Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

19 Yaşında Evlenmek ?

Inhuman

Satürn Yolcusu
Hayatının hatasını yapmışsın ben senin yerinde olsam evlenirdim. Büyüdükçe kızları beğenmen zorlaşacak. Mesela 40 yaşında evlendin çocuğun 20 yaşına geldiğinde 60 yaşında olacaksın. Bu çocuğa haksızlık değil midir? Eğer 20 yaşında evlenirsen çocuğun 20 yaşındayken 40 yaşında olacaksın. Gençken çocuğa bakman zor olacak 20 yaşında çocuğa bakması daha kolay.

Asıl çocuğa haksızlık asgari ücret-25 bin bandı maaştan öteye geçememiş anne babayla, kavga gürültü ve geçim kaygısıyla büyümektir. Gidin hayatınızı kurun kendinizi geliştirin hatta Türkiye'yi terk edin de insan gibi bir dünyaya getirin çocuğu.

arslan yürekli richard

Yeni Fapstronot
Asıl çocuğa haksızlık asgari ücret-25 bin bandı maaştan öteye geçememiş anne babayla, kavga gürültü ve geçim kaygısıyla büyümektir. Gidin hayatınızı kurun kendinizi geliştirin hatta Türkiye'yi terk edin de insan gibi bir dünyaya getirin çocuğu

Senin mantıkla bakarsan hiç evlenemezsin sen yurtdışına gitmeyi kolay zannediyorsun heralde. İşlerini düzeltmesi 35-40 yaşını bulacak.

Sametak256

Merkür Yolcusu
Ben çok genç yaşlarda yapılan evliliklere karşı biriyim.
Çünkü evlilik müessesesi sana ciddi sorumluluklar yükler ve o sorumluluklar seni birçok açıdan kısıtlar.
Ben evlilik için en az 30 yaşında olunması gerektiği kanattindeyim.
Çünkü çok genç yaşlarda alınan kararlar ya duyguların etkisiyle yada birilerinin yönlendirmesiyle alınıyor.
30 yaşından sonra ise;
Düşünerek-analiz ederek,
Akıl-mantık birlikteliğiyle,
Tecrübeye-Bilgilere dayanarak,
İlerisini Öngörerek kararlar almaya başlıyorsun.

Evlilik için en az 30 yaş dememin sebebide;
Zamanla insanlarda aradığın kriterlerinde değişiyor olması ve 30 yaşından sonra bir insanda uzun vadede daha yararlı-iyi-hayırlı olucağını düşündüğün manevi kriterler ağır basmaya başlıyor.
Kendi adıma konuşuyorum:
Böyle bir tespiti yaparken yanlış insanların sıkıntılarıyla uğraşmak zorunda kalmış olmamında etkisi var.
Tabikide evleneceğim kişide ben manevi değerler arayacağım.
Sütten defalarca ağzım yandı,bu sebeble insan ilişkilerinde ben manevi değerlere daha çok önem veriyorum.

"Yanlış insanlar zaman kaybı değildir, Doğru insanı anlamak için birer klavuzdur(Paulo Coelho)"

"Doğru kararlar tecrübeden gelir,
Tecrübe ise yanlış alınan kararlarla oluşur(Will Rogers)"

Matematiğin babası sayılan Harezmi'ye insan nedir diye sormuşlar.
Demiş ki;
İnsan ahlaklı ise = 1 eder.
Yakışıklı/güzel ise buna bir sıfır ekleyin = 10 eder.
Varlıklı ise bir sıfır daha ekleyin = 100 eder.
Soylu ve neseb sahibi ise bir sıfır daha ekleyin= 1000 eder.
Fakat "ahlak" olan bir giderse, insanın kıymeti gider geriye değeri olmayan sıfırlar kalır!

Son düzenleme:

bguven28

Yeni Fapstronot
Senin mantıkla bakarsan hiç evlenemezsin sen yurtdışına gitmeyi kolay zannediyorsun heralde. İşlerini düzeltmesi 35-40 yaşını bulacak
Brom senin gibi düşünenler yüzünden çocuklar rastgele büyüyor,iyi bir eğitim almadan.Cahil toplumlar hep bu yüzden oluşuyor,baba daha elini mesleğini almadan iyi bir parasını kazanmadan,daha kendini keşfetmeden evlenmesi çok büyük bir kayıptır.Daha özgürlüğüne doyamadan yeni yeni özgür olan bir genç direk tekrar aile içine girerse o erkek hiçbir zaman büyümez.Her sorunu çözdüğünü düşünüyorsa o zaman okeydir.Ama erkek daha 30'da yeni erkek oluyor.Benim düşüncem bu.

arslan yürekli richard

Yeni Fapstronot
Sizlerin yaşı genç olaylara bu yüzden bu gözle bakıyorsunuz. Eğer 35-40 yaşında baba olduğunuzda o çocuğa bakmaya başladığınızda "keşke daha erken baba olsaymışım." diyeceksiniz. 30 yaşından sonra erkeğin testosteronu düşmeye başlar 35 yaşında da kadının doğurganlığı azalır. 35-40 yaşında çocuk yaptığında o çocuk fiziksel olarak pek sağlıklı olmayacak.
Gelelim özgürlük meselesine türkiye'de yüzde 10'un içinde değilsen hiçbir zaman özgür olmayacaksın sabah 8 akşam 8 çalışan bir kölesin. haftanın 6 günü çalışacaksın pazar günleride avm'de gezeceksin. bu ekonomik şartlarda kim özgür olacak? aklınız alıyor mu özgür olmayı kendini geliştirmeyi. Yurtdışına çıkmak için yabancı dilin yoksa dil okuluna gideceksin. Yoksa ortalama bir devlet üniversitesinde zor. Yurtdışına gidenlerin yüzde 70'i ailesi zengin.

Ama ben şunu söylüyorum arkadaşın maddi durumu iyiyse evlensin iyi değilsede zengin olmanın yollarını arayacak.

ve son olarak şunu söylüyorum 35-40 yaşına gelince enerjin kalmıyor bundan dolayı çocuk büyütmek zorlaşıyor.

Eff

Yoda
35-40 yaşına beklemeye gerek yok. Çocuk için 28-33 arası da çalışmalara başlayabilirsin. Bir uçtan diğer uca savrulmaya gerek yok. Bunun dengesi kişiye bağlıdır.

Abcdx123

Yeni Fapstronot
Eğer kendin evlenmeye hazırsan,karşındaki kızı beğenir ve uyuşursan son olarak o da evlenmeye hazırsa olabilir.

Ama tabi ki evliliğin sorumluluklarına hazır olman gerekir.kumar ve pmo'yu hayatından silip işine/okuluna odaklanmalısın.Kariyer ve para kazanman çok önemli bu iki konu da hırslı olmalısın.Böylece hem kadın sana daha da saygı duyar ve kazandığın para ile evi geçindirebilirsin.

Eğer birbirinizi severseniz ve birbirinize genel olarak uyumlu iseniz geri kalan sorunlar hallolur diye düşünüyorum.Kervan yolda düzülür demişler.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6