Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

2.Geleneksel "Neverfap Forum" Satranç Turnuvası:

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Yaklaşık 1.5 ay önce yaptığımız 1. Satranç turnuvasından sonra 2.Turnuvayı yapmaya karar verdim. Forumdaki şu ölü toprağını üzerimizden atalım. Biraz keyifli vakit geçirelim.

2.Geleneksel “Neverfap Forum” Satranç Turnuvası’na hoş geldiniz.

Turnuvanın Detayları:

1-Turnuva 5+0 tempoda oynanacaktır.
2-Turnuva “Lichess” üzerinden yapılacaktır. Hesabi olmayan arkadaşlar lütfen açsınlar.
3-Turnuva 40 dakika sürecektir. 40 dakika içinde en yüksek puana sahip oyuncu turnuvayı kazanacaktır.
4-Turnuvayı 01.12.2021-Çarşamba günü saat 21.20- 22.00 arası yapılacaktır.
5-Turnuva puansız olacaktır.

6- Puan hesabı nasıl yapılıyor? Kazanılan bir oyun temelde 2 puan, beraberlik 1 puan değerindedir. Kaybedilen bir oyun ise hiçbir puan getirmez. Üst üste iki oyun kazandığınız takdirde alev ikonu ile simgelenen çifte puan serisine girersiniz.
Mağlup olana veya berabere kalana kadar yapılan maçlardan iki katı puan kazanırsınız. Yani seride iken bir galibiyet 4 puan, beraberlik 2 puan getirirken kaybedilen oyundan hiçbir puan alınmaz.
Örneğin; üst üste kazanılan iki oyun ve ardından alınan bir beraberlik 6 puan değerindedir: 2 + 2 + (2 x 1)

7-Divane Modu nedir? Oyunun başında ekranın sağ altında bulunan "Berserk" tuşuna tıklayan oyuncu süresinin yarısından feragat eder ancak maçı kazandığı takdirde fazladan 1 turnuva puanı alır. Süre eklemeli oyunlarda Divane açan oyuncuya hamle sonrası süre ilave edilmez. (1+2 bir istisnadır, bu tempoda süre 1+0 olur) Sıfır dakika ile başlayan oyunlarda Divane seçeneği mevcut değildir. (0+1, 0+2).
Divane açılan bir oyun en az 7 hamle oynanmadan bitmiş ise ek puan geçerli değildir.

Satranç bilmeyenler Lichess üzerinden üst menülerde bulunan "ÖĞREN" butonuna basarak Satranç öğrenebilir.

Turnuvaya katılacak arkadaşları yorumlar kısmına "Katılıyorum" yazabilirler. Turnuva başlamasına yakın ,hepsine mesaj atacağım.

Satranç Faydaları:

-Analitik düşünmeyi geliştirir.
-Sorgulama yeteneği kazandırır
-Karar verme becerisi geliştirir.
-Sabırlı olmayı öğretir (1+0 için geçerli değil ?)

TURNUVA KATILIM LİNKİ:

Kaynak: The best free, adless Chess server

Screenshot 2021-10-10 160141.jpg

Son düzenleme:

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Turnuva saati güncellendi. Hem bunu bildirmek hem de konuyu hortlatmak istedim. Katılmak isteyenler "Katılıyorum" yazabilir.

Moony

Venüs Yolcusu
Katılmak isterdim ama pek iyi değilim sadece temel şeyleri biliyorum hücüm savunma gibi konularda sıfırım.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Katılmak isterdim ama pek iyi değilim sadece temel şeyleri biliyorum hücüm savunma gibi konularda sıfırım.
Siz bilirsiniz , benim için bir problem yok. :) Ama bu satranç seviyemizi ölçtüğümüz bir şey değil. Sadece eğlenmeyi amaçlıyoruz. Teşekkürler!

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Yaklaşık 1.5 ay önce yaptığımız 1. Satranç turnuvasından sonra 2.Turnuvayı yapmaya karar verdim. Forumdaki şu ölü toprağını üzerimizden atalım. Biraz keyifli vakit geçirelim.

2.Geleneksel “Neverfap Forum” Satranç Turnuvası’na hoş geldiniz.

Turnuvanın Detayları:

1-Turnuva 5+0 tempoda oynanacaktır.
2-Turnuva “Lichess” üzerinden yapılacaktır. Hesabi olmayan arkadaşlar lütfen açsınlar.
3-Turnuva 40 dakika sürecektir. 40 dakika içinde en yüksek puana sahip oyuncu turnuvayı kazanacaktır.
4-Turnuvayı 01.12.2021-Çarşamba günü saat 21.20- 22.00 arası yapılacaktır.
5-Turnuva puansız olacaktır.

6- Puan hesabı nasıl yapılıyor? Kazanılan bir oyun temelde 2 puan, beraberlik 1 puan değerindedir. Kaybedilen bir oyun ise hiçbir puan getirmez. Üst üste iki oyun kazandığınız takdirde alev ikonu ile simgelenen çifte puan serisine girersiniz.
Mağlup olana veya berabere kalana kadar yapılan maçlardan iki katı puan kazanırsınız. Yani seride iken bir galibiyet 4 puan, beraberlik 2 puan getirirken kaybedilen oyundan hiçbir puan alınmaz.
Örneğin; üst üste kazanılan iki oyun ve ardından alınan bir beraberlik 6 puan değerindedir: 2 + 2 + (2 x 1)

7-Divane Modu nedir? Oyunun başında ekranın sağ altında bulunan "Berserk" tuşuna tıklayan oyuncu süresinin yarısından feragat eder ancak maçı kazandığı takdirde fazladan 1 turnuva puanı alır. Süre eklemeli oyunlarda Divane açan oyuncuya hamle sonrası süre ilave edilmez. (1+2 bir istisnadır, bu tempoda süre 1+0 olur) Sıfır dakika ile başlayan oyunlarda Divane seçeneği mevcut değildir. (0+1, 0+2).
Divane açılan bir oyun en az 7 hamle oynanmadan bitmiş ise ek puan geçerli değildir.

Satranç bilmeyenler Lichess üzerinden üst menülerde bulunan "ÖĞREN" butonuna basarak Satranç öğrenebilir.

Turnuvaya katılacak arkadaşları yorumlar kısmına "Katılıyorum" yazabilirler. Turnuva başlamasına yakın ,hepsine mesaj atacağım.

Satranç Faydaları:

-Analitik düşünmeyi geliştirir.
-Sorgulama yeteneği kazandırır
-Karar verme becerisi geliştirir.
-Sabırlı olmayı öğretir (1+0 için geçerli değil ?)

TURNUVA KATILIM LİNKİ: Eklenecek

Kaynak: The best free, adless Chess server

Ekli dosyayı görüntüle 603
Katılıyorum

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Turnuva tamamlandı . Uzayın_dehisi kardeşime katılımından dolayı çok teşekkür ediyorum. Öğrenmiş oldum ki forumda satranç üzerine pek ilgi yok.(ben olur diye düşünmüştüm). Ben günlük hayatımda satranç oynayan bir insanım ,bu hevesimi sizlerle de paylaşmak istedim. Ama pek randıman alamadım , gene de olsun . Bu denememenin daha iyi olduğu anlamına gelmez. Jack Nicholson 'ın sistem eleştiri yapılan "Guguk Kuşu" filminde dediği gibi;
"En azından denedim". :)
Uzunca bir süre turnuva yapacağımı zannetmiyorum ama bu vazgeçtiğim anlamına gelmez. :cool:
Herkese çok teşekkürler!

Uzayın_dehisi

Yeni Fapstronot
Turnuva tamamlandı . Uzayın_dehisi kardeşime katılımından dolayı çok teşekkür ediyorum. Öğrenmiş oldum ki forumda satranç üzerine pek ilgi yok.(ben olur diye düşünmüştüm). Ben günlük hayatımda satranç oynayan bir insanım ,bu hevesimi sizlerle de paylaşmak istedim. Ama pek randıman alamadım , gene de olsun . Bu denememenin daha iyi olduğu anlamına gelmez. Jack Nicholson 'ın sistem eleştiri yapılan "Guguk Kuşu" filminde dediği gibi;

Uzunca bir süre turnuva yapacağımı zannetmiyorum ama bu vazgeçtiğim anlamına gelmez. :cool:
Herkese çok teşekkürler!
Ben de teşekkür ederim kardeşim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6