uyanık kalın." yazısı çok iyi geldi. Daha bilinçli bir başlangıç yaptığımı düşünüyorum bu sefer. Onun dışında sabah 11de kalktım. Sonra kahvaltı ,tyt deneme yaptım fena değildi 80 net çıktı.
Ondan sonra gün boyu arkadaşlarımla konuştum diyebilirim . Fon müzikleri(sözsüz) dinledim.
Akşama doğru ayt fizik çalıştım 1-2 saat şimdi de bir sonraki haftanın planını yapıp biraz da kitap okuyup yatıcam. İnşallah haftaya daha güzel geçer.?

maxwell-gelecege-donuk-umutlar.jpg

Son düzenleme:

Tempest

Anka
3. Gün:
Nofap konusunda sıkıntı yaşamadım. Geç yattığım için yine geç kalktım ama sorun yok 3-4 saat ders çalışıp yaklaşık 1 saatte kitap okudum . Geçen hafta girdiğim online ayt denemesi açıklandı mat fena değil ama Ayt Fizik ve Kimya kötüydü.Özellikle fizik 14 sorudan 2 net sallasam daha çok çıkardı.Fizik'te zaten konu eksiğim vardı bildiğim formülleri falan da unutunca bu duruma düştüm .Dedim Fizik çalışmam lazım açtım MEB kitabını gavura sorar gibi sormuşlar.Örnek sorular falan.Sonra arkadasimdan soruların çözümlerini istedim o çözmüş arkadaşım da ders calismiyormustu. Onunla sohbete daldım bu seferde .dbhcjsjx
Kısaca orta şekerli ama düne göre iyi bir gündü
??

Son düzenleme:

promanskins

Mars Yolcusu
Teşekkür ederim :) Aslında ders çalışırken krizler çok etkiliyor ama atlatıyorum bir şekilde, ben oturmuş tyt kimya izlerken küçük canavar kafamın içinde konser yapıyor PMO yap diye. Ama öyle ama böyle kurtulucaz bu pislikten hayırlısıyla...

Tempest

Anka
4. Gün:
Bugün dünle aynıydı diyebilirim.Ama sanki dünden bir tık daha kötü geçti.Ama yine de çok şükür aklıma kötü şeyler gelmiyor yani tetikleyicilerden uzak duruyorum diyelim. Forumda bugün biraz fazla kaldım sanırım.
Başım ağrıyor baya ama bu Fizik dersi belasından dolayı bence sorularla konu aynı değil resmen çok farklı soru tipleri var bi de Yeni nesil işe girince baya düşüyorum .ama yinede zorlaniyorsam gelişiyorum diye düşünüyorum.Son olarak dün kitap okumaya ayırdığım zamanı bugün sosyal medyaya(youtube-whatsapp) ayırdığım için üzgünüm yarın daha iyi olacak inşaaAllah.

Son düzenleme:

promanskins

Mars Yolcusu
4.gün:
Bugün dünle aynıydı diyebilirim.Ama sanki dünden bir tık daha kötü geçti.Ama yine de çok şükür aklıma kötü şeyler gelmiyor yani tetikleyicilerden uzak duruyorum diyelim. Forumda bugün biraz fazla kaldım sanırım.
Başım ağrıyor baya ama bu Fizik dersi belasından dolayı bence sorularla konu aynı değil resmen çok farklı soru tipleri var bi de Yeni nesil işe girince baya düşüyorum .ama yinede zorlaniyorsam gelişiyorum diye düşünüyorum.Son olarak dün kitap okumaya ayırdığım zamanı bugün sosyal medyaya(youtube-whatsapp) ayırdığım için üzgünüm yarın daha iyi olacak inşaaAllah.
Böyle devam, başaracağız.

Tempest

Anka
5. Gün:
Bugünü aileme ayırdım. Biraz da dışarı çıktım .
Babam esnaf ,dükkana gittim.
Onun dışında kardeşim ve kuzenimle takıldım günün çoğunda .Derslere pek vakit ayıramadım Çünkü sürekli ders çalışmayı erteliyorum. 5 dk sonra diye diye bir bakmışım gün bitmiş oluyor, onun dışında rahat bir gündü nofap konusunda .
Telefona da pek bakmadım bugün.neyse artık şimdiden önceyi değiştiremem ama şimdiden sonrası için hala şansım var ? 5-4-3-2-1 taktiğini uygulayıp ders çalışmak istediğimde 5ten geriye sayıp masaya oturcam bundan sonra gerisi gelir İnşaAllah⚡

Son düzenleme:

Tempest

Anka
6. Gün:
Devam.. nofap konusunda sıkıntı yaşamıyorum tetikleyiciye vs'de denk gelmemeye çalışıyorum. Ama günlerim boş geçiyor.Kendime bir şey katmıyorum. Ve relapse gidenlerin çoğu boş günlerini dolduramadığından gidiyor inşallah düşmem o boşluğa o yüzden elimden geleni yapmalıyım ...Yarın buraya boş değil dolu dolu yazacağımı umarak hepinize iyi akşamlar.
bd1f7d902b45eb7470ac7f866ac5efeb.jpgMehmet-Akif-Ersoy-Sözleri-Resimli-5.jpg

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6