Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

19 Yaşında Birine Ne Tavsiye Edersiniz

B

Brock

Misafir
Burda kim ne derse desin sen bunlar arasından aklında olanları -kendini şartladıklarını- yerine getirceksin. 19 yaşında olsam tamda bu şartlanmaları neye göre seçtiğimi sorgulardım. Örn birinin dediği veya yaptığı şey ilgimi çekmezken diğerininki neden çekiyor ? Allah bahtını açık eder umarım.

Türk milleti zekidir

Yeni Fapstronot
Burda kim ne derse desin sen bunlar arasından aklında olanları -kendini şartladıklarını- yerine getirceksin. 19 yaşında olsam tamda bu şartlanmaları neye göre seçtiğimi sorgulardım. Örn birinin dediği veya yaptığı şey ilgimi çekmezken diğerininki neden çekiyor ? Allah bahtını açık eder umarım.
teşekkürler

alikronikro

Ay Yolcusu
benim hiç bir şeye ilgim yok doğuştan mı tembel doğdum ben muhtemelen öyle kendimi çok zorlasam muhtemelen sizin yaptıklarınızı yaparım ama beni kanım hızlı akmıyo böyle insanlara imrenerek bakıyorum adamlar sürekli meşgul yoruluyolar gerekirse kendilerini geliştiriyolar ama pişman değiller çünkü şunuda keşke yapsaydım demiyolar. bundan 5 ay önce düzenli sınava hazırlandım günlük 9 saat çalıştım 5 ay boyuncada hiç aksatmadım hayatımda gösterdiğim tek irade davranışımdı zaten sınavdan da düşük aldım yine çalışmama rağmen umutsuz vakayım ya.
Kendine haksızlık yapıyorsun gibime geliyor dostum. Fiziki veya psikolojik bir sıkıntın varsa doktora gidip destek al, çekinme. Sevdiğim bir filmin bir repliğini bırakıyorum:
"Unutma Red umut iyi bir şeydir. Belki de her şeyin en iyisidir ve iyi şeyler asla ölmez." (Andy Dufresne)

SDG

Yoda
Arkadaşlar yarın itibariyle 19 uma giriyorum.

4 yıl boyunca yani 19 yaşımdan 23 yaşıma kadar kendimi değiştirmek istiyorum.
Eğer 1 isem 3 olmak istiyorum.

Sizden ricam neverfap haricinde bu süreç içerisinde neler yapabilirim?
Çok uçuk olmadan gerçekçi bir kaç adet seçip bunları önümdeki yıllarda gerçekleştirmeye çalışacağım.

Sizin fayda gördüğünüz ne varsa hangi alan/branş/spor/gelişim olursa olsun lütfen yazın
Teşekkürler
İnş yüzyüze eğitime geçilirse ve üniversitelerin spor toplulukları varsa katılabilirsin. Ben Üni 3'te okçuluk topluluğuna katılmıştım. Öncesinde hiç deneyimim yoktu ama eğlenceliydi, güzeldi. Üni kütüphanesini efektif kullanman da tavsiyemdir. Reşat Nuri Güntekin' in neredeyse okumadığım kitabı kalmadı diyebilirim.

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Alfanın rehberine hoş geldin.
A- Durmadan sosyalleş ve hiçbir imkanı kaçırma.
B- Beynini, kendini, vücudunu ve karşı cinsi tanımaya çalış, kitaplar oku ve bu konular üzerine düşün.
C- Para kazanabileceğin bir hobi edin.
D- Kız tavlamayı ve iyi cinsel ilişki yapmayı öğren.
E- Sporu kesinlikle aksatma hayatının bir parçası olsun
F- Sosyal medyayı, oyunları ve 10 yıl sonra işine yaramayacak vakit harcatan gereksiz şeyleri hayından çıkar.
G- Paranı eğitimine, kişisel gelişimine, sosyalleşmeye ve dinlenmeye harca.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6